V kolika učit dítko na hrníček atp.

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mauša5218
Povídálka 49 příspěvků 31.05.19 10:17
V kolika učit dítko na hrníček atp.

Ahoj maminky :) Chci se zeptat, kdy jste začaly učit dítě na např. brčka, hrníčky, nebo třeba na lahvičku s daleko většími otvory než je pro miminka? Malému je čerstvých 15 měsíců, ale všechny mé pokusy vyměnit mu láhev pro mimča za něco jiného, bojkotuje, nebo je zmáchaný až na zadečku :lol: Jaké máte zkušenosti vy? Mám mu tu jeho oblíbenou ještě nechat, nebo vytrvat? Jaké máte vy zkušenosti? A ještě mám jednu otázku, kdy je na čase přejít na nočník? Myslím si, že v 15 měsících má ještě čas minimálně dobrých 5 měsíců, kdy jste začaly vy? Děkuju předem za všechny vaše odpovědi. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 10:25

Ahoj uz by to mel davno umet muj ve 2 letech uz umel se sklenicky takze nema cas sup na to

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15231 příspěvků 31.05.19 10:27

Na Avent pitka jsem prechazela uz nekdy od pul roka…s normalni savickou/dudlikem pily jen mleko, na vodu a caje mely jen nekapaci pitka…Nekdy od roka byly schopne se napit normalne z plastoveho hrnku, co si tak pamatuju, uz je to naky ten patek…

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15231 příspěvků 31.05.19 10:28
@Anonymní píše:
Ahoj uz by to mel davno umet muj ve 2 letech uz umel se sklenicky takze nema cas sup na to

co je tak citlivého na tematu, ze to musíš davat anonymne? 8o

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 31.05.19 10:31

Učila jsem děti na hrníček snad od půl roka společně s příkrmy. V roce už se z něj dokázaly sami napít bez toho, aniž by se pobryndaly. Lahvičky a speciální hrníčky jsem nikdy nevedla…

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 31.05.19 10:31

Já dávala takový ten učící hrníček se 3 dirkama někdy kolem 8. měsíce. Po roce měl klasickou lahvičku jenom na mliko, od roka a půl uměl pít ze skleničky.

Popokatepetla
Závislačka 3391 příspěvků 31.05.19 10:32

Děti byli kojené, a nějak v 10 m když začaly horka jsem jim dávala pít z klisické skleničky / hrnečku. Žádné speciální jsme nikdy neměli :nevim:

Mona8633
Povídálka 37 příspěvků 31.05.19 10:39

Ahoj, každé dítko je jiné, některé se to naučí brzo a snadno a jinému to trvá, ale určitě ho to uč dál. Musíš vytrvat, mokrých věcí bude ještě spousta než se to naučí, ale mám za to že jsou lavičky s brčky které netečou(zkus zapatrat na netu).uz je to 10let co jsem takhle ucila já tak nevim co je na trhu nového-teď mě to čeká zas tak budu taky pátrat :).a na ten nočník-čím dřív ho naučíš tím líp pro tebe a peněženku, ale pomalu a v klidku ho každý den posazuj, aby si zvykal a třeba mu i dej nějakou mňamku do pusiny, aby se uvolnil a nebyl ve stresu.

Sluníčko1511
Kecalka 238 příspěvků 31.05.19 10:46

Malý má od 10 měsíců magic cup od NUKu ( musí sat) a když to otočí tak neteče… Za mě spokojenost ;)

Elzaaa
Kecalka 290 příspěvků 31.05.19 10:47

Moje mala 17 mesicu umi pit z takoveho toho nekapaciho piticka. Mame od MAM. Ale z obyc hrnecku jeste ne. Ucim ji to. Jde to pomalu. A nocnik urcite nechci hrotit. Par pokusu bylo. Ale podle me ma do dvou let cas. Cca kolem druheho roku dozrava ta schopnost vedome udrzet a spustit potrebu. Hlavni je ze se spokojena a stastna :palec:

Mauša5218
Povídálka 49 příspěvků 31.05.19 10:48

Takže vytrvat… Já si to myslela :D Tu lahvičku se třemi dirkami máme, s té už nám to docela jde :dance: A ještě k tomu nočníku, mám ho na něj tedy posadit v dobu, kdy vím, že kaká, nebo je to jedno? A po tom když vykoná potřebu, jak ho správně pochválit a dát mu najevo, že tak je to správně? Vím, že se ptám jak praštěná, ale nemám to moc s kým probrat :?

Mona8633
Povídálka 37 příspěvků 31.05.19 10:48
Mauša5218
Povídálka 49 příspěvků 31.05.19 10:52
@Sluníčko1511 píše:
Malý má od 10 měsíců magic cup od NUKu ( musí sat) a když to otočí tak neteče… Za mě spokojenost ;)

A kde se to dá sehnat?

Mona8633
Povídálka 37 příspěvků 31.05.19 10:53

@Mauša5218
Posaď ho kdykoliv a nějakou tu mňaminu aby nebyl ve stresu a jednou se to povede a pak hodně chválit. hlavně nenutit.

Mauša5218
Povídálka 49 příspěvků 31.05.19 10:55
@Elzaaa píše:
Moje mala 17 mesicu umi pit z takoveho toho nekapaciho piticka. Mame od MAM. Ale z obyc hrnecku jeste ne. Ucim ji to. Jde to pomalu. A nocnik urcite nechci hrotit. Par pokusu bylo. Ale podle me ma do dvou let cas. Cca kolem druheho roku dozrava ta schopnost vedome udrzet a spustit potrebu. Hlavni je ze se spokojena a stastna :palec:
:palec:
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama