ADHD a roční dítě

4
včera v 18:50

ADHD a roční dítě

Dobrý den,
mám roční dceru a myslím si, že má ADHD. Její otec ADHD má, tudíž si myslím, že to po něm zdědila.
Jak se to projevuje…neposedí, pořád dělá jen to, co se jí zakáže, hračky jí absolutně nezajímají, leze neustále na krabici (tu má danou jako překážku, ať se dostane ke věcem, které nejsou určené k hraní) a tudíž se k těm věcem dostane, když jí něco zakážu, začne se vztekat (např. vezme něco ze stolu, tak jí řeknu, ať to nedělá a ona začne máchat rukama po stole, aby vyvrátila a shodila co nejvíce věcí na stole), běhá po bytě jako raketa, když ví, že něco nesmí a jdu za ní jí to vzít, tak začne utíkat a pak se vzteká, upomínky absolutně nerespektuje, takže vůbec neposlouchá, i když mě slyší, prostě to dělá dále, atd.
Chodit se naučila v čerstvých 10 měsících. Sedět taky umí. Říká máma, baba, mnam, ne…takže toho moc není. Spíš se vyjadřuje pištěním a mumláním. V noci naštěstí spí krásně…jen jí večer uspat je boj. Snaží se vylézt z postýlky. Už jednou z ní přepadla.
Nemáte prosím někdo zkušenosti s dítětem s ADHD? Nějaké rady co zabírá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20753
včera v 19:03

Bože… :roll:. Máš normální roční dítě, tohle dělá každý druhý. Neposlouchá, protože ti nerozumí. Myslíš, že roční dítě zná význam slov? Ani omylem. Víš, co zabere? Když se hodíš do klidu a budeš po dítěti očekávat výkony a reakce úměrný jeho věku. Dítě je normální, matka má problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
včera v 19:05

Ano, normalni rocni dite. Ani si nemyslim, ze se to da tak brzy zjistit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
včera v 19:06

Zdědit to klidne mohla, to se casem uvidi…
Ale to, co momentalne popisujes je u rocniho ditete klasika 🤣 👍
Takze pevne nervy :lol: a neřeš ADHD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20646
včera v 19:12

V tom případě má naprostá většina ročních dětí adhd je to obyčejný roční dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
včera v 19:16

To by muselo adhd mít každý druhý roční dítě. Popisuješ naprosto bezne chování takto starého dítěte. Samozřejmě, že to dcera mohla po otci získat, ale to určitě nezjistisv roce. Mam tři děti, v roce se chovaly všechny úplně stejně, jedno adhd nemá, druhé ano a u třetího se teprve uvidí. Ale myslím, že spíš ne. Je šíleně aktivní, ale ne hyperaktivní. Adhd fakt není o tom, že dítě neposlouchá, leze na krabice a běhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
včera v 19:17

Popisuješ jen trochu temperamentnější normální roční dítě. Teď neřeš diagnózy, je to zbytečné a stejně by na ně bylo brzy.

Mluví a rozumí úměrně svému věku. Na respektování příkazů a zákazů je ještě malá a to, že chce všude vlézt a všechno prozkoumat, je přirozená součást vývoje. Mnohem horší by bylo, kdyby jen apaticky seděla a ničeho si nevšímala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2863
včera v 19:26
@Mama2020 píše:
Dobrý den,
mám roční dceru a myslím si, že má ADHD. Její otec ADHD má, tudíž si myslím, že to po něm zdědila.
Jak se to projevuje…neposedí, pořád dělá jen to, co se jí zakáže, hračky jí absolutně nezajímají, leze neustále na krabici (tu má danou jako překážku, ať se dostane ke věcem, které nejsou určené k hraní) a tudíž se k těm věcem dostane, když jí něco zakážu, začne se vztekat (např. vezme něco ze stolu, tak jí řeknu, ať to nedělá a ona začne máchat rukama po stole, aby vyvrátila a shodila co nejvíce věcí na stole), běhá po bytě jako raketa, když ví, že něco nesmí a jdu za ní jí to vzít, tak začne utíkat a pak se vzteká, upomínky absolutně nerespektuje, takže vůbec neposlouchá, i když mě slyší, prostě to dělá dále, atd.
Chodit se naučila v čerstvých 10 měsících. Sedět taky umí. Říká máma, baba, mnam, ne…takže toho moc není. Spíš se vyjadřuje pištěním a mumláním. V noci naštěstí spí krásně…jen jí večer uspat je boj. Snaží se vylézt z postýlky. Už jednou z ní přepadla.
Nemáte prosím někdo zkušenosti s dítětem s ADHD? Nějaké rady co zabírá?

Ale tohle dělají skoro všechny děti v tomhle věku, pokud nejsou nějaké postižené. Dělala to i má dcera a ještě míň mluvila a ADHD teda v žádném případě neměla a později byla celkem hodné a klidné dítě. V roce se fakt nepozná, jestli má ADHD. Jestli jsi snad měla představu, že roční dítě ti bude rozumět a poslouchat tě, mluvit, hrát se zaujatě s hračkami, tak chápu, že teď musíš být šeredně zklamaná.:-)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4209
včera v 19:26

Mám zkušenosti s dětmi s adhd. A taky mám zkušenosti s ročními dětmi.
To, co popisuješ, je úplně normální, obyčejné, zdravé a vyvíjející se roční dítě.
Nic z toho, co popisuješ, není adhd.
Když ti bude v 5 letech lozit po skříních a skákat z lustru jako tarzan, neposedí v klidu ani na 10 vteřin, bude mluvit, mluvit a mluvit, že ti bude praskat hlava a každý v místnosti jí bude mít po 5 minutách plný zuby - pak je čas začít uvažovat nad adhd.
Nehledej nesmyslné diagnózy (adhd u ročního dítěte je opravdu nesmysl) a užívej si, že máš zdravé dítě.
Roční děti jsou ještě takový zvířátka a je to s nimi náročné, což ale hned neznamená, že to jsou autisté nebo že mají adhd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9743
včera v 19:27

Dnes je moderní za vším vidět ADHD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53485
včera v 19:39

Já si spíš u druhého dítěte říkala, jestli je všechno v pořádku, když se takhle nechovalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67850
včera v 19:42

Hm a ted tady napis, jak se podle tebe ma chovat zdrave rocni dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11421
včera v 20:35

U takto malych deti fakt nefunguje, ze jim neco reknes/zakazes a ony to od te chvile budou delat spravne.
Nebo ze „vi, ze se to nema“.
To by nebyly deti, ale roboti.

Ono se jim to v hlavickach vsechno uklada, jednou se to projevi, ale ted je opravdu nesmysl po tom diteti chtit, aby 100% poslouchalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25623
včera v 20:36

Mám Adhd 11 letého. Děti mám tři. V Roce byli všichni stejní. Že je něco jinak se začalo projevovat později. Dysfazie od 2,5-3let, adhd od 4. Máš zatím běžné batole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1870
včera v 20:50

@Mama2020 Přijde mi to jako celkem normální chování zdravého ročního dítěte :-) Je nadšené z objevování světa, má spoustu energie a např. že se snaží všechno shodit ze stolu, když má tu možnost, to mi přijde jako celkem typické. Co u mytí rukou, chňapá neustále po kohoutku a pevně se ho drží a můžeš 1000× říkat, že to né né né? :-)
Ale docela mě překvapuje, že si někdo myslí, že roční dítě bude respektovat pokyny… na něco takového je naprosto nezralé, doporučuji přečíst si něco o vývoji malých dětí, ať máš lepší představu a nekladeš na něj přehnané nároky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat