Aktivní močový měchýř?

31.10.19 18:02

Aktivní močový měchýř?

Dobrý den, pisu s problémem, který mě podle mého trápí už pár měsíců, rozhodně to není týden nebo pár dní.. k problému.. přes den chodím normálně na malou.. večer před spaním si skočím na WC, lehnu si a do půl hodiny musím jít zase, mám takový tlak na podbřišek (nevím, jak jinak napsat), prostě nutkání jít opět na malou, kde fakt je to jen čůrek.. zase zalehnu a za chvíli musím jít zase.. jdu takhle třeba 8×, v lepším případě třeba i 3-4× a to je vážně na palici.. nemyslím si, že by to byl zánět močových cest, protože to nějakou dobu i trvá.. když usnu, tak jdu až po pár hodinách, někdy v noci nejdu vůbec a když už, tak fakt curam, pořádně, ne žádný ucvrkavani.. mohlo by to být chronicky nebo psychicky? Děkuju za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17260
31.10.19 18:09

Taky chodím často, běžně 3-4× za noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 18:23

@vokishka Jenže já chodím než usnu snad každých 10 minut..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
31.10.19 18:56

Máš dráždivý močový měchýř. Nicméně, asi by to chtělo navštívit urologa, abys neměla reflux, kdy se ti může moč vracet zpátky do ledvin a pak znovu klesat dolů, takže se vlastně nikdy zcela nevyprázdníš, protože v tobě stále něco zůstává.
To je jedna z mnoha možných příčin pocitu časté potřeby na wc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9437
31.10.19 19:09

Měla jsem to samé, po všech vyšetřeních se ukázalo, že je to psychické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
716
31.10.19 19:30

@Vlastina18 a nemáš teď nějaký stres?? To může být psychické :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17260
31.10.19 20:18
@Vlastina18 píše:
@vokishka Jenže já chodím než usnu snad každých 10 minut..

Než usnu, jdu taky několikrát. K tomu se vzbudím i v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11374
31.10.19 20:32

1. jdi s čertvou ranní močí k praktickému lékaři. Myslet znamená houby vědět a ten zánět je třeba aktivně vyloučit. Nebo si alepspoň kupt diagnostické papírky na moč ve zdravotnických potřebách. Zároveň to může být příznak i vážnějších problémů v močových cestách a prostě chceš, aby to lékař prošetřil a vyloučil.

2. zaveď si režim jako u dětí - soustřeď se na to, aby si pořádně pila přes den, aby si do sebe sktuečně dostala alespoň 1,5 litru tekutin bez alkoholu a kofeinu. Pij spíš častěji po menších dávkách, než po delší době půl litr něčeho. Klidně si pro to, než si navykneš nařiď na mobilzu alarm po 30-40 minutách a jdi pokaždé vypít tak deci, deci a půl vody.
No a večer 3 hodiny před spaním už nepij a jdi se před spaním opravdu důkladně vyčůrat. Zároveň k večeři nejez polévky.

Vynech na týden kofein jako takový, může dráždit močovou trubici. Jestli to pomůže, tak už se k němu nevracej.

3. začni cvičit na srovnání pánevního dna - buď klaiku - kegelovy cviky, nebo hormonální jogu, cvičení podle mojžíšové, mohenodžáro, nebo podobné systémy.
https://www.musimcasto.cz/…ni-informace

4. pokud špatně zvládáš stres, což na močový měchýř má dost vliv, tak to chce začít s tím něco dělat - nejjednodušší to je v psychoterapii. Nebo se alespoň inspiruj v téhle knize
https://www.kosmas.cz/…mozte-stres/#…

5. pokud máš výraznou nadváhu, tak to taky může funkci měchýře zhoršovat a zlepšení množství pohybu a složení stravy jen pomůže - a to i se spoustou dalších věcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.10.19 23:19

Měla jsem v životě uz par takovych období, kdy jsem chodila čůrat před spaním taky často. Maximalně ale 3×. Psychicke to nebylo. Urcite je potreba vyšetřit moč -kultivace, muzes si to klidne zaplatit v laborce sama, jestli se ti nechce k doktorovi. Stojí to cca 300kc. Prineses zkumavku se strednim proudem moči. Nesmis mit MS a mela bys byt umytá. V případě, že by te to nepřešlo, šla bych k lékaři-na urologii.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama