Reklama

2,5 roku a špatně mluví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

macimaci
Povídálka 42 příspěvků 19.07.10 22:44
2,5 roku a špatně mluví

Synovi bylo dva a půl roku a pořád mluví dost špatně. 5ekne toho hodně, v podstatě tu pusu nezastaví, spojí i čtyři pět slov,snaží se. Ale… je to nečisté,nevyslovuje některé hlásky,slova komolí. Např. místo Michalka řekne tikalka, motorka je kokoka, vlak je bla, když chci vědět jak se jmenuje,řekne buba-Kuba. Máte to taky tak? Věnuju se mu jak to jde,povídáme si,na vše mu odpovídám,když to říká,tak jej neopravuju-prý se to nemá. Čteme pohádky atd. Musím říct,že jsou věci,ve kterých je trochu brzda. Nočník jsme vzali na milost teprve před měsícem,do té doby ani ťuk. Snožmo ještě skákat neumí,opakovat říkanky nebo zpívat,to vůbec. Zato brzo seděl,v osmi měsících stál, v deseti chodil… Říká se,že když je dítě takový fofrník na začátku,je pak brzda v tomhle věku. Jinak on je dítě dost živé,takže ani nemá čas říkat to správně,protože toho chce asi povědět tolik,že se mu to motá. Docela by mě zajímalo,jak to máte vy?

Reklama

Reakce:

pandora
Echt Kelišová 9879 příspěvků 19.07.10 23:00

První syn mluvil už v roce a půl krásně ve větách a začal asi v 7 měsících máma , tata ,baba a tak. Syn kamarádky ted je mu 2,5 roku a není mu rozumět on třeba místo tati řekne jen ti . Říká jen koncové slabiky. Tady vidíš že je to různé asi je to na dítěti samotném kdy začne mluvit správně.Kámoška má cizince takže možná je to tim. Neboj to bude v pohodě ve školce se rozpovídá jedna dvě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.10 23:10

Syn má dva roky a tři měsíce a nemluví dá se říct vůbec. Řekne tati,mami, babi, dík, pápá, brm brm, napodobí zvuky zvířat, má pár svých výrazů (vafi- vajíčko, žíži - řízek) ale doktorka říkala, že do tří let má na rozmluvení se času dost. Kluci jsou prý v tomhle ohledu pomalejší. Malej nedá dohromady větu. Maximálně řekne tati brm brm (táta jede autem překlad) nebo mimi hají, ale aby mluvil nějak víc, to ne. Zatím jsem v klidu.

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 19.07.10 23:13

To má bejt provokace?,, :mrgreen:
Maty nemluví vubec a je ještě starší :zed: .Přitom chodí na kroužky,kamarádí i s mluvícíma dětma,čteme aspon 2 hodky denně a nic.Kromě pár slov.Větu dá dohromady jen první písmenka takže u nás je to Matýsek je šikovnej kluk tak řekne Matyšikkluk :lol: .Stejně tak básničky
Mámo táto v komoře je myš
Mátáv komy :mrgreen:
Já už mu rozumim většinou všechno ale nikdo jinej mu nerozumí.Je to hold rébus :lol:

stejně staré nemluvící děti znám tak mi to přijde uplně běžné

Achdarek
Echt Kelišová 9795 příspěvků 19.07.10 23:19

Neboj, den ode dne to bude lepší. Tobík v lednu ještě nemluvil skoro vůbec. Jen máma, táta, ještě a baba ( barg). Teď mu jsou 3 a pusu nezavře. Řekne už skoro vše, ale většinou nesrozumitelně. Ale zlepšuje se to.

Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 19.07.10 23:33

Mne tohle mluveni, co popisujes, prijde na 2.5 lete ditko dobre, naprosto v pohode. Vyslovnost vypiluje, hlavne, ze spojuje slova, to je nejdulezitejsi. Myslim, ze ve 3 letech bude mluvit mnohem lepe. Pokud by neudelal zadny pokrok, tak bych to resila, ale pokud nejaky zaznamenas, tak se proste vyviji a je naprosto ok ;) . L.

etland
Povídálka 26 příspěvků 19.07.10 23:34

Taky si myslím, že v tomhle věku se situace mění každým dnem. Slova, která komolí bych po něm vždycky zopakovala správně-aby teda neměl pocit, že ho opravuješ (to se, jak píšeš, nemá), ale spíš jako součást konverzace. Můj táta by ti k tomu řekl vtip: Maminka si láme hlavu, že její šestiletý syn nemluví. Jednou u snídaně chlapeček povídá: To kakao je moc horký!" Maminka volá: „Ty mluvíš!Jak to, žes tak dlouho nic neříkal?“ Chlapeček odpoví: Doteď taky bylo všechno v pořádku!"

nozu
Extra třída :D 11587 příspěvků 20.07.10 06:53

taky si myslím, že na kluka v tomhle věku mluví v pohodě. určitě se to bude velmi rychle zlepšovat. jo a o tom opravování, to se fakt nemá? vždyť i když se učíš cizí jazyk, tak potřebuješ korekci výslovnosti… já třeba s klárkou dělám to, že ona mi něco řekne a když to hodně zkomolí, tak řeknu: „ano, přesně tak“ a zopakuju zo správně. a u složitých slov se bavíme tím, že to spoelčně opakujeme a pilujeme. ale hrajeme to jako jazykolam :-) ona je už ale větší…

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 20.07.10 07:02

tak mi taky nemluvíme vůbec,teda má dvě oblíbený …čau a bác,,ko, jako krtek a ,go, jako hugo z pohádky,jo a ,koko, je slepice,jinak absolutně vůbec nic a když se na něj snažím mluvit a aby něco řekl sám,prostě ho to nezajímá a jde pryč…taky bych si s ním ráda pokecala,… :mrgreen: :mrgreen:

BohunkaP
Extra třída :D 14948 příspěvků 20.07.10 07:34

V tomhle věku je to ještě úplně v pohodě…

Ale jen poznámka k tomu opravování výslovnosti - samozřejmě se nemá opravovat stylem „to říkáš špatně, nejsi Buba, řekni Kuba“… Ale korigovat se to má, např. on řekne „mami, kokoka“ a Ty na to „ano, motorka, máš pravdu“ - v každém případě je potřeba zopakovat to slovo správně…

Ale jinak máte opravdu ještě čas, takže se tím netrap.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 20.07.10 07:47

Samík je teda mladší, ale spolužačka na srazu vykládala, že její synek, též přes 2 roky, nevím přesně, taky moc nemluví. Popisovala nám jejich kokverzaci a věta „koko nene, číhá aby“ (nechci jít za babičkou na kokino, chci se jít dívat na vlaky) se mi vryla :lol: :lol: :lol:

Můj brácha taky mluvil později, než já, měl zas slovo pro všecky brouky - vivi :lol:

Vtip mě rozesmál a Samíka následně taky :palec:

Určitě je to individuální (jak všecko), zas byl šikovný pohybově, jiné děti líp mluví, no :mrgreen:

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 20.07.10 08:08

Co já bych za to dala aby synátor mluvil aspoň takhle.
Adámek pořád ještě nemluví skoro vůbec. Umíme pár slov, které se teda snaží spojovat k sobě, ale vzhledem k tomu že jeho slovní zásoba je fakt omezená, je to bída.
Umí krásně říct akorát auto, který jsme pilovali víc jak měsíc. Jinak umí ještě asi tak 20 slov, které jsou hooodně zkomolené. Jako třeba to chci, zní jako toti, tudíž jako tati…no krásně nás plete :roll: kolikrát mu nerozumím ani já a to jsem s ním pořád. Hrozně rád znakuje, prostě nám ukazuje co chce. Třeba že chce chovat mimi naznačí tak že řekne mimi a ukazuje ukazováčkem do své druhé dlaně :roll:
Jdeme za měsíc na 3. letou prohlídku s tím, že nás paní doktrka odešle na foniatrii a pak se to stejně neřeší až do 3,5 let. Prý je to další období kdy se hodně dětí rozmluví, asi hraje velkou roli fakt že nastoupí do školky. A když ani pak nic, tak nás odešle ke klinickému logopedovi, který rozhodne co dál.

nety
Závislačka 4999 příspěvků 20.07.10 09:19

Mám stejný problém, syn byl už od miminka hodně líný, lézt začal v 9 měsících, sedět až po roce, chodit po roce a půl, nočník nechce ani vidět ještě dneska, povede se tak jednou za týden, že chytneme čůrání do nočníku a ještě se vztekem a taky ještě nemluví, ani nespojuje slova, říká akorát pár slov a ještě špatně, třeba táá(čau), kak(vlak), pápá, táta, maá(malá) a tak, jinak pořád žvatlá, navíc u nás je problém, že je hodně velikej na svůj věk, vypadá tak o rok a půl starší, takže po nás lidi dost koukaj, když jdeme a malej, kterej vypadá na 3,5 roku žvatlá. :roll: No snad se ta naše dítka brzy rozmluví.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >