2 létě dítě se pokaždé budí s pláčem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mia97
Povídálka 17 příspěvků 03.07.19 07:35
2 létě dítě se pokaždé budí s pláčem

Zdravím maminky. Mám doma (nevlastního) syna, kterému jsou 2 roky a 4 měsíce. Už nějaký pátek se neustále budí večer kolem 23:00 s pláčem. Za celou dobu se snad nestalo, že by se vzbudil normálně. Nemocný není, přetaženy taky ne. Jenom chce furt pít. Někdy to je až takový extrém, že jsme k němu chodily co půl hodiny. Ani vybrecet nepomohlo. Rituál na spaní máme normální. Rodičům pusu a jde spát do postýlky. Když potom zase usne, tak se vzbudí a opět jenom pláč a pláč. Když k němu člověk přijde tak prostě nic. Přestane a dělá že se nic nestalo. A jak už jsem psala, tak vybrečet nepomohlo. Jsem z toho zoufalá, protože v září se má narodit další miminko a jestli tohle bude dělat i nadále, tak mě asi šlak trefí. Dudlík nemá už dlouho, plyšáky nesnese, světlo jsme taky dávali a spí už delší dobu sám. Prosím prosím, co mám dělat? :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3400 příspěvků 03.07.19 07:45

Strach ze tmy? Nebo prostě jen ze samoty? Aby jsi ty nebo partner spal s ním jste nezkoušeli?

Mia97
Povídálka 17 příspěvků 03.07.19 07:48

@Popokatepetla strach ze tmy mít nemůže. To by vlastně ani neusl když má v pokojíčku tmu. Samota taky ne, protože tohle dřív nedělal. :think:

Popokatepetla
Závislačka 3400 příspěvků 03.07.19 07:55

@Mia97 to že to dřív nedělal, neznamená, že se mu v hlavičce „neurodil“ nějaký důvod, proč teď ten strach má. Třeba to může být z důvodu očekávání nového sourozence?

Mia97
Povídálka 17 příspěvků 03.07.19 08:11

@Popokatepetla to těžko říct. :/ mazlí se s bříškem a když byl u své matky, tak měla taky další mimino :/ ale to nevím jak reagoval

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10458 příspěvků 03.07.19 08:17

@Mia97 úplně normální, syn 31 měsíců. Spal od 18m sám, zhruba ve 2letech (cca 2m před porodem) nechtěl usínat sám, takže jsme tam s ním byli a teď zhruba od soboty se vždy vzbudí, vzbudí manžela a ten s ním musí jít spát do obýváku, protože v pokojíčku ani v ložnici být nechce. Neřeším, prostě to tak má, šla bych si k němu lehnout nebo si ho vzala k sobě. Vždyť je to ještě malej tvoreček s potřebuje jistotu..

Emma2
Kecalka 114 příspěvků 03.07.19 08:19

No, jestli byl u své matky a teď je u nevlastní tak už má na 2 roky asi letos za sebou. Nemůže to mít původ v té změně?

Hobitka
Kelišová 5733 příspěvků 03.07.19 08:27

Mam tri deti, vsechny mely obdobi, ze se budily s revem, ta nejstarsi navic dlouho (treba do 5r) vstavala zadkem napred. Nervova soustava dozrava, dite zacina uvazovat sloziteji… Ta nejmladsi si myslim, ze mozna ji budilo ze spani curani a brecela… Ted je bez plen a kdyz se ji chce v noci curat, tak rev, ale uz rekne, ze chce curat :think::hug:

Ravedd
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 03.07.19 08:31

Bohužel neporadím ale zahackuju se tady :lol: dcera dva roky se mi tak taky budí, úplně ve tmě není svitime vedle v místnosti :nevim: zkoušeli jsme teda i být jinde aby se nesvitilo jestli jí třeba neruší světlo ale tím to taky není. Sice nebehame každou chvilku většinou naštěstí jen jednou ale prostě mezi 22-0:00 se minimálně jednou vzbudí s hysterickym pláčem :?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19828 příspěvků 03.07.19 08:33

@Mia97 a jaká je jeho minulost, kde je jeho vlastní máma? Nemůže mít v duši trauma z odloučení? Moje batole by se uřvalo, spát mimo domov a bez mámy :nevim:

Hobitka
Kelišová 5733 příspěvků 03.07.19 08:36

@Ravedd S prvnim jsem vsechno strasne resila a chtela odstranit, abych mela idealni nervouci spokojene spici dite. Porad jsem mela pocit, ze to snad musi delat jen moje dite. S dalsimi dvema jsem uz najela na pristup - neresim, ono to prejde (samozrejme nelze aplikovat uplne na vse ;) ) - dost se mi ulevilo. Dite proste jednoho krasneho dne celou noc spat zacne, i kdyz sestrenka u jedne z dcer na to cekala asi az do 4.5r.

Bubla Bůčková
Kelišová 7123 příspěvků 03.07.19 08:38

No ty kráso, sotva už bylo nebozatku rok, rodiče začali piglovat jinde a pořizujou nevlastní sourozence jak na běžícím páse. Vlastní matka ho dala z domu, 20 leta macecha nechává vyřvat. Hodně smutný start do života. Myslím, že bude hůř, dítěte je mi líto, vám, co vaše jest.

Ravedd
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 03.07.19 08:39

@Hobitka no já právě zase první měla zlatou tohle od ní neznám :nevim: ta spala od půl roku celou noc a tohle nikdy nepřišlo :lol: v osm večer zalehla a spala do rána :lol: :lol:

Bubla Bůčková
Kelišová 7123 příspěvků 03.07.19 08:41
@Ravedd píše:
Bohužel neporadím ale zahackuju se tady :lol: dcera dva roky se mi tak taky budí, úplně ve tmě není svitime vedle v místnosti :nevim: zkoušeli jsme teda i být jinde aby se nesvitilo jestli jí třeba neruší světlo ale tím to taky není. Sice nebehame každou chvilku většinou naštěstí jen jednou ale prostě mezi 22-0:00 se minimálně jednou vzbudí s hysterickym pláčem :?

Mně tohle dělal kojenec, když se vzbudí, ale nechtěl a je to ve špatné fázi spánku, bývá to kolem 11, už jsme vychytali, že dávat mlíčko v půl jedenácté a všechno zaspi. Dvakrát mě vzbudil takhle sirénou ráno… Dudlík, pochovat a za chvíli je po.

Ravedd
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 03.07.19 08:47

@Bubla Bůčková no já si myslela že to je prostě budíček na mlíko ale mlíko nemá už půl roku od toho se sama odstavila a pití většinou nechce, chvíli si k ní vlezu a ona zase usne. Holt to asi budeme muset nějak přežít a snad to přejde samo :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama