8 měsíců - nechodí, neleze

Anonymní
27.4.10 12:43

8 mes - nechodi, neleze

Ahojte, mame 8 a pol mesacneho chlapceka, ktory nechce sediet, liezt. Jedine co, tak sa pretaca na obidve strany i spatky. Dopredu ale nelezie, nesedi. Je to ok?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
27.4.10 12:48

neboj, je to naprosto v pohodě. Každé dítě je jiné. Nespěchej na něj, syn si třeba od plazení k lezení po čtyřech nechal jen týden času. Lezl pár dní pozadu, pak pár dní popředu a najednou byl na kolínkách a lezl jak torpédo. No a na necelých osmi měsících se postavil,ale chodit začal až na 13. měsících. Chce to klid. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
1814
27.4.10 12:48

Jasně, že jo :wink: Kamarádce se chlapeček začal PLAZIT před 1.narozeninama. Dnes jsou mu 4 roky a žádná překážka mu neodolá :wink:
Nesrovnávej - každé dítko má své tempo. Nám se Šárka začala plazit před 14 dny. Taky nelze, nesedí, stát už vůbec ne. Ale není kam spěchat - užívej si pohody, kdy jej nemusíš pořád honit 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17085
27.4.10 12:56

Tak mě se malá začala plazit dopředu v 8,5 měsících pak dlouho nic a v 10,5 měsících už obstojně začala na kolínkách (ale stále kombinuje s plazením) sama si sedla a až teď v 11 si stoupla v postýlce. Ale jede svým pozvolným tempem. Stejně to neuspíšíš. On člověk kolem sebe slyší ty opačné ektrémy (to se každý chlubí) a pak máš strach jestli je vše ok.

Pokud dr. nic neshledala - nějakou svalovou nerovnost, tak je to v pořádku. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
27.4.10 13:04

Buď v pohodě,malej začal lézt po čtyřech až ve 13 měsících!!!!!některý děti jsou lenochodky prostě.Hlavně když jsou zdravé. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kathula
27.4.10 13:05

Samula se zacal asi v 6,5 mes. plazit, ale lozit zacal az v 10 mes. a pak to slo rychle, nez zacal poradne lozit tak si zacal klekat, stoupat sedat a v 11 mesicih se rozbehl. Ze zacatku to vypadalo ze se bude plazit vecne, ale pak to nabralo rychly spad, takze neboj, oni se to pak vsechno strasne rychle nauci. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
4120
27.4.10 13:05

Mě se Maty v 9 měsících ani neotočil, natož aby lezl nebo seděl. Pediatr ho o to důkladněji prohlížel, ale neshledal problém. Kolem těch 9ti měsíců jsme začali chodit do Robátek (zpívání s dětmi) a do Plaváčku a teprve potom se začal o něco snažit :roll:
Dneska je to pohybově extrémně šikovné dítko :zed: Na hřištích je srovnatelnej s o rok staršími dětmi. Jen je trochu menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15142
27.4.10 13:14

Naprosto v pořádku - mojí dceři byl ROK, když začala správně sedět. Lezla cca od osmého do čtrnáctého měsíce, pak začala chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
27.4.10 13:34

přidávám se k ostatním - je to úplně v pohodě. Nám se malý začal plazit v 10 měsících, zhruba tak nějak si i sám sedl, lézt v 11, pak se hned postavil. teď mu je 14 měsíců a začíná sám chodit.. postupně se to srovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10849
27.4.10 13:40

Buď v klidu, náš malej oslavil 9 měsíců a teprve před 14 dny se začal pořádně točit na obě strany a před 4 dny se posadil. O lezení a plazení nemluvím, to zatím neznáme :mrgreen: Chodíme na rehabilitace protože malej preferoval jen jednu stranu a prý je to všechno OK takže není kam spěchat, až začnou běhat budeme vzpomínat na doby kdy ležely jak placky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2725
27.4.10 14:31

Ahoj, neměj strach, je to v pořádku, když se přetáčí. Našla jsem hezký, i když trochu militantní článek na toto téma: http://www.kafe.cz/…di-1203.aspx

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13315
27.4.10 19:20

důležité je, jestli je podle doktorky v pohodě. jsou děti rychlíci, které v 7 měsících stojí u nábytku a ty, které mají na vše dost času. pokud ti vadí, že neleze, zkus ho motivovat na zajímavé hračky, které mu položíš těsně mimo dosah ;-) ale kluci jsou celkkově trošku línější a s pohybováním nepospíchají. zase máš klid :-) co já bych občas dala za to, kdybych klárku našla tam, kde jsem ji posadila :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
27.4.10 19:39

Je důležitý, že se malý otáčí z bříška na záda a obráceně. Navíc 8,5m je v pohodě, má čas.
Chápu, že je to někdy krapet stresující, když člověk „ta ostatní“ mimina vidí, jak už si to plazením nebo lezením šupajdí vpřed, kdežto to moje ještě ne, ale jsou to prostě individuality a každé to dítko si jede po svém, některé rychleji, některé naopak hoodně zvolna.
Pokud mudr neshledala nic problematického, tak bych si s tím nedělala těžkou hlavu, jen ho prostě sleduj, můžeš s ním třeba chodit na cvíčo, na plavání, kde se posilují svaly, ale věř tomu, že až bude připravený, tak se na to vrhne.
Dcerce je 11 měsíců pryč a také jsme s pohybem na štíru, měsíc chodíme na RHB a cvičíme doma. Teprve před 3 dny začala poprvé trošku plazit (cca 2 metry a dost prapodivuhodným stylem), ale pro mě je to signál, že jsme na dobré cestě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
27.4.10 20:46

Ahoj, syn sice lezl od 8mi mesicu, take v te dobe stal, ale lezl az do 14, pak teprve zacal chodit. Poprve se posadil skoro v ROCE. Kazde dite je opravdu uplne jine. Kamaradky holcicka do deviti jen lezela, sice se pretacela, ale polohu na brisku nesnasela. V 10ti mesicich zacala lezt a od 11 beha a je k nezastaveni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
27.4.10 22:25

Hlavni je, zda mas pocit, ze se rozviji rovnomerne. Mates je ve vsem pozadu, otocka v 7m na bricho, v 9m plazeni, pak zacal cca v 10m na kolinka, leze az ted, v 11m si sednul, den pred narozeninama si stoupnul v ohradce.

Podle me vyvoj rovnomerny, nevynechava zadnou fazi, ani ji nijak nezkracuje, ma sve tempo.

Takze nesrovnavat, nehonit dle tabulek, za rok nikdo nepozna, kdo si sednul v 7m a kdo az v roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama