Aliexpress 2021

11686
13.2.21 20:29

Aliexpress 2021

Máte někdo zkušenosti s nákupem v letošním roce a DPH? Chtěla jsem něco objednat, ale váham, jestli to má cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2944
13.2.21 20:35

Do cervence je to v pohode

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
13.2.21 20:53

Klidně objednávej, zatím se nic nemění, jen se trochu zasekává doprava, v lednu chodily věci za dva týdny, teď odeslání nějak trvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11686
13.2.21 21:01

@Ernais @Kutil Tom Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
13.2.21 22:08

Zatím vše při starém. Záleží na druhu zboží něco přijde ryhle jiné trvá.
Stim DPH chtějí akorát lidí nas.at . Raději to koupím přímo u výrobce v Číně než tady platit za tu samou věc překupníkovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
13.2.21 22:13
@JiříkMazlík píše:
Zatím vše při starém. Záleží na druhu zboží něco přijde ryhle jiné trvá.
Stim DPH chtějí akorát lidí nas.at . Raději to koupím přímo u výrobce v Číně než tady platit za tu samou věc překupníkovi

Jde o to, ze od cervence budes mit povinnost proclit i dolarovou polozku. Vzhledem k tomu, jak probiha celni rizeni, tak bud budes mit spoustu volneho casu a pevne nervy, aby sis to vyridil sam nebo zaplatis tucny poplatek prepravni spolecnosti, aby zbozi proclili za tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
13.2.21 22:16

@Ernais aneb jak poškodit lidí a zvýhodnit velké společnosti co kupují po paletách.
Hold přibyde vyřizování. Ale stejně se mi to vyplatí. Některé součástky se v ČR sehnat nedají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
13.2.21 22:33
@JiříkMazlík píše:
@Ernais aneb jak poškodit lidí a zvýhodnit velké společnosti co kupují po paletách.
Hold přibyde vyřizování. Ale stejně se mi to vyplatí. Některé součástky se v ČR sehnat nedají

Verim, ale soucasny prubeh celniho rizeni je fakt na palici. Uz mam proclivani zasilky za sebou a je to peklo. Nejdriv jsem si myslela, ze si to vyridim sama, protoze nebudu platit 700 tem vychcankum z prepravky. Pul dne jsme stravila hledanim informaci a telefonaty s celni spravou, jak vubec procleni zasilky probiha, kdyz jsem zjistila, ze je to na cely den dovolene, vyplneni kilometroveho formulare na specialni tiskopis a cesty do Brna a to se jeste musim modlit, abych formular vyplnila spravne a nemusela to cele absolvovat znovu, tak jsem jeste s diky zaplatila tech 700 dopravci, ze to vsechno udela za me. Navic celni sprava chce vytistene potvrzeni o platbe, aby meli jistotu, ze vypocitavaji dph a clo ze spravne castky a vzhledem k tomu, ze prodejce casto uda cenu o dost nizsi, tak me se to ani nevyplatilo resit sama za sebe, protoze bych platila na dph a clu mnohem vic. A podle slov pana z celni spravy se prechod na nejakou elektronickou verzi zatim neocekava. Takze ti preju hodne stesti. Ja osobne jsen se notne predzasobila a doufam, ze mi vse vydrzi, dokud nebude nejaka snadnejsi cesta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11686
13.2.21 23:29

Mně se nechce platit vysoké sumy za věci, které si můžu objednat tam. Je fakt, že jsem něco objednala tady, protože už nebyl do Vánoc čas čekat. Jinak skoro vše přišlo včas. Ale řešit DPH a clo fakt nechci. Ale je to škoda. Kupovala jsem teď „lego“ a cena nízká oproti tady, kvalita super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
15.2.21 13:15

Mě to od ledna chodí poměrně rychle, až se divím.
Stále objednávám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11686
17.3.21 18:05

1.3. přijato dopravcem na poslední mili a pořád nic. Jakto? Není to už dlouho? Už bych to potřebovala. Kdybych to tušila, koupila bych to tady, když to ještě šlo. Ale pořád jsem doufala, že to přijde včas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11686
17.3.21 18:15

Podívala jsem se na starší objednávky a u něčeho nemám vůbec track order. A u jedné věci mám, že přijato na poslední mili 23.12. a pod stromečkem to bylo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2226
17.3.21 18:22
@Sára 1 píše:
1.3. přijato dopravcem na poslední mili a pořád nic. Jakto? Není to už dlouho? Už bych to potřebovala. Kdybych to tušila, koupila bych to tady, když to ještě šlo. Ale pořád jsem doufala, že to přijde včas.

Mně to tam někdy trčelo i přes měsíc. Jsem si vždycky říkala „fakt super“, z Číny to dorazí někdy třeba i za týden a pak to přes měsíc smrdí někde tady :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17117
17.3.21 18:38

Mne to vubec nechodí. Nemam zboží které jsem objednávala na začátku ledna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
17.3.21 18:42

@lachtanice86 Mě teď přišlo zboží objednané na začátku února a úplně jsem čuměla. Šlo to z Číny - podle trackingu i podle výběru, co jsem zadávala. Tak doufám, že jsem to teď nezakřikla a zbytek nezůstane někde trčet v meziprostoru :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat