Alergie na kočky - lék?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alisiae
Povídálka 36 příspěvků 30.04.19 18:11
Alergie na kocky - lek??

Ahoj,
s partnerem mame alergii na kocici chlupy. V minulosti jsme kocicky meli a oba je hrozne milujeme..Jenze se nam alergie jednomu zmenila v astma a druhy kvuli ni nemohl skoro spat..A tak jsme kocicakum nasli milujuci majitele a poridili si pejska, na ktereho alergii nemame. Kocicky nam ale hrozne chybi :,(
Chci se Vas zeptat, zda nevite zda se da alergie nejak dlouhodobe lecit nebo proste ty priznaky ztlumit??Brali jsme oba leky ale i tak se nam to zhorsilo, klasicky xyzal… :nevim:
Asi se musim smirit jen s kocicima kavarnama :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Magdaleeena
Kelišová 5876 příspěvků 30.04.19 18:15

Na co máte alergii konkrétně?

nozu
Extra třída :D 12519 příspěvků 30.04.19 18:19

Konzultuj to s alergologem, ale podle mě se to dlouhodobě vyléčit nedá…

cernycajscitronem
Kecalka 221 příspěvků 30.04.19 18:27

Nevím. Ja tohle neznám. Mám středně tezky astma s alergii na psi chlupy, taky mi alergolozka říkala, ze pes doma nikdy a pokud to musí bejt, tak rozhodne ne do postele. No, psy mám dva, chrapou s nama v posteli, ja jsem zalecena a úplně v pohodě. Vůbec nechápu, proč to u někoho nefunguje, jestli blba léčba, nebo čím to je…

Magdaleeena
Kelišová 5876 příspěvků 30.04.19 18:34

Tož pokud by byla alergie na chlupy, může jít cestou bezsrstého zvířete..

@cernycajscitronem
@cernycajscitronem píše:
Nevím. Ja tohle neznám. Mám středně tezky astma s alergii na psi chlupy, taky mi alergolozka říkala, ze pes doma nikdy a pokud to musí bejt, tak rozhodne ne do postele. No, psy mám dva, chrapou s nama v posteli, ja jsem zalecena a úplně v pohodě. Vůbec nechápu, proč to u někoho nefunguje, jestli blba léčba, nebo čím to je…
cernycajscitronem
Kecalka 221 příspěvků 30.04.19 18:38
@Magdaleeena píše:
Tož pokud by byla alergie na chlupy, může jít cestou bezsrstého zvířete..@cernycajscitronem

Ja jsem to spis napsala blbě, mne třeba alergolozka říkala, ze to na chlupy nikdy není přímo, ze je to proste na to zvíře, ale tím, ze ty chlupy mas potom všude, tak se te alergie drzi, i když tam to zvíře zrovna fyzicky není…

Magdaleeena
Kelišová 5876 příspěvků 30.04.19 18:52

Tož nevím, mně to bylo řečeno právě obráceně :lol: :kytka:
Alergii tedy nemám, ťukám dvakrát. Ale zaujalo mě, přišlo mi to právě jako zajímavé.

@cernycajscitronem
@cernycajscitronem píše:
Ja jsem to spis napsala blbě, mne třeba alergolozka říkala, ze to na chlupy nikdy není přímo, ze je to proste na to zvíře, ale tím, ze ty chlupy mas potom všude, tak se te alergie drzi, i když tam to zvíře zrovna fyzicky není…
Zesta
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 30.04.19 19:10

Ahoj, jsem astmatik a alergik na všechno možný, podle testů i na kočičí chlupy - přitom kočky máme domě dvě a žádnou alergickou reakci nemám. Ale je pravda, že když přijdu ke kamarádce, která má taky dvě kočky, tak tam mám alergii hned a většinou si pro jistotu, než k ní jdu, musím vzít prášek. To by potvrzovalo, co píše @cernycajscitronem, že to je alergie na konkrétní zvíře, ne přímo na ty chlupy :think:

cernycajscitronem
Kecalka 221 příspěvků 30.04.19 19:11

@Magdaleeena
Nevím no, mne to stopro říkala takhle :D. Zvíře bez srsti pomuze, protože se ty alergeny nesirej po bytě. Taky mi jednou říkala, ze někdo má alergii jenom třeba na feny a na psy ne nebo jen na určitou rasu. Nebo někdo jen na psi moc nebo sliny. Ale co je na tom vsem pravdy… :lol:

cernycajscitronem
Kecalka 221 příspěvků 30.04.19 19:12

@Zesta
Zajímavý, tak to by odpovídalo mýmu poslednímu příspěvku před tímhle… :think:

Ou
Echt Kelišová 7850 příspěvků 30.04.19 19:28

Můžete zkusit, jestli vám zabere imunoterapie. Minimálně pokud už se to zvrhlo v astma, tak by to chtělo. Plus případně testy na potravinové nesnášenlivosti.

Jinak kombinací vhodného plemena, vhodného režimu pro kočky (nesmí do ložnice), úzkostlivého úklidu a čističky vzduchu, případně takových těch přípravků co pohlcují alergerny se to dá mírnit. Obecně se stává, že člověk si na svoje kočky umí zvyknout. Což je vlastně princip imunoterapie.

Ale nezkoušela bych to dřív, než se podaří velmi dobře zastabilizovat to astma. Plus pochopitelně užívat léky.

tumpach
Kelišová 6632 příspěvků 30.04.19 19:32
@cernycajscitronem píše:
@Magdaleeena
Nevím no, mne to stopro říkala takhle :D. Zvíře bez srsti pomuze, protože se ty alergeny nesirej po bytě. Taky mi jednou říkala, ze někdo má alergii jenom třeba na feny a na psy ne nebo jen na určitou rasu. Nebo někdo jen na psi moc nebo sliny. Ale co je na tom vsem pravdy… :lol:

no, musela by zkusit vysvětlení, ale jinak souhlasím někdo může mít právě alergii na sliny, pot, moc apodobně, a na to bezsrstá kočka nepomůže, takže zakladatelka a partner by museli zjistit, na co jsou vlastně alergičtí doopravdy :)

Alisiae
Povídálka 36 příspěvků 30.04.19 20:33

No, meli jsme to z chlupu ale ja se nefoukla i z cisteni zachudku :?
Meli jsme kocicky teda 4 koupila sem i ten specialni vysavac na chlupy, porad prala :nevim:
Jako nevim no jestli je cesta brat prasky kazdy den :(
A nechapu ze na toho psa, mame dlouhosrsteho ani jeden nemame zadnou reakci :think:
A jedte, nevite jestli ty prasky na alergii nejak skodi? Kdyby jsme je brali dlouhodobe :think:

cernycajscitronem
Kecalka 221 příspěvků 30.04.19 20:39

@Alisiae
Tak jasne, ze to je chemie a je lepší to nebrat :lol:. Ale dneska už se ty léky delaj šetrný, nevím, jak ostatní, ale ja žádný nežádoucí účinky nepocituju.

Diolet
Povídálka 24 příspěvků 30.04.19 21:07

@Alisiae já měla silnou alergii, a to hodně. Pak jsem si pořídila plemeno devon rex (mají slabší alergeny a tělo si na ně velmi často zvykne). První dva týdny jsem smrkala, ale pak to přešlo. Nyní mám chov. Stanici, takže plný byt koček a koťata a naprosto v pohodě. Dokonce už můžu i na výstavy mezi dlouhosrsté. Tělo si zvyklo. Občas se mi ale ještě projeví, když jsem nachlazená, nemocná nebo oslabená. Na takové případy mám Xados. Ten jediný pomáhá, ale je na předpis :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama