Angína bez horečky - mám jít k doktorovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
milwinka
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 25.07.19 20:11
Angina bez horečky- jít k dr.?

Potřebuju poradit. Syn má momentálně anginu, měl vysoké horečky, v krku mu vyšel streptokok, tak bere antibiotika. Já jsem to ale od něho chytila taky..bolí mě v krku, dívala jsem se v zrcadle že to mám v krku celé zarudle, kloktam Tantum verde a přemýšlím jestli mám jít zítra taky k dr…ale vůbec nemám horečku, tak nevím jestli mám k dr. chodit, jestli se antibiotika předepisujou jen u horečky? Máte někdo zkušenost?

Reakce:
Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21625 příspěvků 25.07.19 20:13

Moje malá měla třeba angínu s horečkou a antibiotika neměla vůbec :nevim:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 25.07.19 20:15

Ja mela anginu a nemela horecky, vysoke crp a dostala jsem atb.

milwinka
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 25.07.19 20:15

@pikola A měla streptokoka?

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21625 příspěvků 25.07.19 20:17
@milwinka píše:
@pikola A měla streptokoka?

To nevím, to jí asi nezkoumali, jen se podívali do krku..

milwinka
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 25.07.19 20:24

@pikola Aha, diky moc, tak asi nikam nepujdu, budu cely vikend kloktat, snad se toho zbavim takto.

Peggi
Kecalka 476 příspěvků 25.07.19 21:00
@Veru1987 píše:
Ja mela anginu a nemela horecky, vysoke crp a dostala jsem atb.

Jak vysoké crp jsi měla?

vejisek
Kecalka 466 příspěvků 25.07.19 21:11

Já měla streptokoka asi 4× a pokaždé bez horeček, ale strašně vysoké crp. Neriskuj a mazej k doktorovi streptokok je nebezpečný může se dostst k srdci či kloubům.. Rozhodně to není na léčení doma je potřeba brát atb 10 dní a poté vyměnit kartáček na zuby a i tak se může vrátit. Já doufám brala atb a druhý den opět bolesti vysoké crp a okamžite další atn. Nezahrávej si zdraví je jen jedno.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 25.07.19 21:14
@Peggi píše:
Jak vysoké crp jsi měla?

70

llida
Kecalka 468 příspěvků 25.07.19 22:02

Streptokokobou anginu mam bezne bez teplot… ne kazdy reaguje teplotami…

milwinka
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 25.07.19 22:43

@llida A chodís s tím k dr.? Na jednu stranu nechci nic zanedbat, ale zas nechci vypadat jak hypochondr. A CRP naše dr. nedělá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 06:45

Dcerka má hodně často bolest v krku bez ničeho. Vždy počkám (dr nedává ATB hned a později po velkém zvažování). Zrovna nedávno si přerušovaně stěžovala na bolest v krku, poté měla 1 den horečku a nálezem v krku na angínu (stav poznám) a druhý den zase bylo vše skoro v normě. Nakonec jsme u lékaře skončili, udělal stěr a byl tam nález na ATB. Po vybrání léků je klid.
Zkušenost - pokud jsem došla k lékaři, že mě bolí v krku a děti mají nález a léčbu ATB, tak mi podobná ATB také nasadil a ještě předtím udělal stěr, který mu pak už jen potvrdil nález - u mne je zvyklý, že chodím když už je zle a na „lidové“ rady to už není.

llida
Kecalka 468 příspěvků 26.07.19 08:02

@milwinka ano, vetsinou primo na ORL…obvodak je u anginy zbytecny, ten umi napsat max antb nebo nenapsat antb a rekne, ze je virova… ORL ma vice moznosti

Váš příspěvek
Reklama