3,5 roku a poprvé ve školce

Anonymní
4.10.20 14:05

3,5 roku a poprvé ve skolce

Zdravím maminky,
Chtěla jsem se zeptat, jestli se tu najde nějaká maminka s dítětem s podobným problémem…
Syn (3,5) letos nastoupil poprvé do školky. První den tam vběhl, ani nepostrehl že jsme odešli. Byl tak zaujatý vším novým, že nějací rodiče mu byli úplně ukradení. Jenže postupně se to začalo zhoršovat. Po 14 - ti dnech, mi ho musela učitelka s řevem sundavat z nohy, protože se mě držel jako klíště. Sotva se ale zaklaply dveře, byl v klidu. Když jsem ho vyzvedávala, tak byl zas problém ho dostat domů, ale žádné hrozně scény. Evidentně se mu tam asi líbí, parkrat jsem ho pozorovala i jak si hraje a i když byli venku a řekla bych, že byl spokojený. Pak byl čtrnáct dní doma, protože marodil (to byl v pohodě) a teď byl od úterý zas ve školce, ale poslední dva dny, když jsem pro něj přišla, tak vůbec ke mě nechtěl jít. Dnes se to vyhrotilo tím, že do mě i bouchnul a bouchnul i do jedné holčičky, co šla kolem. Bohužel jsem tomu nestihla zabránit, ale následky z toho vyvodila. Jinak většinou každé odpoledne je pak ubrečený, často i vztekly až hysterický. Ráno vždy říká že tam nechce, ale poslední dva dny jde do třídy sám, rozloučí se, ještě se pak vrátí pro pusu, což dřív nedělal. Je mi to strašně líto, že ke mě nechce a navíc se ke mě i okolo chová agresivně ( 8o) a i na mě ječí :,( Připadám si pak jak ta nejhorší matka, která ho doma týrá. Řekl, že nechce žádnou maminku, že nechce jít domů apod. Odpoledne než jde doma spát, se teď ty poslední dva dny pak tulí. Tak tomu nerozumím. Zkoušela jsem ho i na něco nalákat, ale on si trvá na svém, že domu prostě nechce a nechce ani nic jiného. Jak kdyby se zasekl a byl úplně mimo. Přitom když byl těch 14 dní doma, co marodil.,tak byl v pohodě, hodný, dalo se s ním domluvit.
Je mi z toho smutno, když vidím jak ty ostatní děti jdou hezky s maminkou a on se ke mě takhle chová (nejen ke mě), vůbec ke mě nechce apod.
Máte to některá podobně nebo jsem jediná? Jak to ev. řešíte?
Předem děkuji za odpověď a omlouvám se za anonym, stydím se za to. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2265
4.10.20 14:11

Trvá to jen dva dny, nedělej z komára velblouda. Děti žijí přítomností a v tomhle věku je pro ně ještě těžké zpracovat některé zážitky a pocity. Ono to přejde. Dcera měla ve školce taky období, kdy ráno brečela, že tam nechce a odpoledne, že nechce domů, protože si ještě chce hrát. Taky mi to přišlo líto, ale srovnalo se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 14:14

@ZuzaM jde spíš o to, že je pak slovně i fyzicky agresivní. Než začal marodit, ta odpoledne byly to samé, ale alespoň bez té agrese.

• Citovat
  • Nahlásit
2265
4.10.20 14:18

Blbě to zpracovává, prostě mu v tom fyzicky zabraň a vysvětluj. A neboj, učitelky ve školce už toho zažily fakt hodně, i takovéhle případy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9101
4.10.20 14:22

Děti si všeobecně přes rodiči vybijí po příchodu že školky ty emoce, které v nich nakumulují. Nedělala bych si z toho těžkou hlavu, ale dala mu určitě najevo, že takhle opravdu mě. Můj malý chodí do školky jen odpoledne od roka(do jeslí tedy, abych byla přesná) a pokaždé je nejlepší s ním jít domů přes celé město pěšky nebo jet na kole. Vybije ze sebe to, co nemůže ve školce. Jakmile přijdeme hned domů, je jak utržený že řetězu. Dej mu čas, ať se s tím srovná, každé dítě reaguje na začátek jinak. Je to pro ně obrovská změna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22471
4.10.20 14:34

Evidentně jsi přestala být pro dítě pupkem světa. Což je v tomhle věku v pořádku. Takže nechtěj opravovat dítě, ale srovnej se sama se sebou.
Naše dítě nám ještě vynadalo, když jsme pro něj přišli dřív jak ve čtyři. Protože si údajně ještě nestačil dostatečně pohrát. Místo tvého hroucení jsem a něj byla pyšná, že je ve školce v pohodě, má kamarády a je tam evidentně spokojený.
Navíc že je odpoledne na zabití je dané i tím, že ve školce se hlídá a doma v bezpečném prostředí pak ventiluje ty emoce. Taky může být ze školky unavený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19163
4.10.20 14:45

To odpoledni chovani je normalni. Ty deti jsou srovnane do late, ve skolce v pohode dodrzuji, co na hristi se mnou a kamaradem ne, takze si pak vybiji odpoledne tu svoji frustraci. A s matkou se citi nejjisteji, proto si to vybiji na ni. I to, ze k tobe nechce jit ma ruzne priciny. Bud si chce jeste hrat y nebo je jeste na tebe nastvany, ze jsi ho tam rano dala. Vse si zo bude postupne sedat, jak dite zacne celou hmenu a vsechny oravidla prijimat za sve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 14:58

Jsem ráda že se mu tam líbí, to jo, akorát nechápu ty změny - ráno nechce tam a odpoledne je jak vyměněny. Vždy byl taková samostatná jednotka :mrgreen:
Mám jen jedno dítě, navíc jsme zůstali sami, takže je to pro mě docela šok. Jen jsem si nebyla jistá, jestli to jeho chování není až fakt přehnané, tak proto jsem napsala sem. Je toho na něj moc, to chápu, ale nechápala jsem, proč je zlý na mě. Holky, děkuji moc za podporu, jste zlaté :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
19163
4.10.20 15:05
@Anonymní píše:
Jsem ráda že se mu tam líbí, to jo, akorát nechápu ty změny - ráno nechce tam a odpoledne je jak vyměněny. Vždy byl taková samostatná jednotka :mrgreen:
Mám jen jedno dítě, navíc jsme zůstali sami, takže je to pro mě docela šok. Jen jsem si nebyla jistá, jestli to jeho chování není až fakt přehnané, tak proto jsem napsala sem. Je toho na něj moc, to chápu, ale nechápala jsem, proč je zlý na mě. Holky, děkuji moc za podporu, jste zlaté :kytka:

To je uplne normalni, ja se přiznám, ze kdyz jsem nastvana, take to schytaji ti, ktere mam rada a kteri maji radi me. Je to logicke, jen ti to budou trochu tolerovat, na lidi z prace to nezkusim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:06

Jinak ještě podotýkám, že se začal i pokakavat a pocuravat a občas mluvit z cesty, ale ne vždy.
Máte nějaký typ, jak mu pomoct, aby to lépe zvládal? Nehroutim se z toho, jen mi je ho líto.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:07
  • Citovat
  • Nahlásit
2265
4.10.20 15:14
@Anonymní píše:
Jinak ještě podotýkám, že se začal i pokakavat a pocuravat a občas mluvit z cesty, ale ne vždy.
Máte nějaký typ, jak mu pomoct, aby to lépe zvládal? Nehroutim se z toho, jen mi je ho líto.

Hlavně si to neber osobně. Nic neměň, chovej se normálně, dítě teď potřebuje jistotu a ne mámu, co je celá vedle z toho, co se děje. Nedělej z toho problém. Jen počítej s tím, že to chvíli bude trvat. Z cesty určitě nemluví, je to asi jen jeho fantazie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
4.10.20 15:17
@ZuzaM píše:
Hlavně si to neber osobně. Nic neměň, chovej se normálně, dítě teď potřebuje jistotu a ne mámu, co je celá vedle z toho, co se děje. Nedělej z toho problém. Jen počítej s tím, že to chvíli bude trvat. Z cesty určitě nemluví, je to asi jen jeho fantazie.

No když k nám pak odpoledne přijde na návštěvu jeho babička a on ve svém amoku na ni koukne a řekne že má na sobě pyžamo se zvířátky mi přijde přinejmenším divné 8o :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7972
4.10.20 15:43
@Anonymní píše:
Máte nějaký typ, jak mu pomoct, aby to lépe zvládal? Nehroutim se z toho, jen mi je ho líto.

Nemyslim si, ze by to bylo dobre. Z neceho je tam silne v nepohode a takto (agrese atd.) to ventiluje. Co ucitelky, jak na to reaguji? Jak o nem mluvi, jak s nim jednaji? Neco tam podle me neni uplne ok.
Musi chodit zrovna sem…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:54

@Lucie_Sx mám v plánu si na příští tyden domluvit schůzku. Takhle v provozu nemají moc času na nějaké debaty. Každopádně z toho co vím od jedné maminky, tak prý hodil po holčičce kostku(přetahování se o ní nebo co-nebyla jsem u toho), že ji údajně museli ošetřit ruku, tak právě i proto. Jednu malou holcinu zas tahal za oblečení až spadla a brečela. Fakt je mi to trapný. Nechápu, proč je takový :(
Když jsem se v letu bavila s učitelkou, tak říkala, že je hodně náročný ho uhlídat (to znám i z domova), tak jsem zvědavá co mi řekne.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama