Po plastické operaci nosu - únava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anny_sn
Kecalka 153 příspěvků 19.04.18 14:57
Po plasticke operaci nosu - unava

Ahoj holky, v utery jsem podstoupila septorhinoplastiku (v Brne, doc. Valka), uprava nosu + srovnani vybocene prepazky ze zdrav. duvodu, dnes je to v podstate treti den po operaci a citim se porad takova slaba, unavena, porad polehavam, pospavam, mely jste to taky tak? Volala jsem do ordinace, pry tam nejaka slabost muze byt, mam hodne pit, davat si vitaminy… ale jsem z toho hrozne nesva, skoro nefunguju :-( Do toho to dychani pusou, hruza, tamponadu mam mit az do soboty, doufam, ze aspon pak se to zlepsi?

Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 19.04.18 15:19

Takovýto zákrok v narkóze není sranda, po které člověk druhý den vstane a hurá do práce/na výlet apod. Je to zátěž pro tělo. Odpočívejte. Za týden bude lépe. Držím palce.

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 19.04.18 15:50

Před hodně lety jsem byla na resekci nosní přepážky a týden se mi motala hlava.

Zwetta
Kecalka 454 příspěvků 6 inzerátů 19.04.18 16:03

@Anny_sn
Ahoj, v září jsem byla taky na operaci nosu a je to normální.. ;) Únava, bolest, horší dýchání kvůli tamponům bylo pro mě snad nejhorší.., hlavně v noci, nesnáším dýchání pusou… :zed:
Jinak ta narkóza taky udělá svoje, je to pro tělo náročné.., a nos se celkově hojí dost pomalu.. :roll:

Anny_sn
Kecalka 153 příspěvků 12.05.18 16:51

@Zwetta
Diky. Uz mam pres tyden sadru dole, ale nos je porad takovy bolavy, spicka nosu necitliva, vevnitr takove hodne opuchle, trochu i zvenku - to je asi normalni, ze? Jak dlouho to tak trva? Diky :-)

Zwetta
Kecalka 454 příspěvků 6 inzerátů 12.05.18 17:38

@Anny_sn
No moc tě nepotěším, nos se prý hojí rok i déle, a já taky pořád cítím že to není ono.., má občas tendenci (i když už méně) jak kdyby napuchnout nebo jak říkáš, ta špička nosu není tak citlivá, je tužší..
No jsem zvědavá, jestli se to pak vrátí úplně vše do původního stavu, snad ano :) :andel:

Anny_sn
Kecalka 153 příspěvků 12.05.18 19:58

@Zwetta
Ajaj :-) Ano, presne, spicka nosu je takova jakasi tuha, no jsem z toho nervy :-) A meni se ti jeste trochu ten tvar nebo vzhled nosu? Po sundani sadry byl super, ale ted uz je jiny a neda se rict, ze bych byla uplne spokojena, mozna jeste napucha, nevim, pry mam delat 3 mesice tlakove masaze a az po pul roce, ze se da zcela hodnotit… tak jsem taky zvedava…

Zwetta
Kecalka 454 příspěvků 6 inzerátů 12.05.18 20:34

@Anny_sn
Já bych řekla, že i půlrok je málo ;)
Jinak moje operace také měla původně dopadnout jinak, já spokojená nejsem a ač mám nos trochu křivý, prostě vypadá jinak než předtím a pro mě hůř, ač druzí to tak nevnímají, já ano a necítím se.. :roll:, a myslím, že už nemůžu čekat, že se to nějak zlepší, takže do budoucna zvažuji plastiku, nebo alespoň konzultaci.. :think:
Jsi po operaci krátce, takže fakt ještě nehodnoť a nedělej závěry, u tebe to klidně může být happy end.. :palec: :kytka: a ty jsi šla na operaci s čím nebo kvůli čemu?

Anny_sn
Kecalka 153 příspěvků 13.05.18 00:05

@Zwetta
U me je to story :-) Ja byla na prvni operaci nosu uz v 17ti, mela jsem fakt hodne velky nos a mela jsem z toho trauma. Jenze operace nedopadla dobre, po operaci jsem mela nos porad velky, je jiny tvar a navic z kazde strany jiny, ale nejak jsem uz nemela silu to resit a rella jsem si, ze jsem to proste zkusila, nedopadlo to, tak se s tim proste smirim. Jenze me to samozrejme roky hlodalo dal… ale stejne bych uz asi na druhou operaci nemela odvahu, nebyt ORL obtizi, ktere me posledni roky dost trapily. Spatne se mi dychalo, chronicka ryma, zalehani usi, unava, zanety hltanu a hrtanu… mudr prisel na to, ze mam totalne vykrivenou prepazku a dycham nosem jen na 30% a ze musim do nemocnice na srovnani prepazky. Tak jsem si rekla, ze kdyz uz to mam absolvovat, tak si najdu kvalitniho chirurga a vezmu to rovnou i s estetickou korekci nosu. Prece jen, po 15ti letech jsem si rikala, ze je plasticka chirurgie uz na lepsi urovni, ale teda nevim… :-( Taky ze sebe nemam dobry pocit, ale po treti uz fakt ne, asi je ten muj nos proste komplikovany, neresitelny nebo co… srovnal mi hrbet nosu, to jo, snad i vyrovnal tu prepazku, ale porad mam asymetricke nosni dirky a muj nos rozhodne neni maly. Taky mi zustala pod nosem, mezi nosnimi dirkami jaksi viset ta prepazka, hruza, porad masiruji, boli to, pokud se to nespravi, za pul roku je pry mozny jeste mensi opravny zakrok, kde by to doktor jeste nejak spravil, ale asi uz bych z toho mela i strach… nejak tomu uz neverim a to jsem byla u jedoho z nejlepsich, asi fakt chyba ve me no co :-))

Zwetta
Kecalka 454 příspěvků 6 inzerátů 13.05.18 18:17

@Anny_sn
Máš sz ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >