2 lety nemluví, neukazuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 10:37
2 lety nemluví, neukazuje

Ahoj.
Mám syna, za týden mu budou dva roky.
Je to hodně hyperaktivní dítě, které absolutně postrádá pud sebezáchovy.
Znepokojuje mě, ze neukazuje a nemluví. Řekne máma, bába, nene, a jinak mluví jeho “řeči”, je tedy fakt, ze každým dnem je jeho řec obsáhlejší a obsáhlejší.
Nikdy sem si ale nevšimla, ze by ukazoval, nebo tak.
Když mu dojde pití, tak přijde vztek a hodí s prázdnou láhvi o zem, například.
Chodit začal asi týden po prvních narozeninách. Je pohybove v pohodě. Na hřištích miluje děti, směje se, reaguje na jméno, oční kontakt taky OK.
Je důvod plasit?
Dekuju za vaše názory a zkušenosti.

Reakce:
nothingn
Ukecaná baba ;) 1959 příspěvků 02.06.19 10:49

Dejte mu čas, je ještě maličký a každý jsme jiný. Nemluvení bych řešila až kolem 3 roku i když znám i co mluvili až kolem 4 roku pořádně.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 02.06.19 11:01

Můj syn začal mluvit ve 2,5 letech najednou. Teď má 3,5 a pusu nezavře a každý kouká jak hezky mluví :nevim:

Ou
Echt Kelišová 7806 příspěvků 02.06.19 11:14

U chlapců je normální, že nemluví do tří let. Pokud se mu ve dvou leteh nedaří komuikovat smysluplně s okolím, tak pak vztek při frustraci - tedy láhev na zemi je vcelku pochopitelná.

Zkus to zkonzultovat s pediatrem, ale podle toho co píšeš spíš potřebuješ počkat. Poptej se svých rodičů a rodičů svého muže, kdy a jak jste začali mluvit vy - je možné, že třeba jeho otce a nebo dědeček byli takové ty děti, co prostě nemlví, nemluví a najednou používají celé věty.

Respektive mohlo by pomoci upravit to jak na něj mluvíte aby snáze pochopil prinip jak řeč funguje - tedy jednoduché věty, pro stejné věci a stejné činosti používat pouze stejná základní slova. V tuhle chvíli je cizinec, který nezná češtinu a potřebuje se ji naučit, respektive se mu v hlavě musí poskládat základní pochopení principů. Takže nějaké složité vyprávění, nově vymylšené zdrobnělinky neustálé měnění pojmů pro jednu věc to může komplikovat.

Zároveň je dobré v případě pravidelného koukání na pohádky tyto omezit. Tím že to není navázané na lidský hlas, na konkrétní fyzický projev, tak to může pochopení řeči komplikovat.

Kostroma
Kecalka 327 příspěvků 02.06.19 11:26

Nejsem znalec, ale takovy byl presne muj synovec, akorat teda na deti na hristi extra nereagoval a vyloudit kus usmevu byl nadlidsky vykon. Presne ve trech sel do skolky a rikal tak asi pet slov. Kdyz neco neslo tak to hazel, umel se i naschval pokadit. Tak ve 3,5 rozvazal komunikaci a ted tu pusu nezavre. Je jak kafemlejnek, kterej porad mele. Asi bych neplasila. Fajn ze je kluk veselej.

pedigka
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 02.06.19 12:29

Promiň, ale mě vždycky zarazi věta: dítě nemluví. Řekne: máma, baba, nene…takže něco přeci řekne.

Když hodí s lahví, jak zareagujes?

chaela
Ukecaná baba ;) 2254 příspěvků 2 inzeráty 02.06.19 12:31

Přesně popisuje našeho mladšího. Teď má 2 a půl a mluví líp než jeho starší brácha v tomto věku. Rozmluvil se snad během týdne a rovnou ve větách. Ukazování taky přišlo, hodně mu ukazuj ty a říkej mu, jak si má o co říct.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 12:49
.

@pedigka
Reaguju klidně. Vysvetluju, ze s věcmi se nehází a ze stačí láhev přinést, ukázat, říct pití a ze mu ihned doleju.
Promiň, ale 3 slova mě osobně přijdou málo, mluvím na nej pořad, snažím se mu číst, ukazovat, všechno…

pedigka
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 02.06.19 22:07
@Anonymní píše:
@pedigka
Reaguju klidně. Vysvetluju, ze s věcmi se nehází a ze stačí láhev přinést, ukázat, říct pití a ze mu ihned doleju.
Promiň, ale 3 slova mě osobně přijdou málo, mluvím na nej pořad, snažím se mu číst, ukazovat, všechno…

Ano, 3 slova jsou málo, ale není to nemluvíci dítě, obzvláště jestli ty slova řekne smysluplne. Já mam nemluvíci dítě, tím myslím opravdu nemluvíci a co bych za ty 3 slova dala.

DeeDee.518
Kecalka 304 příspěvků 02.06.19 22:56

On možná nemluví, ale podle mě chápe. Prostě mu to ještě z nějakého důvodu nejde, ale rozumí vám. Je to kluk, půjde mu to, jen o trochu později. U tří až čtyřletého by mě to už asi znepokojovalo, ale u dvouletého ne. A že neukazuje? Všechny děti nedělají to, co podle obecného názoru dělat mají, a přesto jsou normální :) Pro klid v duši bych možná zařadila něco na styl toho, že když bych mu podávala lahvičku s pitím, řekla bych jen „pití“. Stane se, že jednou to „pití“ zopakuje po vás. A možná vás o něj rovnou požádá celou větou ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 20:54

Holky.
Dekuju za vaše reakce.
Jsem proste jen starostlivá, aby bylo všechno OK.
Ke všemu je hroznej vztekloun. Jakmile není po jeho, tak záchvat - řev, mlátí se hlavou o zem, o zeď. Šílený.
Teď sem si posledních par dni všimla, ze občas se jen tak pleskne rukou po hlavě. Nechápu.
Oční kontakt má OK, na jméno reaguje jednou jo, jednou ne.
Ale jinak jak říkám, miluje děti, na hřišti objímá, osaháva děti…
Přijde mi, ze chápe co po něm chci, ale jako kdyby naschvál nejposlouchal.

Váš příspěvek
Reklama