Alergie na jablko?

378
31.7.05 13:14

Alergie na jablko?

Ahojky holky, mám dotaz. Po skončení šestinedělí malý baštil UM - Beba 1 HA od Nestlé, od 5. měsíce pak Beba 2 HA. Já sama jsem alergie (pyly, trávy, prach, peří, některé potraviny), takže proto malý baští hypoalergenní. Před 14 dny jsme začali, dle doporučení lékařky, s příkrmy. Nejdříve mrkvičku, pak brokolici - nechutnalo mu to, řval u toho (to je prý ale v začátcích normální), ale jinak v pohodě. Před pěti dny jsme začali s jablíčkem (Hami) - to mu strašně chutná, směje se u toho, no zkrátka baští jedna radost. ALE - před třemi dny jsem si všimla na krku pupínků. Myslela jsem si, že je to z vedra, potničky. Dneska jsem ale zjistila, že se to zvětšilo - tedy, má pupínky na celém krku (jen zepředu). Nejsou to vystouplé pupínky. Spíš jen taková krupička, na dotek skoro neznatelné. Ale jsou vidět. Spousta malých drobných červených teček. Myslíte, že by to mohla být alergie na jablíčko? Třeba je pro něj moc kyselé nebo mu vadí vit. C? Chtěla jsem zajít k pediatričce, ale ta naše má zrovna od 1.8. do 19.8. dovolenou. Poradíte? :?:
A pak jsem se ještě chtěla zeptat, když teď jablíčko vy:,–(ím, mám pár dní počkat nebo mu můžu dát jiný příkrm už teď??? :?:
Jo, a malý měl nedávno ukončený šestý měsíc, takže začínáme sedmý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
31.7.05 13:29

Ahoj, jak si popsala co ma na krku moje 6m dcerka to mela (v 5m) taky a Dr mi rekla ze to nic neni, po par dnech ji to zmizelo a od te doby nic. Alergici nejsme. Pokud zavadis prikrmy melo by se od kazdeho noveho dat treba jen 2-3 lzicky a pockat co to udela, ja to teda takhle nedelala ja dala rovnou celou sklenicku a nikdy nic ale ty by jsi (vzhledem k te tve alergii) to mela delat urcite takhle. Jinak pokud myslis ze po tom jabku je to alergicka reakce myslim ze na nic cekat nemusis - zkus neco jineho a pak zas jabko a uvidis treba ma opravdu jen to co mela moje holcina. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
31.7.05 16:27

Ahoj,

malá měla po jablku opakovaně ekzem (v 7 a 9m).
Zkusili jsme jej až v roce a je to OK.

Jinak krupičku ALE BÍLOU, tužší kůži, to jsme měli také občas snad jako slabší reakce na určité potraviny. Už se ale dlouho neobjevily.
Mazali jsme je vytrvale Lipobase či Expicial U Lipolotio (snad si to pamatuji spravně), po delší době zmizely..

To co popisuješ mi připadá možná jako potničky? Byla vedra…
Omývání vodou ev. ošetření krémem na opruzeniny by mělo pomoci..
Nám na tohle zabíral Bepanthen.. + Když malá začala být na břiše dělší dobu = krk větral :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
31.7.05 17:30

Ahoj,
taky bych to tipla na potničky, ale jestli chceš zkusit něco jiného, kup třeba tu stejnou přesnídávku hruškovou - teď nevím, jestli byla od Sunárku, ale naší malé taky moc chutnala a nebyla až tak sladká. Navíc říkají, že hruška je ještě mírnější na alerg. reakce než jablíčko a banán.

Později, když Barča chutnala něco novýho a objevily se pupínky, počkala jsem tak měsíc a zkusila to znovu. Většinou už v pohodě. Je toho na ně hodně novýho :)

Zatím,

Veronika, Barča 10m a *Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
31.7.05 20:40

Poděkování

Ahoj holky, díky moc. Manžel si taky myslí, že to budou potničky. Pak nás ještě napadlo, že by to mohlo být od toho, jak malej poslední dobou strašně slintá. Takže jedno s druhým. Pro jistotu jsem mu ale dneska jablíčko nedávala, a zítra dáme buď mrkvičku nebo zkusíme na:,–(it hrušku. Snad to bude v pohodě, držte palce :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama