20ti měsíční syn - nemluví, nezajímají ho děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dafnee
Povídálka 14 příspěvků 09.02.17 14:13
20měsíců nemluví,nezajímají ho děti

Milé maminky,
mám 20ti měsíčního synka, který vůbec nemluví. neříká ani máma, táta apod. jediné, co říká je „kachna“vyslovuje jako nafna a citoslovce..hůů, mam(ham),pfa(­fuj).když byl menší(10m)občas něco zopakoval..pipi, nána, ale to přestal používat, je to v pořádku?
byli jsme na kroužku pro batolata(byl tam poprve)a musím říct, že jsem si akorát odnesla depku. nezajímalo ho nic, ani děti, ani říkánky, jen lítal, vyndaval hračky a smál se jako šílený. ostatní děti mluvily s maminkami ve větách, odcházely čurat, vzorně tančily na říkánky. Říkala jsem si, že už tam snad nepujdu.je pravda, že tam byly samé holčičky. doma si rád prohlíží knížky, ukáže zadaný obrázek..např. ukaž kde je tramvaj…slyší a rozumí-ověřeno…dones tátovi telefon..apod.
je tu nějaká maminka, která to má podobně nebo měla..á už mám opravdu depku. starší syn má ADHD a vývojovou dysfázii, tak mám velký strach, aby to nebylo stejné. péče o takové dítě je náročná
on proti těm děvčátkům na kroužku pusobil jako takové velké mimino. hrál si sám, s hračkami, míčem, běhal..ale děti i říkánky mu byly šumák
vím, že se nemá srovnávat, ale..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pijavice
Kecalka 278 příspěvků 09.02.17 14:24

Moje dite toho taky moc nerekne a je jen o mesic mladsi (rika: mama, tata, teta, baba, tam, cica, hau) a taky si uvedomuji, ze je to hodne malo, ale doktorka nic nerikala. Kolegyne syn uz se snazi zvatlat vsechno a toho mojeho to ani nenapadne, natoz vety nebo rikanky. A s temi detmi problem nema, kdyz jsme chodili na hristi a ven. Kazdopadne toto tema me taky zajima.)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 09.02.17 14:28

Mám doma stejně starého syna a je uplne stejný jako tvůj. Nemluví, zvládá jen par kratouckych slov, „ham, mnam, haf, kolo-říká ko-o, tam, ne a koko jako slepice“ jinak děti ho nezajímají, knížky nemá rád ani v nich nic neukaze, rikanky taky nic. Jedine, co umí je paci paci, a indian. Ale zase dělá to jen když on sám chce. Hraje si spíš sám, ale chce, abych byla u nej a koukala na nej. Také jsem z toho jeho mluvení smutná, ale podle doktorky má ještě čas. Co nocnik? Můj synek na něm vubec nechce sedět.

Alušáček
Závislačka 3476 příspěvků 09.02.17 14:36

@Dafnee Řekla bych, že chování a schopnosti tvého syna k jeho věku, nevybočují z normálu, holt každé dítě je jiné. Moje dcery v tomto věku řekly minimum slov a na nějaké organizované činosti je taky moc neužilo… Co jsem si všimla na cvičení s dětmi, tak první měsíc asi většina dětí dělá co chce, lítaj, zkoumaj hračky, atd. a postupně se zapojují.

Dafnee
Povídálka 14 příspěvků 09.02.17 14:37

Muj si na nočník sedne, když řeknu..pojd udělat čí na nočník, ochotně jde, vezme si k tomu krabici s knížkami a udělá pár kapek, zatleská si a dál zvesela čůrá do pleny, ale ten nočník mě zatím toik netrápí. rád čůrá i ve vaně :)

Dafnee
Povídálka 14 příspěvků 09.02.17 14:40

@Alušáček zkusím pár lekcí vydržet

Dafnee
Povídálka 14 příspěvků 09.02.17 14:43

Ted si říkám, že také říkával „ne“,nyní jen vrtí hlavou beze slov. ještě jsem nezmínila, že si osvojuje znaky, ne že bych ho znakování učila, vznikly tak nějak sami, ty používá hodně, myslím, že komunikovat by chtěl, tedy s námi, ale ani se nesnaží nic vyslovit

tezi
Hvězda diskuse 51956 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 14:49

@Dafnee mému chlapečkovi bude za pár dní 20 měsíců. Jeho slovní zásoba je jéééé a jůůů, občas baf a možná Eli, jinak je neskutečně „ukecaný“ svojí řečí. Na cvičení chodíme už od září, většinu času odmítá cvičit s ostatními a jenom tak běhá a lozí po výškáchá, i když teď už to začalo být trošku lepší a občas se už i zapojuje, ale jenom to co ho baví. Je pravda, že jsme moc často nechodili ze zdravotních důvodů. S dětmi si teda celkem rozumí, ale spíš doma než na cvičení. Na nějaké hraní s ostatními je ještě opravdu hodně malý. A nijak to neřeším, protože děti se v tomhle věku hodně rychle mění a moje děti začaly víc mluvit až po 2. narozeninách.

Schifera
Kecalka 118 příspěvků 09.02.17 14:49

My to mame stejne. s rozdílem ze mu je 2,5 a taky neřekne ani slovo.uz me to pekne štve :( :?

cverunka
Závislačka 2842 příspěvků 09.02.17 14:50

Neboj. Děti nejsou cvičené opice, aby předváděly na počkání tanečky. Dcera to také nesnášela. Já teda tyhle aktivity ani moc nevyhledávala, ale když už jsme někde byly, také si hrála po svém. Mluvit začala přesně ve 2 letech ze dne na den. Do té doby jen ukazovala a občas použila 2 začáteční písmena slova, které chtěla použít. Dnes mi z ní jede hlava kolem a někdy už jí fakt musím říct (ač mi to je proti srsti), ať je chvilinku zticha :mrgreen:

Dafnee
Povídálka 14 příspěvků 09.02.17 14:52
@Schifera píše:
My to mame stejne. s rozdílem ze mu je 2,5 a taky neřekne ani slovo.uz me to pekne štve :( :?

tomu rozumím, připadá mi, že celý den mluvím, ukazuju, maluju…a dítko zarytě mlčí a vydává ééééé v různých tonech :,(

cverunka
Závislačka 2842 příspěvků 09.02.17 14:54
@Dafnee píše:
tomu rozumím, připadá mi, že celý den mluvím, ukazuju, maluju…a dítko zarytě mlčí a vydává ééééé v různých tonech :,(

Měla jsem to stejně a ještě s připomínkami okolí, že s ní asi málo doma mluvím a měla bych jí číst… :cert: No kolikrát jsem měla chuť říct, že to je fakt dobrý nápad, že jsem to ještě nezkoušela :nevim:

Dafnee
Povídálka 14 příspěvků 09.02.17 14:58
@cverunka píše:
Měla jsem to stejně a ještě s připomínkami okolí, že s ní asi málo doma mluvím a měla bych jí číst… :cert: No kolikrát jsem měla chuť říct, že to je fakt dobrý nápad, že jsem to ještě nezkoušela :nevim:

to tys byla šikovná holčička, říkala jsi básničky a od roka bez plen a já při tobě studovala vysokou školu :cert: -slova mojí matky
moc příjemné
anebo otázky-tak už mluví? :(

Bábrdl
Generální žvanilka 22805 příspěvků 09.02.17 15:15
@Dafnee píše: doma si rád prohlíží knížky, ukáže zadaný obrázek..např. ukaž kde je tramvaj…slyší a rozumí-ověřeno…dones tátovi telefon..apod.

Mně připadá v pohodě, podle popisu. Vždyť mu nejsou ani dva roky. :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 22805 příspěvků 09.02.17 15:16
@cverunka píše:
Měla jsem to stejně a ještě s připomínkami okolí, že s ní asi málo doma mluvím a měla bych jí číst… :cert: No kolikrát jsem měla chuť říct, že to je fakt dobrý nápad, že jsem to ještě nezkoušela :nevim:

Klidně jim to řekni, ať se chytnout za nos.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >