29+5 1700g a poloha hlavičkou nahoru...

152
19.5.21 15:11

29+5 1700g a poloha hlavičkou nahoru :(

Ahooj holky, dnes sem byla na 3. Screeningu a malička má 1700g, doktorka říkala že je to vpořadku, ale podle toho co vidím, tak asi budeme mít spis ty 4kg, že? Jaké jste měli váhy v 30tt? :)
Druhá vec malá je hlavou nahoru, takže mi už naplánovala císař s tím, ze kdyby se náhodou otočila tak to zrušime, no sem z toho špatná i sem to obrecela :(.. měli jste teď někdo císaře? Jak to probíhá v té poloviční a anestezii? Muže snami pak normálně přítel být ty 2hodiny po porodu a daji nám i malou? Nebo ji uvidím až druhy den? A jak dlouho ste byli hospitalizovany? Dekuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9732
19.5.21 15:14

Mě se malá otocila ve 36tt takže klid. Ještě má čas a místo. Váha je jen odhad, může to být úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22462
19.5.21 15:15

Na otočení má ještě hromadu času a váha je jen odhad, klidně se muze o půl kila seknout. Nebrec, určitě to dobre dopadne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2099
19.5.21 15:24

@Natali1996 druhe se mi od 28.tt otocilo 4×. Naposledy v 36.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
679
19.5.21 15:24

Na otoceni ma mimino jeste spoustu casu..takze klid.
Jinak cisar neni zadny drama, takze taky klid.. :-) dite ti ukazou, az ho vyndaji, nekde dovoluji bonding na sale, pritel tam muze byt s tebou, ale ty pak jdes hned na JIP, takze dite ti sebou na jipku nedaji, ale meli by ti ho nosit na kojeni. Castnecna anestezie je, ze jsi pri vedomi a celkova, ze te uspi.. ja mela vzdycky jen castecnou, mne to prislo v pohode. Hospitalizace po sekci trva tak 4-5 dni, oni spis pak zalezi, jak pribira mimino..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53771
19.5.21 15:28

Mně se děti otočily obě někdy mezi 32-35.tt a běžné je to i později. Žádný doktor s tím neplašil, takže plánovat císaře ve 30.tt jen kvůli poloze mi přijde… hodně zvláštní teda.
Co se váhy týče, tak odhad je prostě odhad. V termínu plus minus půl kila. Jinak jsem rodila 4 i 3,5 kila (odhad ve 30.tt 2100, pokud si dobře pamatuji) a to větší se mi rodilo mnohem víc v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6635
19.5.21 15:29

Máme se moc dobře, když dnes ženy vyšilují kvůli císařskému řezu. Moje babičky prožívaly úplně jiné obavy. Žádná hrůza to není. Mám dceru, která byla KP narozená CS ve spinální anestézii. A bylo to v pohodě, dítě i já v pořádku. Manžel byl s námi na pokoji až do večera. Dítě jsem pak od druhého dne měla u sebe, 5. den jsme šly domů. Rekonvalescence byla rychlá a byla jsem brzy fit. Rozhodně o dost dříve než o 3 roky později po klasickém porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
19.5.21 15:30

Ty jo naše malá se stihla otočit bez pomoci v 38tt o celých 360stupňů a nikdo o císaři ani necekl :lol: Nakonec tada akutní císař 40tt ale ze zcela jiného důvodu, tak nenervač zbytečně dopředu :* hodně štěstí :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2864
19.5.21 15:39

@Natali1996 … všem třem dětem odhadli váhu správně… takže i to čtvrté, které brzo přibyde, bude jistě taky správně odhadnuté. Ale znám plno lidí co jim váhu určili špatně. A přiznám se, že muj starší gynekolog se svým starším ultrazvukem umí váhu odhadnout daleko lépe, jak doktorky u nás v nemocnici - zkušenost.
Všechny děti se otočily hlavou dolů cca ve 28t (poznala jsem to vždy nevolností, zvracením, bolestí) Tohle poslední dítě se taky tak otočilo, ale kolem 32t. se vrátil zpět - hlavou nahoru a furt tak zůstává ;)
Rodit přirozeně - bych tím ohrozila první dvě děti. Při druhém porodu, to třetí dítě mělo 4kg+ a bylo špatně natočené, nespěchalo…a ted bude taky císař. Mě zase vyhovuje, že nemusím mít dítě na sobě a uvidím ho až později. Po císaři mě vždy vezli ne JIP (jednou 12hod a podruhé na 3hod)
Takže z toho plyne, že to má každý jinak, někomu se děti otočí co chvíli, jinému vůbec. Někomu vadí císař, jiná se bojí klasického porodu…asi bych vypustila emoce a dělala vždy to co je nejlepší v ten daný okamžik pro matku i pro dítě. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
19.5.21 15:44

Klid! To je nejdulezitejsi!

Prvni dcera se otocila cca 37tt, druha v den 3dny pred porodem hlavou dolu, v den porodu 41+3 (vyvolani) v poledne poloha pricne, odpoledne hlavou dolu, mela 2,9kg a evidentne dost mista ;)

Takze hlavne nestahuj kalhoty, brod je daleko ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.21 15:51

Náš malý se taky pořád točil. Ještě má čas. Moc bych se tím nezabývala. :) A odhad ve 30tt jsme měli 1.6kg. Ke konci mi říkali ze bude mít cca 3,6kg a nakonec se narodil s vahou 2.92 takže skvělý odhad :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
749
19.5.21 15:54

Nevím, proč tvůj doktor hned plaší s císařem. Dcera byla ukázkově hlavou dolů a těsně před 3. screeningem se otočila hlavou nahoru. Nikdo to absolutně neřešil. Za nějakou dobu se otočila zase zpátky a už tak zůstala.

Na pokoji se mnou byla maminka, které se dítě otočilo hlavou dolů až někdy ke konci těhotenství, určitě po 38tt. Hned ji poslali na vyvolání a rodila přirozeně.

Ve 30tt je času dost, dítě se může přetočit ještě několikrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
19.5.21 15:59

Odhad je teda spíš malý až normální, navíc je to jen a pouze odhad. Já měla v 32tt 1,9kg.
A na otočení má moře času, nechápu, že tě hned stresují císařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
19.5.21 16:00

Dcera se od 36. týdne 2× přetočila. 10 dní před porodem byla ještě KP a stihla to, takže času fakt dost :kytka: Váhový odhad mi nikdo nedělal, až v posledním těhotenství v 38. týdnu. Určitě to není důvod k pláči, jedině snad radostí, že je vše v pořádku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1440
19.5.21 16:01

Sekce není žádný drama, popravdě doufám, že teď podruhé ji budu mít taky :lol: malou ti nosí normálně na kojení hned po porodu a při poloviční anestezii jsem ji u sebe měla natrvalo už druhý den. Taky mi vyhovovalo, že jsem ji viděla už čistou a hezkou, netoužím potom aby na mě to dítko dali hned opatlaný ještě od krve a všech možnejch tekutin :lol: Domů jdeš podobně jako při přirozeném porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat