6. měsíc těhu & covid vs práce

182
16.9.20 10:16

6.měsíc těhu & covid vs práce

Ahoj lidi, chtěla jsem se zeptat jestli je tu těhotná budoucí maminka okolo 6.měsíce a chodí pracovat? Já zatím do práce chodím ale, kolegyně přišla do práce s tím že její dítě přišlo do kontaktu s nakaženým a teď čekají na testování které ještě neproběhlo. Nechci ohrozit sebe ani miminko. Navíc nám nakázali v práci nosit zase roušky což si myslím taky není úplně ok v těhotenství. Byli by jste doma? Šli by jste za téhle situace na „rizikáč/neschopenku“?Díky za radu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1101
16.9.20 10:20

Sla bych na neschopenku. Pokud se nervujes, ze muzes chytit coVid, tak to taky neni pro dite dobry. S klidem bych byla doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
16.9.20 10:39

Asi to taky tak vidim @kalie :think: přítel je na mě naštvaný že jsem vůbec dnes šla do práce když ta kolegyně zatím nezná výsledky testů a ona doma nejspíš nebude…jí to je jedno jestli někoho nakazí…a navíc ta nemoc se neprojeví hned no :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
16.9.20 10:42

Šla jsem na neschopenku z jného důvodu, ale chvíli nato se v práci objevil rizikový kontakt a rozhodně bych na neschopenku šla i kvůli COVID. V 6. měsíci už jsem nechtěla riskovat vůbec nic, ten měsíc práce by nikoho nespasil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
16.9.20 10:48

Asi budu doma holky díky za radu, chtěla jsem pracovat dokud to půjde ale riskovat opravdu nic nechci a navíc je teď prej nové nařízení že lidi co byli v kontaktu s nakaženýma můžou chodit do práce když budou mít roušku :cert: tak to už se mi opravdu nelíbí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
16.9.20 11:09

Opravdu bych urcite byla doma. Zdrave miminko je uplne to nejdulezitejsi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
16.9.20 16:09

Od zítra jsem doma holky :* rozhodla jsem se nic neriskovat a nejít tomu naproti, doktorka po vysvětlení situace neměla absolututně problém mě nechat doma tak jsem za ní moc ráda :srdce: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
16.9.20 16:48

Já teda do práce chodím. A do teď mi na tom nepřišlo nic zvlastniho! :nevim: pracují v openspace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
16.9.20 17:14
@Marmarram píše:
Já teda do práce chodím. A do teď mi na tom nepřišlo nic zvlastniho! :nevim: pracují v openspace

Mě by taky na tom nepřišlo nic zvláštního, kdybych neslyšela že někdo z příbuzných kolegyně v práci s kterým sdílí jednu domáctnost má nařízenou karanténu…tak bych dál do práce ráda chodila měla jsem v plánu jít na mateřskou 6 týdnů před termínem…ale jen se mi nechce jít covidu naproti no, za ten risk to nestojí…díky rozvolněným opatření už nemusí být v karanténě všichni členové domáctnosti a to mi příjde jako hloupost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
16.9.20 22:16
@Meleys píše:
Mě by taky na tom nepřišlo nic zvláštního, kdybych neslyšela že někdo z příbuzných kolegyně v práci s kterým sdílí jednu domáctnost má nařízenou karanténu…tak bych dál do práce ráda chodila měla jsem v plánu jít na mateřskou 6 týdnů před termínem…ale jen se mi nechce jít covidu naproti no, za ten risk to nestojí…díky rozvolněným opatření už nemusí být v karanténě všichni členové domáctnosti a to mi příjde jako hloupost.

a jak si jako myslíte, že by se to dělalo, co kdyby jste každý měsíc potkala někoho nakaženého a každý měsíc byla celá rodina v karanténě, to by se zrovna mohli jít všichni houpat na švestku a pak členové domácnosti mají další kontakty a ty další kontakty a tak by to bylo nekonečný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
17.9.20 06:49

@evulinda79 když jste těhotná tak to asi vidíte jinak…mě se to jako risk zdálo bavim se o svojí situaci, kolegyně zrovna u mě byla blízko a myslím si že mohla počkat týden než se dozví alespoň výsledky testů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.9.20 08:08

Jdi na rizikove a neres par mesicu nekde v praci. Ale neznamena to ze mas sedet doma v bubline. Normalne chod ven bez rousek a hadru na ksichtu akorat bych omezil mhd a nejake hromadne seslosti. Spis chod do prirody a nejakou fyzickou aktivitu nebo konicek. Kdyby lidi byli zodpovedni nemuseli bychom byt tak obezretni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
17.9.20 08:16

Já vám holky nevim, al už se resi, že bezpriznakovi nakazeni, nebudou muset být v karantene, pokud budou nosit respirátor. (Jistá si tím nejsem, doufám, že nesirim bludy). Co budeš dělat, jak takového člověka potkáš v obchodě, restauraci, v servisu, MHD, na kontrole u lékaře? :nevim: Takové nakažené můžeš potkat kdekoliv a oni ani nemusí vedet, že jsou pozitivní. To se chceš na celé těhotenství odříznout od světa? Být zavřená doma? Jako jasne, pokud si myslíš, že to pomůže, budeš klidnější a nemocenskou ti lékař napsal, tak proč ne. :kytka: :kytka: jen nevím, jak by to vypadalo, kdyby to takhle udělali všichni. :mavam: a ještě, můžu se zeptat, vycházky mas neomezené?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
17.9.20 08:42
@Marmarram píše:
Já vám holky nevim, al už se resi, že bezpriznakovi nakazeni, nebudou muset být v karantene, pokud budou nosit respirátor. (Jistá si tím nejsem, doufám, že nesirim bludy). Co budeš dělat, jak takového člověka potkáš v obchodě, restauraci, v servisu, MHD, na kontrole u lékaře? :nevim: Takové nakažené můžeš potkat kdekoliv a oni ani nemusí vedet, že jsou pozitivní. To se chceš na celé těhotenství odříznout od světa? Být zavřená doma? Jako jasne, pokud si myslíš, že to pomůže, budeš klidnější a nemocenskou ti lékař napsal, tak proč ne. :kytka: :kytka: jen nevím, jak by to vypadalo, kdyby to takhle udělali všichni. :mavam: a ještě, můžu se zeptat, vycházky mas neomezené?

Ja jsem se od sveta neodrizla ani kdyz byl nouzovy stav :roll: chodila jsem normalne do prace az ted jsem si rekla kdyz mame rizikovy pripad v praci ze nema cenu riskovat. Nejsem zas blazinek abych to zas moc resila, pracovat jsem chtela…jde o to ze o tom rizikovem pripadu vim a byl by v me blizkosti proto jsem se rozhodla do prace uz nejit a nepodstupovat to riziko, myslim si ze to za to nestoji…nekdo jde na rizikovy hned jen proto ze se mu nechce v sest rano vstavat do prace…taky z toho nejsem moc nadsena no, ale podle toho co vidim ve zpravach situace se bude zhorsovat tak si myslim ze jsem udelala dobre :?

Jinak vychazky jsem si mohla urcit 6 hodin denne nemam je neomezene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60121
17.9.20 19:07
@Meleys píše:
Ahoj lidi, chtěla jsem se zeptat jestli je tu těhotná budoucí maminka okolo 6.měsíce a chodí pracovat? Já zatím do práce chodím ale, kolegyně přišla do práce s tím že její dítě přišlo do kontaktu s nakaženým a teď čekají na testování které ještě neproběhlo. Nechci ohrozit sebe ani miminko. Navíc nám nakázali v práci nosit zase roušky což si myslím taky není úplně ok v těhotenství. Byli by jste doma? Šli by jste za téhle situace na „rizikáč/neschopenku“?Díky za radu :?

Před pár dny jsem nastoupila na Md, roušku fakt nenosím a ani jsem nenosila, do práce jsem chodila.. Takže asi tak :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama