4 roky rodičák, ale dítě ve školce

Napsat příspěvek
Velikost písma:
101939
16.9.23 20:09
@Urubamba píše:
Platí, to “neplacené volno do 4 let věku” je specifická kategorie, vlastně prodloužení rodicaku…až na tu záruku návratu.

Ne, žádná taková specifická kategorie neni, neplacené volno je jen jedno a z titulu neplaceneho volna stat zdravotní nehradí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4135
16.9.23 20:12

Pokud jsi na rodičovské dovolené nebo pobiras rodičovský příspěvek (nebo obojí), tak za tebe vždy platí zdravotní pojištění stát.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.23 20:56

Pokud chceš, abys nemusela platit zdravotní, tak se tam musíš nahlásit, že jsi v kategorii osoba pečující o dítě do 7 let a tam je omezení na školku na max. 4 hodiny denně.

  • Citovat
  • Upravit
69118
16.9.23 21:01
@Anonymní píše:
Pokud chceš, abys nemusela platit zdravotní, tak se tam musíš nahlásit, že jsi v kategorii osoba pečující o dítě do 7 let a tam je omezení na školku na max. 4 hodiny denně.

Ale nemusí. Pokud bude pobírat rodičovský příspěvek (což není vázané na to, zda je nebo není zaměstnaná), tak jen na základě toho bude státní pojištěnec a dítě má docházku neomezenou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15432
16.9.23 21:20

.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
443
16.9.23 22:35
@j.a.n.i1 píše:
Ne, žádná taková specifická kategorie neni, neplacené volno je jen jedno a z titulu neplaceneho volna stat zdravotní nehradí.

Hradí, minimalne pokud pobírá rodičovský příspěvek, což jde prave do 4 let věku a stačí si to rozložit klidně na poslední chvíli a pobírat par korun. Je to zcela běžná praxe.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
16.9.23 22:39
@Urubamba píše:
Hradí, minimalne pokud pobírá rodičovský příspěvek, což jde prave do 4 let věku a stačí si to rozložit klidně na poslední chvíli a pobírat par korun. Je to zcela běžná praxe.

Hradí z titulu pobírání rodičovského příspěvku (jak už jsem tu mimochodem psala), nikoliv z titulu jakéhosi „speciálního“ neplaceného volna do 4 let.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10928
16.9.23 23:17
@Urubamba píše:
Hradí, minimalne pokud pobírá rodičovský příspěvek, což jde prave do 4 let věku a stačí si to rozložit klidně na poslední chvíli a pobírat par korun. Je to zcela běžná praxe.

Minimalni vyse je 50 Kc a nevyplaci se pak mesicne, ale ctvrletne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mateřské školy na eMiminu

Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?

Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.

Pracovní listy k vytisknutí na eMiminu

PDF ke stažení a tisku zdarma.

Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin