Ambulantní chirurgie - budu se muset úplně vysvléct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pavla.paula
Nováček 5 příspěvků 21.04.18 21:36
Ambulantni chirurgie - kompletni vysvleceni???

Zdravim - jak to probiha pri ambulantnim zakroku na chirurgii? Musi tam jit pacient taky uplne do naha nez si lehne na stul, stejne jako pri velké operaci s hospitalizaci? (A pokud ano, tak kde se vysvlece, kdyz nelezi nekde na pokoji - je tam na to nejaka mistnost?). Neni mi to moc jasne. Na jednu stranu hygiena, na druhou stranu by to mohlo pusobit az zbytecne. Jakou s tim ma kdo zkusenost? Asi zalezi i na typu zakroku a typu pracoviste (ted teda nemyslim stomatologii), ze?

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 21.04.18 21:39

@pavla.paula a zeptat se na místě?

Pavlahar
Stálice 72 příspěvků 21.04.18 21:40

Podle mě záleží na konkrétní nemocnici i oddělení. Když jsem byla na posledním ambulantním zákroku, převlékala jsem se ve sprchách na oddělení a musela jsem tam i nechat věci! To jsem teda cumela 8o

Pety2
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 21.04.18 21:42

Jestli jdeš do anestesie tak určitě…Operovali mi vrch ruky (ne paže nebo předloktí, ale ruky) v celkovce a musela jsem být úplně nahá…Ale to bylo teda s hospitem…

No, ale vyřezávali mi na chíře rozdrbnuté znaménko ze zad - ambulatně, jen v lokálu a nemusela jsem být nahá :-)

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 21.04.18 22:03
@pavla.paula píše:
Zdravim - jak to probiha pri ambulantnim zakroku na chirurgii? Musi tam jit pacient taky uplne do naha nez si lehne na stul, stejne jako pri velké operaci s hospitalizaci? (A pokud ano, tak kde se vysvlece, kdyz nelezi nekde na pokoji - je tam na to nejaka mistnost?). Neni mi to moc jasne. Na jednu stranu hygiena, na druhou stranu by to mohlo pusobit az zbytecne. Jakou s tim ma kdo zkusenost? Asi zalezi i na typu zakroku a typu pracoviste (ted teda nemyslim stomatologii), ze?

jdeš na zákrok v celkové narkoze a nebo v lokále?

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 21.04.18 22:56
@pavla.paula píše:
Zdravim - jak to probiha pri ambulantnim zakroku na chirurgii? Musi tam jit pacient taky uplne do naha nez si lehne na stul, stejne jako pri velké operaci s hospitalizaci? (A pokud ano, tak kde se vysvlece, kdyz nelezi nekde na pokoji - je tam na to nejaka mistnost?). Neni mi to moc jasne. Na jednu stranu hygiena, na druhou stranu by to mohlo pusobit az zbytecne. Jakou s tim ma kdo zkusenost? Asi zalezi i na typu zakroku a typu pracoviste (ted teda nemyslim stomatologii), ze?

Byla.jsem na odstranění pihy u krku a musela jsem do kalhotekna dostala jsem takovou speciální košili. Převlékala jsem se v kabince.

cecetka
Kelišová 7444 příspěvků 22.04.18 07:00

Jak kde. Celkova je jasna. U lokalniho znecitliveni jsem u drobneho siti prstu na ruce musela byt jen ve spodnim pradle. U zakroku na zubni chirurgii (kdy mi odsekavali vyrustek na celisti, takze zakrok narocnejsi, ale jina nemocnice) jsem byla svlecena jen do pul tela v podprsence, od pasu dolu jsem zustala oblecena, ale bez bot. Je to proto, kdyby doslo k nejakemu kolapsu, aby se nezdrzovali se svlekanim pacienta, ale meli pristup hned.

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 22.04.18 07:22

Tak to je asi to posledni, co bych resila. Jestli budu naha trochu nebo uplne :mrgreen:

pavla.paula
Nováček 5 příspěvků 25.04.18 15:08
@jdukolem píše:
jdeš na zákrok v celkové narkoze a nebo v lokále?

Spis jsem se chtela zeptat obecne… aby clovek nebyl do budoucna prekvapen, kdyz by ocekaval neco jineho. Vic bych radeji nebyla konkretni.

pavla.paula
Nováček 5 příspěvků 25.04.18 15:10
@Pavlahar píše:
Podle mě záleží na konkrétní nemocnici i oddělení. Když jsem byla na posledním ambulantním zákroku, převlékala jsem se ve sprchách na oddělení a musela jsem tam i nechat věci! To jsem teda cumela 8o

Jako do nejake kosile a ta pak sla stejne na sale pryc a nasledovalo zakryti prosteradlem?

masinka9
Závislačka 4909 příspěvků 25.04.18 15:11

Já byla na soukromé kožní chirurgii, žádná nobl klinika, vyřezávali mi absces v tříslech a svlékala jsem jen kalhoty, kalhotky jsem si vzala dostatečně volné a úzké tak nevadily. Anestezie jen lokální. Při celkové ti určitě nabídnou erární košili a budeš muset sundat vše. I pokud tě 2 hodiny poté pustí domů.

pavla.paula
Nováček 5 příspěvků 25.04.18 15:13
@cecetka píše:
Jak kde. Celkova je jasna.

Jako i u ambantnich zakroku? Ale to asi clovek nema „zazemi“ nikde, ne? Neni to treba tak, ze treba prejde odnekad z predsali na sal uplne nahy? :nevim:

pavla.paula
Nováček 5 příspěvků 30.04.18 20:54
@masinka9 píše:
Já byla na soukromé kožní chirurgii, žádná nobl klinika, vyřezávali mi absces v tříslech a svlékala jsem jen kalhoty, kalhotky jsem si vzala dostatečně volné a úzké tak nevadily. Anestezie jen lokální. Při celkové ti určitě nabídnou erární košili a budeš muset sundat vše. I pokud tě 2 hodiny poté pustí domů.

Zajimave. To bych skoro cekala prisnejsi hygienu. A teda pri te celkove (i kdyz ambulantni - ted nemyslim zubare) se chodi normalne na velky sal, kde se delaji i velké a slozite zakroky? Nebo je to jeste jinak?

debra.morgan
Závislačka 4145 příspěvků 30.04.18 20:58

Jezes to je to úplne posledni o co by ses mela zajimat :roll:… v lokale jsem byla operovana dvakrat. jednou jsem jenom sundala tričko, podruhe (jinde) jsem byla ve spodnim pradle a nejake jejich erarni kosili, obleceni jsem nechala v kabince.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >