Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Hlavně se uklidni, strach, stres a neklid nedělají dobre ani Tobe, ani miminku. Někdo to tak ke konci mívá, jak miminko tlačí na orgány v břiše. Asi Te chtějí mít raději pod kontrolou, což je dobre. Určitě to bude OK, drz se
![]()
Ahojky. Já měla špatně jaterní testy už dřív než v 39 tt. Ležela jsem tri týdny na rizikovém oddělení měla jaterní dietu a porod vyvolali v ukončeném 37 tt. Neboj se ničeho. Ale šla bych do nemocnice. Je to nebezpečné hlavně pro miminko. Řekla bych, že ti porod vyvolají co nejdříve.. Mě se to teda projevilo šíleným svěděním dlani a chodidel tak jsem googlila a našla co to je pak doktorka odběr krve a hned mě brali na rizikac.. Musí tě hlídat hlavně kvůli miminka. Neboj se nic v porodnici se o tebe postarají, ale šla bych hned.
To bude dobry, uvidis. Budou te sledovat i miminko a kdyžtak porod vyvolaji. Drz se a neboj. ![]()
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už týden mám šílene bolesti břicha, přicházejí pouze v noci, zácpu, a vyvrcholí to zvracením, už jsem s tím lezela ve 37tt den v nemocnici a teď když jsem si volala do nemoncine, protože jsme v včera s prisernou bolesti břicha a tvrdlo mě dvě hodiny i břicho jeli do nemocnice zase tak mi dělali odběry a dnes ráno mě volali ze se nám pobalit, že tam vyšli zvýšené jaterní testy, nevíte co to může být nebo co to znamena? Moc se bojím..
@Deneriss píše:
Ahojky. Já měla špatně jaterní testy už dřív než v 39 tt. Ležela jsem tri týdny na rizikovém oddělení měla jaterní dietu a porod vyvolali v ukončeném 37 tt. Neboj se ničeho. Ale šla bych do nemocnice. Je to nebezpečné hlavně pro miminko. Řekla bych, že ti porod vyvolají co nejdříve.. Mě se to teda projevilo šíleným svěděním dlani a chodidel tak jsem googlila a našla co to je pak doktorka odběr krve a hned mě brali na rizikac.. Musí tě hlídat hlavně kvůli miminka. Neboj se nic v porodnici se o tebe postarají, ale šla bych hned.
Ještě zmíním, že moje diagnóza se jmenovala cholestaza.
Ja jsem si pred 10lety prosla necim podobnym,ale bylo to pomerne akutni(nechci te samozrejme strasit)…od cca.36tt mi zaclo byt dost zle-bolesti zaludku,bricha(hlavne v pravem podzebri,kde je ulozena jatra),bolesti hlavy,dusnost,neustale ztvrdle bricho…sve Dr.jsem se zminovala,ale vzdy me spis odbyla(bylo mi 19,prvorodicka)…ve 39tt.jsem sla na ozvy,kde jsem se plahocila hodinu(cesta bezne trvala 10min.),myslela jsem,ze to jsou me posledni minuty
kdyz me Dr.videla,tak uz pochopila,ze asi neco neni v poradku
Po tele se mi udelaly fleky(podobne petechiim),byla jsem zluta,TK(170/120,cele tehotenstvi 90/60 i mene)…a uz to jelo!akutni hospitalizace,prijata s kontrakcemi po 3min.,otvirala jsem se hezky,ale porod nakonec ukoncen dalsi den CS pro katastrofalni vysledky krve a zkazenou plodovou vodu(praskli mi ji,byla uplne brcalova,smradlava)..u me to byl help syndrom…malicka byla uplne v poradku,ja jsem si tyden polezela na JIPce a davali me do kupy…ale nebylo to u me jen o vysokych jaternich testech,ale celkovem metabolickem rozvratu(rozpad cervenych krvinek,vysoke CRP,spatne mineraly)…urcite se nechej hospitalizovat,budou mit pod kontrolou tebe i miminko a budes urcite klidnejsi ![]()
Tak už jsem hospitalizovana, a zítra mi budou vyvolávat porod, ještě si mám dnes rozmyslet jestli budu chtít ten hamiltonuv hmat. Tak jsem řekla že spíše od rána těmi léky nebo infuzi, nebo jak se to dělá.. Myslíte ze mám jít na ten hmat? ![]()
Já bych radši Hamiltona, léky mi nezabraly nebo spis až v kombinaci s nim. Hlavně se nenech vystresnout řečmi, ze vyvolávany porod bolí atd atd… stejne nic nenadelas když to je takto doporučeno a ve Tvém případě asi ne jen tak z pleziru… Take jsem měla vyvolavany a slo to velmi dobre, klidně bych si to zopakovala, pro me je důležité moje zdraví a zdraví miminka a ne ze to nebylo úplne bio/eko/bez léku atd.. Drz se
![]()
Mela jsem ho a dobry. Jako chvili pak boli misto toho vpichu, ale lepsi nez mit cely bolestivy porod
Nevim… ja prave byla vystresla z vyvolavani a proto jsem si ho radeji nechala dat. Kdybych vedela, jak to bude probihat, mozna bych si ho ani nedala… ale Ty se rid jen sama sebou a jak to budes citit ![]()
@Anonymní píše:
A co epidural? Na to se mě také ptali.. Bojím bojím
Nech si nabrat krve (potrebujes pred epiduralem) a pak se rozhodnes jestli ho budes chtit. Uvidis jak moc to bude bolet a jak to budes snaset. A hamiltona si nech udelat. Je to neprijemne,ale muze to dost pomoct. A neboj, mysli na to ze budes mama ![]()
Mela jsem hamiltona a i zavedene tablety, propichlou vodu. Strasit te nechci, ale ja jsem nemela moznost epiduralu, kdybych mela možnost, dala bych si ho hned. Ja rodila v zahranici a nemela jsem moznost Epi. O porodu mam nocni mury jeste ted. Po 2 letech. Treba to budes snaset dobre ten vyvolavany porod…
Ahoj holky, už týden mám šílene bolesti břicha, přicházejí pouze v noci, zácpu, a vyvrcholí to zvracením, už jsem s tím lezela ve 37tt den v nemocnici a teď když jsem si volala do nemoncine, protože jsme v včera s prisernou bolesti břicha a tvrdlo mě dvě hodiny i břicho jeli do nemocnice zase tak mi dělali odběry a dnes ráno mě volali ze se nám pobalit, že tam vyšli zvýšené jaterní testy, nevíte co to může být nebo co to znamena? Moc se bojím..