Anémie u miminka hned od narození

22
31.3.20 08:52

Anémie u miminka hned od narození

Hezký den maminky :),
chtěla bych se optat, zda tady některá máte zkušenost s anemickým miminkem hned od jeho narození? A zda znáte příčinu? Náš syn se narodil cca o tři týdny dříve. Ten den jsem necítila pohyby, proto jsme se rozhodli jet na pohotovost, kde dělali monitor a skrz slabé ozvy miminka mi byl prodělán CS, s tím, že syn byl právě silně anemický, převezli ho na jip a dostal dvě transfuze. Příčina se nezjistila. Hodnoty se mu postupně srovnaly a po měsíci jsme měli kontrolní odběry. Bohužel se ukázalo, že hodnoty klesly, a to celkem o hodně. Dostali jsme železo, opět proběhly odběry, s tím, že hodnoty má ještě nižší. Bere tedy teď vyšší dávku, a pokud by se to nelepšilo, bude muset mít další transfuzi :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

833
31.3.20 09:06

Ahoj, ja mam jen zkusenost a nedonosenym synem nar 34 tyden. mel nov zloutenku. pri propusteni hodnoty ok, ale na kontrolnim odberu nizsi hemoglobin takze jsme dostali zelezo. cca 6 mesicu mel nizsi hodnotu, ale casem se to srovnalo a zelezo bylo vysazeno. co jsem byla v kontaktu v holkama z nedonos odd tak par deti dostalo transfuze pri hospitalizaci a par muselo do detske nemocnice ma transfuze. behem
prvniho pul roku. ted jsou z nich zdrave 4 lete deti bez nutnosti brat zelezo. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
31.3.20 12:20

Děkuju za uklidnění, je moc dobře, že se to postupem času srovnalo :) Člověk je z toho ve stresu no :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
31.3.20 13:11

A hematologicke vysetreni mel? @Juli64

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
31.3.20 13:20

@Rebísek Ano, podstoupil řadu vyšetření a vše negativní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
31.3.20 13:36

@Juli64 A jakou ma hladinu zeleza, feritinu, saturaci transferinovych receptoru?
Anemie je tedy mikrochromni mikrocytarni? Jake ma jaterni a ledvinne funkce? Kys. listovou a vit. B12?
Kdyz to shrnete, ze mel hromadu vysetreni a vsechno negativni, tak to vypada jako ze „na nic neprisli a tim to konci“…Co Vam k tomu rekli? @Juli64

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
31.3.20 13:58

@Rebísek Takhle dalece Vám to z hlavy neřeknu, musela bych se kouknout do lékařských zpráv. Nicméně, jak jsem psala, bylo nám řečeno, že možné důvody byly vyšetřeny a nic se neprokázalo, jaterní a ledvinné fce má ok. Stejně tak nám bylo řečeno, že je to prostě záhada, jak už to vynechání pohybů ze dne na den, tak ta těžší anemie, pouze se spekulovalo. Teď tedy bereme Maltofer a pravidelně docházíme na odběry, aby se ty hodnoty sledovaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
31.3.20 14:08

@Juli64 :palec: Dekuji za informace. Timhle jste ten Vas prispevek mela zacit. ;) Ani medicina neni vsevedouci, ale i jako matku by me zajimalo, jestli byly vylouceny vsechny mozne priciny…Vlastni zkusenost nemam…ale pokud by lecba Maltoferem nestacila urcite bych konzultovala i na jinem pracovisti… :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama