Agresivita pejska

122
18.3.16 12:03

agresivita pejska

Ahoj holčiny prosím o radu nabo názor..pořidili jsme si s přítelem štěnátko k dešnímu dni má štěnátko 7 týdnu je to rasa cane croso x pitbull ( kříženeček) jde o to že první dny byli fajn ale ted začal byt nějak dle mého agresivní třeba když ho chci potrestat že se vyčural na koberec nebo když mi vleze na stul a jí dětem stalíře a podobné věci.:D tak po mě jak se to dá říct…vyjede? čatně mě kousat a vrčet dokud ho nepustím..( na tak malé štěnátko mi to přijde trošku moc chápu že si chce hrát a je ještě malinké ale je tohle normální aby po vas tak malej psíček vyjel protože ho trestáte za něco co nesmí udělat?) trestám je asi silné slovo většinou ho chytím za obojek řeknu mu nesmíš je to fuj a tohle v něm vyvolává jakousi tu agresi asi..:( mám 2 malé děti a u těch je to taky chtěji si štěnátko jen pohladit a on automaticky po nich vyjede taky začně vrčet a kouše..nevite co se stím dá udělat? nechci byt na pejska moc tvrdá máme ho teprve týden a přijde mi malinky aby dostaval po zadku..poradte děkuji :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

sunshinegirl
18.3.16 12:12

Zaprvé pes se za čůrání doma v žádném případě v tomhle věku netrestá. On to neumí udržet. Je to pro něj fyziologicky nemožné, jeho svěrače ještě nefungují. Takže na mobil natočit x budíků, aby zvonili co hodinu a co hodinu ven. Za vyčůrání vykakání venku obrovská pochvala a piškotek. Sice to i tak doma nevydrží, když s ním nepůjdete a nehoda se stane, právě kvůli svěračům, ale už si spojí, že venku z toho má panička radost a doma ne. Tj. když se doma vyčůrá, nehubovat, nemluvit na něj, zavřít do jiné místnosti, než se vyčůral a beze slova uklidit, ale tak aby to uklízení on neviděl.

Jinak tahle „agresivita“ je normální. Máme 17ti týdenní štěně SBT a už je to lepší, ale ze začátku hryzal tak, že chlapovi udělal xy šrámů na rukách, dokonce mu prokousl nos. Ony ty štěněcí zuby jsou jak jehle. Kousal ze hry. A že vrčí a kouše, když ho hubujete. On to zatím jinak neumí. V takhle malém věku je lepší motivovat pozitivně, než hubovat. Tj. dělá něco co nemá, tak si ho zkusit zavolat k sobě apod. prostě přerušit tu činnost bez hubování a když toho nechá, tak mu dát piškot.

Až bude starší, tak třeba těch 12 týdnů, začala bych teprve „trestat“. Hodně štěstí a nezoufejte, je to fakt mimino. To je jakobyste po malém miminku chtěla, aby přestalo brečet, že ho za to vyhubujete. On jeho mozek není ještě tak vyvinutý aby to pochopil.

• Nahlásit
  • Citovat
4972
18.3.16 12:14

@ivanka164 prusvih je to, ze Tve stene ma dnes 7 tydnu, mate ho uz tyden doma, takze jste si ho brali uz v sesti tydnech. To se rozhodne nedela a zadny normalni a slusny chovatel by vam ho takhle brzo nedal. Prave v tech 6-7 tydnech se stene uci, jak se chovat, k sourozencum, k matce, k okoli. Vy jste si pred jeho porizenim nic nezjistovali? Ani takovouhle naprosto zakladni vec???

Kdyz k tomu jeste pripoctu tu kombinaci ras, tak teda potes pambuh. Slusny cvicak a zkuseneho skolitele by to chtelo, a to brzo. U nas se treba poradaji uz i kurzy pro stenata hned po ockovani ve 3 mesicich - zakladni poslusnost, jak se chovat, kdyz si brani veci, kdyz se pocurava doma, kdyz se boji aut/lidi/psu apod. Nemate v okoli take neco takoveho?

Jinak at jen nekritizuju - mala stenata vrci a zkouseji chnapat po rukach, to neni probuh zadna agresivita! Kdyz to udela, je nejjednodussi hru prerusit a jit delat neco jineho, ignorovat ho. Nebo mu misto ruky nabidnout hracku, takova mlada stenda se na hracku hned chyti. Holt se to nemel sanci naucit u feny, tak ho to musite naucit vy. Kdyz vyskoci na stul, tak mu rekni nesmis, sundej ho a nalakej ho treba na hracku.

Jenom teda doufam, ze to na konci o „dostavani po zadku“ byl jen vtip. Jinak z neho vychovas nervozniho labilniho jedince, co ve strachu jednou opravdu kousne.

No a stenata umi ovladat sverac prumerne az od 6 mesicu. Kdyz se mi stene vycuralo, tak jsem to brala jako svou chybu, ne jeho. Ja byla ta, co ho nevyvencila vcas, a proto k nehode doslo. Takze proste uklid v klidu nehodu a vem ho ven se vyvencit, absolutne zadne tresty. Brzo to pochopi a zacne si rikat, neboj!

Příspěvek upraven 18.03.16 v 12:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.16 12:14

Ahoj to je normální štěnecí chování! Zatím o žádnou agresi nejde! Ale nesmíte se ho začít bát a ustupovat mu, na to si rychle zvykne a pak by vás ovládal! Naše dobrmaní stěně taky hrozně kousalo a pořád mi utočil na nohy, byla jsem z toho šílená, ale je to jen hra!!! Jen se musí začít vychovávat, aby věděl co může a co ne! To kousání přejde s výměnou zubů, tak cca v půl roce! Taky není špatný vyhledat od čtyř měsíců nějakého odborníka na výcvik! Přeji pevné nervy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.16 12:17

Štěně má být v šesti týdnech ještě dlouho u mámy, nezlob se. Ale stalo se. Dělej mu tu mámu ty. Chovej ho, krm ho, mazli ho, když na děti reaguje takhle, chraň ho před nimi. Rozhodně ho netrestej, je to fakt mimino. Louzicky začne ovládat klidně až v pul roce, za to fakt nemůže. Musí získat nějakou sebedůvěru a to podle me nejlip tak, že si naváže co nejužší pouto s náhradní mámou, tebou ❤

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26552
18.3.16 12:19

@ivanka164 V kolika týdnech jste ho dostali, když ted mu 7 týdnů a nějakou dobu ho doma už máte? Takže nějaký inteligent Vám ho dal/prodal. Vaše chyba-pes není socializovaný ve smečce.
Sorry, ale vypadá to, že nemáte pořádnou zkušenost se psy a pořídili jste si křížence tehle dvou plemen 8o 8o 8o :roll: a ještě k dětem, to mi teda hlava nebere 8o 8o 8o
Ono to je malý roztomilý, až tě nepustí do vlastního bytu, tak to bude sranda.
http://tydenikpolicie.cz/…re-nezvlada/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1146
18.3.16 12:39

@ivanka164 Vzít si ke dvěma malým dětem křížence plemen, která vyžadují docela velkou zkušenost s výchovou psa a ty zkušenosti nemít, je špatně. Zavčasu si najděte někde cvičák nebo někoho zkušeného, kdo vám vysvětlí a ukáže, jak vychovat psa. Od matky byl vzat teda dost brzo, to je děs… Není lepší vzít psa od chovatele, který ví a nekříží psy jak se zamane?

http://www.ceskatelevize.cz/…adi-zvirata/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4972
18.3.16 12:50
@jenny.fields píše:
@ivanka164 V kolika týdnech jste ho dostali, když ted mu 7 týdnů a nějakou dobu ho doma už máte? Takže nějaký inteligent Vám ho dal/prodal. Vaše chyba-pes není socializovaný ve smečce.

Klasika, proste od nejake mnozky, co streli stenda na netu hned, jak zacnou aspon trochu zrat granule, aby na tom co nejvic usetril/vydelal. Hnus. Rodice stenda budou nepochybne povahove vyrovnani a zdravi jedinci. :poblion: Lidi jsou nepoucitelni, nezkuseni, a pak se prusvihy svadi na „agresivniho“ psa..

Příspěvek upraven 18.03.16 v 12:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49777
18.3.16 12:53

@ivanka164 vy jste si brali štěně v 6 týdnech 8o, proč křížence takových ras a je to mimino nemůžete po něm chtít zázraky co se týká venčení :?. Jaké máte zkušenosti pokud žádné tak co Vás to napadlo? Co nejdřív cvičák a tam poradí, přemýšleli jste vůbec jestli takového psa zvládnete, máte tolik času ten pes bude potřebovat hodně pohybu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10535
18.3.16 13:01

No nemám co dodat. Pořídit si křížence prakticky „bojových“ plemen s nulovou chovatelskou zkušeností, ještě k dětem a v šesti týdnech…

@ivanka164 Děvče prosímtě, spoj se s někým, kdo rozumí výchově psů, a nech si pořádně poradit, ať nenapácháš nevratné škody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
18.3.16 13:02

@ivanka164 Čí to byl nápad? Tvůj nebo partnera? Proboha proč si někdo, kdo ví o psech velké kulové, pořizuje 6ti týdenní!!! štěně křížence cane corso+pitt? Radím vyhledat dobrý cvičák a nechat se vést zkušenými. Toto opravdu není dobré. Ten pes bude v dospělosti dost velký a silný. Žádná sranda ani pro zkušenější. Omlouvám se za ostřejší tón, ale fakt tohle nenechávejte jen tak, věnujte se mu pod vedením zkušených, ať tu není za rok, za dva diskuze, jak se zbavit nebezpečného psa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
18.3.16 13:14

@Vlkoška

Taky jsem si říkala, že si taťka potřeboval asi zvednout sebevědomí. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
18.3.16 20:14

@ivanka164 proč máte psa, když o psech vůbec nic nevíte. agresivita v 7 týdnech? záleží jen na vás co ze psa bude? a kor tohle jsou velcí silní psi, kterým je třeba se hodně věnovat. Je to ještě mimino takže je to o to snadnější ho vychovat a jde to bez nějakých nesmyslných trestů. na netu je dost návodů jak na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
22.3.16 17:11

Díky za vaše názory ale chtěla jsem radu a ne kritiku ze všech stran jak vubec mužete vědět že nemáme skušenosti s pejskama? jinak to byl nápad muj i přiteluv nějak sme se dohodli spolu. přítel je sice mladý ale sebevědomí si zvedat nepotřebuje jak někdo zmínil máme již 2 pejky ktere sme si odebírali od majtele v 8 tydnech a dnes je jim 6 měsíců a jsou vzoroví a nechodili ani na cvičák a taktež jsou to rasy bojové..( fenečka stafirdka a psík pitbull). tohoto pejka cane corso x pitbull sme našli na interetu na inzerci bazoš kde paní měla asi 6 štěnat a zbylo ji poeslednní za velmi solidní cenu tak to asi těch dalších 5 lidí předemnou byli hloupí že si brali psa tak brzy.. :? a jen tedy dodám byla jsem s pejskem na svičišti jak ste radili včera a paní se sama divila a říkala že na 7 tydenní štěnátko je to trošku drsny..:( dnes jsem navštivila veterináře na vyšetření pejska a taktež se divil že na tak maleho špunta je to mazec. a sám pan doktor dodal že tohle určitě není hra..:( a přítel už vychoval hodně pejsku samé bojovky a psi vzoroví jeho maminka pracuje s pejskama již 16 let tak něco ví protože mamince pomáhá. holky ja problém nemám ja jsem s pějkem za dobře mě nic nedělé hrajeme si spolu, chodíme spolu na procházky, krmím ho mazlím se snim a na mě je vzorový a trošku i poslouchá.:) jen na ostatní je fakt drsny..zdá se že jen mě bere a osatní moc nemusí..ale nebudu se zde obhajovat a vyvracet vám vaše názory každy si muže říkat svy a každý ví sví..ale rozhodně děkuji za vaše názory..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49777
22.3.16 17:22

@ivanka164 vy máte dva a koupíte si třetího psa?? Jo nezodpovědnost prodávat štěnata co mají být pár týdnů u své mámy. No hodně štěstí :palec: To máte asi hodně volného času aby jste zvládli věnovat se všem psům :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama