25 měsíců - staví auta do řady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 01:01
25 měsíců staví auta do řady

Mám dotaz: dnes je mému dítěti 25 měsíců. Za poslední asi týden vnímám určitou změnu: mám pocit, že mě hůř slyší nebo im hůř rozumí (dřív jsem měla pocit, že mi rozumí vše, a taky vše udělalo) teď třeba řeknu dej žaludy do kyblíčku - naprosto nic, jako kdyby bylo hluché.
Dřív strašně rádo „krmilo zvířátka“ - že mělo třeba jídlo v ruce, já říkám dej medvídkovi papu, a s nadšením ho krmilo. Teď mi za poslední týden kolikrát odmítlo hračku nakrmit /jak kterou, jak čím/. Nevím, zda je to vzdor, ta hra už není zábavná, ale zarazilo mě to.
Co se mi nelíbí, je, že staví auta do přesných řad. Dělalo to i dřív, ale to byly takové „volné seskupení“, ale teď: Postaví je do dokonalé řady, a pokud nějaké auto přesunu, vrátí ho zpět na původní místo. Nevidím jiné děti si takhle hrát a dost se mi to nelíbí a znervózňuje mě to.
Dále si začalo cpát všechno možné do pusy - plyšové hračky, papírky na zadek, i malé auto. Věci jako mince nebo žaludy si tam nedává, jen takové velké, měkké věci.
Začalo jíst syrové máslo - domáhá se kostky o ruky a kouše ji.
Dneska na houpačce pozorovat svoje prsty, jak se hýbou.
Jinak mluví v dvouslovných spojeních, oční kontakt má, ukazuje, na jméno odpovídá. Budu ráda, pokud se ozve někdo s názorem, díky předem.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 14.10.14 01:11

Hele a jak jinak parkují auta? Přece v řadách, ne :mrgreen: mám doma 4 leťáka a auta do řad staví neustále a fakt to u něj nic neznamená. A věci taky občas okusuje, za což bych ho přetrhla, protože pak jsou hračky ohryzané. A ad to máslo, to tedy nedělá, ale zas to dělá ta mladší, kdykoliv se k máslu dostane… sečteno a podtrženo, přijde mi, že máš naprosto normální dítě :lol: :lol:

Klementyna
Echt Kelišová 8269 příspěvků 14.10.14 01:13

Mne to prijde naprosto normalni, proste roste, dospiva, vyviji se, co mu vcera prislo zajimave, to uz dnes je nudne a prekonane, poznava a objevuje nove veci, tak proc by se mel zaobirat starymi?
Muj nejstrasti treba nikdy nestavel auta do rad, ale mladsi, ten uz odmalicka delal krasne uhledne fronty, a beda, jak mu do nich starsi zasahl, hned vsechno opravoval, rovnal..
Ze uz nekrmi zviratka, proste uz je to dvoulety mazak, tak krmit zviratka je treba uz pod jeho uroven, kdyz je tolik lepsich a zajimavejsich veci :palec:
Ja nevim, ale z toho co pises mi fakt neprijde nic k zarazeni… :think:

Klementyna
Echt Kelišová 8269 příspěvků 14.10.14 01:16

Jo a to staveni front jsem videla u spousty kluku, synovec to dela taky a syn od kamaradky tez, presne jako ten nas prostredni, takze zrejme oblibena „panska“ zabava :palec: :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 42485 příspěvků 14.10.14 01:21

Tušim kam otázkou míříš :? ale přece dítě nebude dělat pořád stejnou hru ;) třeba někde auta v řadách viděl tak to taky ted dělá ;) jo na máslo se vrhá naše nejmenší, prostě jí chutná :mrgreen:

Sailah
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 14.10.14 02:41

Tak syrovy maso…mozna mu nebo ji, mluvis o „svem diteti“ tak nevim zda on nebo ona takze ono…chybi zelezo. Upir se z nej asi nestal. Nicmene pokud te cokoliv znervoznuje tak bych doporucila navstevu pediatra

LUCIPERKA-ddub
Závislačka 3181 příspěvků 14.10.14 03:38

Tak já nevím, ale lékaře bych nedoporučila dítěti, ale mamince.
Dítě je v pořádku, je to dítě, maminka je až příliš úzkostlivá a pořád dítě pozoruje. Trochu mě zaráží to neurčité oslovení „ono“ :think:

j-p
Extra třída :D 11764 příspěvků 14.10.14 03:46

@Sailah tam neni maso ze ji ale maslo!!! :mavam:

Levandulina
Kelišová 6302 příspěvků 21 inzerátů 14.10.14 05:22

@LUCIPERKA-ddub Taky mi to oslovovani „ono“ prislo divne, ale asi to nejspis bude tim, ze zakladatelka nechce prozradit, jestli je to chlapecek, nebo holcicka. Kdyz uz pise anonymne, tak at je anonymni vsechno.

Taciras
Extra třída :D 11377 příspěvků 14.10.14 05:53
@Anonymní píše:
Mám dotaz: dnes je mému dítěti 25 měsíců. Za poslední asi týden vnímám určitou změnu: mám pocit, že mě hůř slyší nebo im hůř rozumí (dřív jsem měla pocit, že mi rozumí vše, a taky vše udělalo) teď třeba řeknu dej žaludy do kyblíčku - naprosto nic, jako kdyby bylo hluché.
Dřív strašně rádo „krmilo zvířátka“ - že mělo třeba jídlo v ruce, já říkám dej medvídkovi papu, a s nadšením ho krmilo. Teď mi za poslední týden kolikrát odmítlo hračku nakrmit /jak kterou, jak čím/. Nevím, zda je to vzdor, ta hra už není zábavná, ale zarazilo mě to.
Co se mi nelíbí, je, že staví auta do přesných řad. Dělalo to i dřív, ale to byly takové „volné seskupení“, ale teď: Postaví je do dokonalé řady, a pokud nějaké auto přesunu, vrátí ho zpět na původní místo. Nevidím jiné děti si takhle hrát a dost se mi to nelíbí a znervózňuje mě to.
Dále si začalo cpát všechno možné do pusy - plyšové hračky, papírky na zadek, i malé auto. Věci jako mince nebo žaludy si tam nedává, jen takové velké, měkké věci.
Začalo jíst syrové máslo - domáhá se kostky o ruky a kouše ji.
Dneska na houpačce pozorovat svoje prsty, jak se hýbou.
Jinak mluví v dvouslovných spojeních, oční kontakt má, ukazuje, na jméno odpovídá. Budu ráda, pokud se ozve někdo s názorem, díky předem.

Ty ostatní věci nevím, ale s těma autama to dělá můj aktuálně 24 měsíční už asi dva měsíce. Vždycky mu to pochválím, jakou hezkou „kolonu“ udělal. Sahat nesmím, takže mu do toho maximálně kecám ve smyslu, jako že hasiči by ale měli jet první… Když je řada hotová, tak jí většinou začne po jednom o kousek posouvat a opět úhledně zarovnává. Novinkou je „parkoviště“, kdy auta nejedou za sebou, ale stojí vedle sebe, kolo na kole, úplně na těsno a krásně srovnané. Buď v klidu, je to normální ;)

achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 14.10.14 06:35

Ahoj, proč by mělo být problém, že staví auta do řady? A proč se ti to nelíbí? Já bych si myslela, že je šikovnej, když je nemá jentak poházený.

nozu
Extra třída :D 12216 příspěvků 14.10.14 06:41

@achesa1 protoze toto byva jeden z priznaku autismu.
zakladatelko, uklidnim te. V tomto veku to je absolutne normalni. Syn to delal taky. A asi zacina obdobi vzdoru, tomu by odpovidalo to ignorovani. Kazdopadne na jakekoliv diagnozy je prilis brzy. Tyto veci se resi nejdrive ve trech letech.

sovička33
Echt Kelišová 8410 příspěvků 14.10.14 06:43

Moje dcera má 25 měsíců a taky staví vše do řady. Kostičky stejného tvaru nebo barvy dává k sobě a musí to mít úhledné upravené, pokud ji to někdo pokazí, vrací to hned zpátky.

IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 14.10.14 06:45

U nás je to naprosto stejný. Synovi je dva a 8 měsíců, máslo by taky klidně jedl po kostkách. Od půl roka jsme si mysleli, že má problém se sluchem, ale později jsme zjistili, že slyší jen to co chce a to velmi dobře :).Auta nebo třeba kostky staví taky do úhledných formací a běda, když mu na to sáhnu nebo něco okomentuju ;). Nenapadlo mě, že by v tom mohlo být něco špatně :think:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 14.10.14 06:47

Syn to dělá taky a ještě podle barev, a když mu někdo vezme auto z rady, vzteky by se zbláznil
Na máslo je taky prastenej, klidně olize rohlík…

A ne, není autista ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >