5,5 měsíce - co všechno má umět?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
25123
6.5.13 08:37
@Mišuna píše:
Syn umel v pul roce lezet na zadech, pit, smat se a spat. Dneska (6) me zkousi z toho kolik ma Uran mesicu a jak vypada Velky pes. Takze klidek. :mrgreen:

hele nemáš doma toho našeho, Jiříkovi bylo v lednu devět, jeho nejoblíbenější činnost je sudoku, šmoulové a cokoli o vesmíru…takže nahráváme na čt2 Vesmír pro něj a dává mi fundované vědecké přednášky :D nedávný zatmění měsíce sem měla i s odborným výkladem..už ted´ říká, že chce být astrofyzik…různé pokusy jsou také oblíbená činnost…logický myšlení má na svůj věk neskutečný a já jen doufám, že mu to vydrží…jelikož to, že dnes ho to baví, neznamená, že ho to bude bavit i za deset, dvacet let…a že se tomu oboru bude opravdu věnovat :)

jé a omlouvám se, že sem se trochu pochlubila :oops: 8)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11370
6.5.13 08:51

Náš prcek má čerstvě 6 měsíců a už si sám sedá. Přetáčí se ze všech stran, nezajímají ho hračky, ale to co má dospělej, papá skoro všechno co mu dám, pokouší se lést, ale do předu mu to nejde, jen dozadu. On je trochu ďáblík no. Se děsim dne, kdy ho uvidim stát. Jen lahev si ne a ne držet. Je pohodlnej. :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1450
6.5.13 08:56
@Aknyt píše:
@kochaa v 5,5 měsíci malá pásla, smála se, jedla ze lžičky, držela si a zvedala hračky. Nepřetáčela se, neplazila, nelezla a ani omylem si nestoupala.
:palec: měli jsme to stejně a ve třech letech je na tom naprosto stejně jako ty děti co stáli v půli roce :palec: Neni kam spěchat. Naopak - pediatři říkaj že ty děti co si brzy stoupají můžou mít větší riziko problémů se zádama v budoucnu..
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25123
6.5.13 08:59

@darkblack jo a to si slyšela kde, že můžou mít problémy se zádama, když si brzo stoupaj…to je pěkná blbost :roll: to můžou mít max.tak děti, který se násilně posazujou nebo postavujou…tam bych to pochopila, když to dělaj sami od sebe, tak sotva…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2429
6.5.13 09:00

@kochaa na youtube je většina videi se zrychlenýma dětma :) leckdy tam nechápu :nevim: malá má pět a půl měsíce a umí to co by měla umět - přetáčet se na bříško, vzpírat se na rukách když je na břichu, žužlá si palce na nohou, sama si vezme hračky, které vedle ní leží, přendává si hračky z ruky do ruky, směje se nahlas, když jí hračka spadne snaží se jí zase najít a zvednout..ale jinak se zatím tak max umí točit dokola na břichu, ale plazit nebo si stoupat to vůbec..tam kde jí položím tam jí zatím taky najdu :lol:

Příspěvek upraven 06.05.13 v 09:01

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.13 09:02

Ta moje Trpasllinka zvládá precizně práci s počítačem, dále čtyři světové jazyky a příští týden se chystá na teorii relativity :mrgreen:

Ale teď pravdu - umí se na jednu stranu přetáčet na bříško, na druhou stranu jen lehá na bok, sudy rozhodně neválí a další pohyb je jí cizí, z lžičky jíst neumí i když na tom už tři týdny pracujeme, směje se a o víkendu se naučila jaštět ale je to spíš Johny Mlčoch…

Zakladatelko, asi děťátka takto neporovnávejte. Mě je třeby strašně líto, že jiné dětičky už toho tolik umí a pak si vyčítám, že se jí málo věnuju, nebo že jsem si ji nějak rozbila, že toho tolik neumí. A trápí mě to.

Za moje líné děťátko :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25123
6.5.13 09:09

@syselinka hele to tam kde ho položim tam ho najdu :lol: sem měla u kluků snad jen v porodnici :mrgreen:

@Mišuna jé tak to máte dobrý :pankac:…to my nic tady takovýho v okolí nemáme, z takovýho kroužku by byl na vrcholu blaha 8) nejbližší hvězdárna je ve Varech a možná v Chebu malý planetarium co maj na gymnaziu otevřou i veřejnosti…

@neschopná mamka bezesrandy, náš devitiletý má teorii relativity v malíku 8)

na druhou stranu sranda to neni, zvlášt´ když si uvědomíte, že kuře je někdy chytřejší jak slepice :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
558
6.5.13 09:18

@brumdinka Souhlasím s názorem, že i děti, který si samy, upozorňuji SAMY začínají stoupat třeba v 6ti měsících můžou mít potom v budoucnu se zády problémy. Samozřejmě, že to asi žádná matka neovlivní, ale to riziko tam je. Takhle malý dítě nemá absolutně vyvinutou páteř a zádový svalstvo i když se postavuje samo. Mamka pracuje v dětské léčebně pohybových poruch, takže i takové případy jsou..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25123
6.5.13 10:02

@Ballnejka nezlob se na mě, ale podle mě je to blbost, kdyby totiž nemělo vyvinutý svalstvo, tak se prostě nepostaví, jelikož fyzicky to to tělo prostě nezvládne a sedne si zpátky na zadek…to že tvoje matka má nějaké takové případy v dětské léčebně bude spíš z jiných důvodů…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
558
6.5.13 10:19

@brumdinka A z jakých důvodů ;)? Zeptej se svého lékaře, co ti na to řekne.. :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31594
6.5.13 10:24

@kochaa důležité je vidět pokroky, každé dítě má jiné tempo, někdo v tomto věku už skoro stojí a někdo leží jak placka. Za sebe můžu říct, že zdravé placky všechno doženou a užiješ si víc klidu než s třeštiprdlama, který musí být pořád v pohybu. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25123
6.5.13 16:37

@Ballnejka no určitě né z těch, že se brzo postaví…ale ze spousta jiných :) a nevidim jedinej důvod, proč bych se na to měla ptát svého lékaře :roll: doktoři jsou taky jenom lidi - škoda, že se na to zapomíná, podle toho naše zdravotnictví taky vypadá, ale to by bylo na jinou diskuzi…přeji hezkej den :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5052
6.5.13 16:53

Tak starší se přetáčela až kolem 8m mlatší od 3m. Starší hodně brzo a dobře mluvila.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
259
6.5.13 16:55

Všem mooc díky za odpovědi :-)
pokroky vidím, je to šikulka a dělá mi moc velkou radost. Ale zatím ještě ani moc „nepovídá“ a nesměje se nahlas - párkrát - když jí rozesmíval její starší bráška, tak měla jakoby náběh na řehtání :-D a to jí asi nějak vyděsilo či co a přestala.. ;-) ale určitě má stále na všechno čas..
když se přetočí na bok, tak se jí snažím pomoc a trochu jí přitlačím kolínko k zemi, aby jí to šlo líp, ale na bříško se jí to zatím ještě nepodařilo.. třeba už do toho nemá daleko. Teď mě jen tak napadlo - když jí držím kolem hrudníčku a chci jí jakoby postavit na nožičky, tak má nohy úplně pevně do špičky - je to v jejím věku normální? Starší synek to měl v jejím věku normálně - našlapoval jakoby na celou plosku. Díky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18
6.5.13 19:18

Náš malej má 5 měsíců a 1 týden, koníčky pase slušně od 2,5 měsíců, na bříško se poprvé otočil přesně ve 3.měsících a od té doby to pořád trénoval a teď už se přetáčí na obě strany během chvilky, taky už umí klečet s nataženýma rukama, obývák přeleze že nestačim zírat a kdyby moh, tak by i chodil, na nohy ho stavíme jen tak, že ho držíme v podpaží aby na nich nestál plnou vahou a taky je natahuje do špičky… Je dost čipernej, někdy bych byla radši kdyby jen ležel :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek