7. týden těhotenství a výšlap nad 2000m

682
4.6.15 21:48

7tt a výšlap nad 2000m

Zdravím Vás,
Před pár dny jsem objevila //. Ještě to nemám potvrzené od dr(jdu příští týden), ale měla bych být v 5tt. Jde o to že za dva týdny mám jet do Tater vyšlápnout Baníkov (2178) a moc se tam těším. Bude to můj první tak vysoký výšlap. Ale napadlo mě jestli vůbec můžu. Snažili jsme se přes dva roky, tak to nechci tímto ohrozit.
Myslíte že můžu? Kondici bych řekla mám dobrou, každý den toho hodně nachodím.
Případně nějaké rady čemu se vyhnout, nebo na co myslet? V tomto ohledu nejsem moc zkušená. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.6.15 21:50

No…asi bych nesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9138
4.6.15 21:51

V 5.tt jsem byla na Terryho chatě a nic se nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
4.6.15 21:51

Nebylo mě to doporučeno, nad 2000m je to velký risk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 21:52

@Dadulina Na začátku jednoho těhotenství, když jsem ještě ani nevěděla, že jsem v tom, jsem byla na koncertě, kde jsem se ztřískala jako dán, stěhovali jsme se a xkrát jsem vynesla do 4. patra hromadu těžkých věcí atd. Má-li se těhotenství udržet, tak se udrží, pokud má odejít, tak odejde. Já bych šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
4.6.15 21:53

Vzhledem k tomu, že nevolnosti přicházejí nečekaně, náhle a zákeřně, nechala bych to koňovi a rozhodla se na poslední chvíli. Můžeš si to bezvadně užít nebo taky můžeš nechávat celou cestu za sebou hromádky snídaně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
4.6.15 21:53

@Dadulina v 7 týdnu klidně běž. 2000m není zas taková výška a pokud jsi trénovaná tak to zvládneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
4.6.15 21:54
@Dadulina píše:
Zdravím Vás,
Před pár dny jsem objevila //. Ještě to nemám potvrzené od dr(jdu příští týden), ale měla bych být v 5tt. Jde o to že za dva týdny mám jet do Tater vyšlápnout Baníkov (2178) a moc se tam těším. Bude to můj první tak vysoký výšlap. Ale napadlo mě jestli vůbec můžu. Snažili jsme se přes dva roky, tak to nechci tímto ohrozit.
Myslíte že můžu? Kondici bych řekla mám dobrou, každý den toho hodně nachodím.
Případně nějaké rady čemu se vyhnout, nebo na co myslet? V tomto ohledu nejsem moc zkušená. :roll:

nepredbíhej. mě na zacatku prvniho tehotenstvi tak priserne bolelo bricho, že jsem byla rada, ze sedim nebo lezim.
ale asi bych radsi vynechala, tam se podivas jeste mnohokrat

• Citovat
  • Upravit
4891
4.6.15 21:56
@Voltiček píše:
Nebylo mě to doporučeno, nad 2000m je to velký risk.

Takže těhotná nemůže ani na dovolenou do Alp? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48460
4.6.15 21:57

Po takhle dlouhem snazeni bych se na to asi vykaslala. Mam toho za sebou dost, mimojine dva casne potraty a i v uspesnem tehotenstvi jsem spinila a i kdyz nejsem plasan, co s kazdym zaspinenim leti na pohotovost, predstava, ze by me to potkalo nekde v Tatrach, me zrovna necini nadsenou. Ver, ze kdyz uz se neco stane, clovek si dokaze vycitat uplny pitomosti, natoz vyslap, jakys predtim jeste neabsolvovala. Jasne, ze se muzou komplikace vyskytnout i doma, ale jsou tu mnohem lip resitelne nebo aspon bez vycitek, ze jsem mohla neco udelat jinak. Nijak me neutesuje, ze sto padesat lidi to absolvovalo a nestalo se jim nic. Rozhodne nejsem zastance cele tehotenstvi sedet doma na zadku, ale obzvlast, kdyz cesta k diteti nebyla lehka, zvolila bych nejakou mirnejsi alternativu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4905
4.6.15 21:58

Podle toho na co se cítíš :) já jsem taky objevila pozitivní testík a bojím se jít snad i s košem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
4.6.15 21:59

Za mě klidně…můj gynekolog razí heslo, že zdravý plod se udrží a jen tak ho nevytřepeš :-) navíc ženy dřív vůbec neušili v tak brzkých týdnech že jsou těhotné, a nikdo se neomezoval 8) možná to bude tvůj poslední výšlap na nějakou dobu, tak si to užij :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
9138
4.6.15 22:00
@blobfish píše:
Takže těhotná nemůže ani na dovolenou do Alp? :think:

To jsem taky ještě neslyšela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
682
4.6.15 22:01

Děkuji tedy za názory. A v čem tedy spočívají ty rizika, krom nevolností a jiných těhu příznaků? Zatím se teda cítím dobře, nevolnosti nemám, jen výky nálad při kterých mám chuť se prostě rozhlednout z výšky po okolí. Na psychiku je to právě něco, co už dlouho potřebuji. Tak jsem nějak doufala, že mi všíchni napíšete, že je to blbý dotaz, že klidně můžu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
4.6.15 22:02

Pokud to s fyzičkou zvládneš, tak klidně..já byla před rokem v tatrách, byla jsme taky 7. nebo 8.tt, a vzheldem ke 2 dalším dětem jsme do výšek nechodili, nicméně lanovkou na Lomničák jsme jet chtěli, bohužel počasí nám to překazilo..výšku bych neřešila. užij si to, Baníkov je krásnej, koukala jsem na něj od Žiarské chaty, hned bych šla nahoru, nemít s sebou cvrčky. letos jedeme zase, za týden a něco, už se na ta panoramata zase těším :dance: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama