3leté dítě a zoufalost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vejisek
Kecalka 471 příspěvků 06.09.19 20:21
3 leté dítě a zoufalost

Ahoj maminky.. Mám čerstvě 3 letého syna vždycky byl v pohodě a nikdy nebyl problém sem tam se vzteká asi jako každé dítě, teprve začína mluvit ale na vše ukazuje všemu rozumí co chci udělá. Ale včera večer usínal jako vždycky a já ležela vedle byl už v polospánku a najednou řev úplný hysterák až se klepal a klepal se mu hlas. Rozsvítila sem a pořád ukazoval tam kde ležel utíkal odsud nikde nic a při snaze položit ho zpět šílený řev.. Tak jsme si tak hoďku hráli a při snaze ho položit na postel kde spí se mnou od narození zas řev držel se mě až nakonec usnul u prsa na mě. Položila sem ho a spinkal a v půl 5 zase to samé a hodinu než jsem ho uklidnila. Ráno se vzbudil a v pohodě na té posteli si hrál a skládal puzzle v okamžiku kdy jsem řekla že jdem spát zas ta scéna řev vždycky se těšil už jsem na něj zvýšila hlas přitulila ho asi po 5 min přestal a usnul a pak se probral a zay ječel.. Máte někdo zkušenost?? Už teď se bojím až půjdeme spát. Děkuji za každou radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 8978 příspěvků 06.09.19 20:25

No tak tříleté dítě už dokáže vysvětlit, proč ječí, zeptej se ho

Kattynka000
Závislačka 3056 příspěvků 06.09.19 20:25

Asi nějaké blbe období, moje malá, za měsíc 3 roky včera to samé. Histerak, pořád ukazovala na postýlku, přitom s usínáním to s ní vždy bylo super. Kdykoli jsem ji položila zpět, tak zase jecak a že prý „bubu“. Asi přidali včera něco do vody a děti měly vidiny (vtip na zlehceni samozřejmě ;)). Dneska už v pohodě naštěstí, ale taky se mi to stalo poprvé, nakonec usnula u mě tak ve dvě ráno, ale v noci jsem ji přenesla do postele a už dobrý.

TRG
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 06.09.19 20:29

Škoda, že víc nemluví. Mám syna nedávno tříletého a zdál se mu zlý sen o konkrétním místě v tom pokoji, že mu udělalo neco ošklivého. Zapomínal na to asi 2 měsíce, ale hysterák neměl. Bál se ale slušně. Jenže on mi to vysvětlil, co se stalo a čeho se bojí. Takže ty to máš těžší. Zkus se s ním domluvit třeba na jiném místě na spaní. Podle popisu tipuju nějaký špatný sen. Zkus trošku světla v pokoji? Držím palce

Jana206
Nadpozemská drbna 28562 příspěvků 06.09.19 20:31

Pavor nocturnus, noční můry. Trpela tím jedna dcera, největší epizody taky kolem tří let. Dítě je ve stavu, kdy nespí, ale plně pri vedomi taky není. Taky nechtela být v posteli, videla pavouky, prizraky. Já jsem ji vzala a šla jsem s ní spát jinam.Taky to ale nekdy trvalo treba půl hodiny. Nedovolila bych jí hrát si, nerozsvecovala jsem.
Pokud by to bylo časté a neúnosné, je možné odeslat dítě na neurologii a po vyšetření se domluvit na medikaci.

adeeelia
Kelišová 7260 příspěvků 06.09.19 20:32

@vejisek a proč ho nevezmeš k sobě? Může to být noční děs… Možností je spousta, ale mě pak většinou děti usnuly bez problémů, když jsem je vzala k nám ;)

zrcadlo
Echt Kelišová 7666 příspěvků 06.09.19 20:33

Já to jako malá měla taky, a obě moje děti měly taky období (jedno ve 4 a jedno ve 3 letech), kdy je trápily noční můry. Syn viděl duchy, dcera viděla pavouky, doslova je cítila všude po sobě, takže třeba v noci vylítla s řevem, stála uprostřed pokoje a nadskakovala a bouchala se (opravdu nikde nic). Do těch špatných snů se děti vracely, takže jsem např. dceři svlékla komplet pyžamo, aby viděla, že nikde žádný pavouk není, vzala jsem ji v čistém pyžamu k sobě do postele, držela jsem ji, ona poklidně usínala, ale jakmile se dostala do určité fáze spánku, tak vylítla a celé se to opakovalo. Usínala jsem s ní takhle třeba na 5×, než zabrala víc. U obou dětí to trvalo cca 5 pekelných nocí a pak se to zklidnilo samo.

TRG
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 06.09.19 20:33
@stinga píše:
No tak tříleté dítě už dokáže vysvětlit, proč ječí, zeptej se ho

Nás to vysvětlil, už mluví dlouho a tuší, co je sen, ale zakladatelce teprv začíná mluvit. Jestli měl noční můru, tak asi ani mrňous chudák neví, která bije.

bublinek
Kelišová 5714 příspěvků 06.09.19 20:34
@Kattynka000 píše:
Asi nějaké blbe období, moje malá, za měsíc 3 roky včera to samé. Histerak, pořád ukazovala na postýlku, přitom s usínáním to s ní vždy bylo super. Kdykoli jsem ji položila zpět, tak zase jecak aže prý „bubu“. Asi přidali včera něco do vody a děti měly vidiny (vtip na zlehceni samozřejmě ;)). Dneska už v pohodě naštěstí, ale taky se mi to stalo poprvé, nakonec usnula u mě tak ve dvě ráno, ale v noci jsem ji přenesla do postele a už dobrý.

nepostrašil jí někdo?

Jana206
Nadpozemská drbna 28562 příspěvků 06.09.19 20:36
@stinga píše:
No tak tříleté dítě už dokáže vysvětlit, proč ječí, zeptej se ho

Nekdy si to nepamatuje. Dcera si některé výraznější epizody rano pamatovala, některé ne. Nekdy taky hledala, jestli na zdech něco není :nevim:
Ja jsem neměla problém ji večer primárně dát spát jinam, když u sebe nechtela. Mysleno ve své posteli v loznici. My jsme dlouho spali v jedné místnosti, v tomto období jsem s ní šla treba do obyvaku.

vejisek
Kecalka 471 příspěvků 06.09.19 20:37

@adeeelia Měla jsem ho u sebe spí s náma v posteli od miminka. A byl klidný jenom na mě když ležel.

Jana206
Nadpozemská drbna 28562 příspěvků 06.09.19 20:42

@zrcadlo Jo, dcera taky cítila pavouky po sobě. Podle mě si lehké noční desy v určitém období zažije spousta dětí, ale silné noční desy, které hraničí s diagnózou, zase tak časté nejsou. Dcera mela, trvalo to nekolik let, vracelo se to v epizodách. Byli jsme tenkrát i na neurologii, léky jsem odmítla. Doteď spí nerada sama v místnosti, vyhovuje jí pokoj se sourozencem, rikala, ze svůj by nechtěla ani omylem. Nemá problém spát v cizím prostředí, má 11 let, od 7 let pravidelně tábory. Říkala, že jí vyhovuje, že ví, že nikde nebude spát sama.
Jedna mladší dcera měla pár epizod v lehčí podobě.

amylon
Kecalka 333 příspěvků 06.09.19 20:43

Není to noční můra, ale noční děs(běs),v typickém věku a typického průběhu. Je to dramatické, ale ne až zas tak vážné. Pokud se to opakuje často, dělá se neurologické vyšetření.

panenka87
Extra třída :D 13527 příspěvků 06.09.19 20:57

Zkus koupit malému b - komplex, jsou i kapky. Pomáhají na nervový systém. Což v tomhle věku je nervový systém dítěte hodně přetížený. Bude to dobrý, držte se :kytka:

Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 38396 příspěvků 06.09.19 20:57
@vejisek píše:
@adeeelia Měla jsem ho u sebe spí s náma v posteli od miminka. A byl klidný jenom na mě když ležel.

A nezacal chodit do skolky? Synovi to zaclo taky zhruba v tomhle veku a jak začal chodit do skolky bylo to peklo..
Ale trochu se divim, ze nechce ani spat v ty posteli, to synovi nevadilo, on si nic nepamatoval..
Taky spal s nama v posteli, takže ani naše přítomnost mu nepomohla.. Se vždycky vzbudil, chvili neco hulakal, kopal, mlatil sebou..
Ja ho vetsinou nechala, budit nemelo smysl, ani se to nema.. Tak jsem na nej jen klidnym hlasem mluvila, ze to je jen sen atd. Pripadne ho pritulila když to slo :mrgreen: a po nejaky době se sklidnil ale mel to každou noc nekolikrat, ale rano o ničem nevedel, takze usínání nebyl problem..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama