2,5 letý syn se zase pokakává

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Daajik
Závislačka 4507 příspěvků 24.11.17 14:53
2,5 lety syn se zase pokakava

Ahoj maminky, chtela bych se zeptat, je tu mezi vama nektera, ktere se syn/dcera po odplenkovani zase zacal/a pokakavat? My jsme v lete kompletne odplenkovali (krome noci) a byli jsme 100%. Ve skolce se to pohorsilo a sem tam pocurani pry se moc soustredil na hrani…Jenze ted se to zhorsilo tak, ze mam dojem, jakobychom byli pred letem. Byli jsme na ockovani, na ktere reagoval naprosto skvele v klidu. Od toho dne vecera se zacal pokakavat a je to tyden a jsme ve fazi, ze uz i curani i kakani jde do gati, aniz by rekl a klidne si v tom „rochni“. Davat plinku zase zpet nechceme, jen nevime, co s tim. Porad dokola v klidu opakujeme, ze musi rict a ze do kalhot se to nedela a on kyve souhlasne hlavou, ze to priste neudela. Jeste jsem tehotna ale uz ve 4. mesici, tak to by na to nemelo mit vliv jeste…mate prosim nektera radu, co s tim?

Přečtěte si článek: Dítě 2,5 roku: Už to jde i bez plenek

Reklama

Reakce:

elibro
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 24.11.17 14:58

U nás teď něco podobného proběhlo po stěhování a narození sourozence. Trvalo to pár týdnů, dost jsem se s tím vztekala, ale nakonec to zmizlo jakoby nic po dvou dnech u babičky. Klidně bych řekla, že to může být reakce na školku - očkování tomu mohlo dodat poslední hřeb, ovšem ne zrovna vakcínou… Já si třeba pamatuju, že pro mě byly traumatické i obyčejné klíšťovky i mnoho let po školce:).

DzungaracekChlupacek
Kecalka 345 příspěvků 24.11.17 15:09

Možná by to mohlo být z důsledku stresu - třeba obavy z nového sourozence, jestli miminko bude zdravé… hlavně klid. Pokuď by to pokračovalo, doporučila bych jít I psychologovi. Hodně štěstí :kytka:

PenelopaW
Kecalka 367 příspěvků 4 inzeráty 24.11.17 16:15

U nás začalo počůrávání, syn si přestal říkat a pouštěl to - nejen v noci, ale i přes den, ideálně na gauč, do postele… Začal v září chodit do školky, do toho se narodilo miminko, ale navenek na obě události reagoval naprosto bez problémů. Když jsem se ptala, proč se počůral, tak mi odpověděl, že protože si neřekl. Ale proč si neřekl, už nevysvětlil. Začala jsem mu na noc znovu dávat plenku, přes den ho nutíme, snažím se nekřičet a nedělat z toho haló, protože po jedné epizodě mi přišlo, že to dělá schválně, aby měl pozornost. Tím to samozřejmě být může, alen emusí. Pokud byl odplenkovaný v létě, je to poměrně nedávno, on je zatím malý a může se stát, že když je zabraný do hry, tak se zapomene. A pokud mu třeba za to někdo vynadal (ve školce), tak už se může stydět nebo něco takového… Ale nejprve bych možná zašla za pediatrem, aby zjistili, jestli je problém fyziologický, a pokud tohle vyloučí jako příčinu, tak bych se pídila po nějakém psychologickém spouštěči. A nebo to brala tak, že v létě to bylo spíše náhoda a že třeba ještě na bezplenkovou existenci není zralý. Držím palce, ať se to zdárně vyřeší!

Daajik
Závislačka 4507 příspěvků 24.11.17 19:43

No nahoda to v lete urcite nebyla. Vse kontroloval, rekl si, byli jsme 100%…ve skolce nevim, co se deje, ale kazdopadne uz je tam delsi dobu a je tam moc rad, tak to zmena neni. Ono pri tom ockovani mu brali i krev ze zapesti kvuli vylouceni celiakie, kterou ja mam (malej nastesti ne). Tak mozna ten odber vnitrne nezpracoval, i kdyz byl naprosto v klidu a v vypadal v pohode…Jestli ten spoustec byl ten odber, tak nevim, co s tim…

PenelopaW
Kecalka 367 příspěvků 4 inzeráty 25.11.17 17:40

@Daajik Určitě pomůže dát tomu čas. Na Vašem místě bych se zkusila domluvit ve školce, jestli by vadilo, kdyby měl plenku nebo ho mohli víc kontrolovat, aby se mu to nestalo tam. Což je další věc - jestli se pokaká i ve školce, tak bych šla k doktorce, ať se mrkne, jestli je ok zdravotně. Ale jestli se pokakává jen doma, tak to už je divné a spíše to napovídá na nějakou vnitřní psychologickou záležitost. Jestli mluví, zkuste to z něj dostat, nebo ať se zeptá třeba babička nebo někdo, kdo s ním moc často není, ale koho má taky rád.

Daajik
Závislačka 4507 příspěvků 26.11.17 13:12
@PenelopaW píše:
@Daajik Určitě pomůže dát tomu čas. Na Vašem místě bych se zkusila domluvit ve školce, jestli by vadilo, kdyby měl plenku nebo ho mohli víc kontrolovat, aby se mu to nestalo tam. Což je další věc - jestli se pokaká i ve školce, tak bych šla k doktorce, ať se mrkne, jestli je ok zdravotně. Ale jestli se pokakává jen doma, tak to už je divné a spíše to napovídá na nějakou vnitřní psychologickou záležitost. Jestli mluví, zkuste to z něj dostat, nebo ať se zeptá třeba babička nebo někdo, kdo s ním moc často není, ale koho má taky rád.

Tak uvidime, nechame tomu cas. Plinku davat znovu nechceme, byli jsme stastni, ze jsme se ji zbavili :) Ono jeste tak moc mluvit neumi, aby umel rict, proc se to deje. A zijeme v zahranici, takze babicky a dedecky tu nemame. Ale brzo pojedemedo Cr, tak se to snad srovna… Pocurava se i pokakava i ve skolce, takze to neni jen doma. Driv byl fakt 100%, ve skolce se to zaclo zhorsovat a ted je to uplne blbe, ze si vubec nerekne, takze ho tam vodime sami, ale casto je pozde a nekdy na to ani neupozorni. Treba dnes mi sam upozornoval, ze ma suche gate, tak jsem de ptala, jestli nechce curat a znovu opakovala, at rekne a za chvilku se pocural.Na otazku proc to dela neodpovi. Kdyby se to nespravilo ani pres Vanoce, tak to zkusim pres dr., jestli neni nejaky zdravotni problem…

feliska
Kecalka 447 příspěvků 1 inzerát 26.11.17 14:14

Ted jsem s 2 letou dcerou řešila podobne. O prazdninach byla pres den bez plin. Nam to zhatila jasne dovolena, kdy jsme hodne cestovali autem, vlakem, busem a mala zjistila, ze co by se snazila, kdyz jsou tu pliny. I mi to tak rikala, ze proste na curani tu jsou preci pliny, ze nebude chodit na nocnik, zachod… Nemuze to byt tim, ze na nej proste taky ve skolce tolik nedohlidnou, plinu mu radsi daj a syn si to proste takto zaridil/ usnadnil?
Nam teda pomohlo paradoxne to, ze mala jeste do skolky nechodi, ale chtela by mezi deti a na jedne vychazce jsme potkali skolku a pani ucitelka ji rikala, ze k nim taky muze, ze maji i 2lete. Tak rikame, ze mame ale jeste plinu a pani ucitelka…hm tak to ne, no…To s nasi tak hnulo, ze od te doby, zas hezky chodi. A kdyz ji chyta lenora, pripomenu ji, ze jestli chce chodit s detma do skolky musi to mit natrenovane… :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama