Angína bez příznaků??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Chiřdlová
Kecalka 442 příspěvků 24.08.19 15:22
Angína bez příznaků????????

Ahojky, poraďte, jestli máte někdo zkušenost…našla jsem si bouli pod dolní čelistí, vypadá to jako zvětšená uzlina a dost bolí… hmatatelná je jen když skloním hlavu blíž ke krku…jinak mi není vůbec nic. Samozřejmě jsem šla hned k doktorce a ta mi řekla, že mám angínu, nasadila ATB..a já jí říkám, že jsem překvapená, že mi není vůbec nic, nebolí mě v krku, žádná teplota, nic..a ona že se to tak někdy stává…ta uzlina, co mám zvětšenou, není na krku, ale fakt těsně pod čelistí…se zuby problémy nemám…no a od včerejška, co ty ATB beru, je mi akorát slabo…jde totiž o penicilin, na který mám údajně alergii - nebylo to v dětství prokázáno…Dr mi je ale bohužel předepsala a já si toho všimla až doma…takže moje otázka - máte někdo zkušenost s angínou bez příznaků?? Mě se to totiž vůbec nezdá…a nechci do sebe zbytečně cpát ATB…

Reakce:
Sue2008
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 1 inzerát 24.08.19 15:50

Tak předpokládám, že se ti doktorka aspoň koukla do krku a na anginu usoudila podle nálezu na mandlích. Ano, může být bez příznaků. Jinak manžel měl taky bouli pod čelisti a byl z toho zánět slinné žlázy, to se ale taky léčí antibiotiky, dokonce silnějšími než angina.

kačka39
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 24.08.19 15:54

@Chiřdlová Moje dnes již dospělá dcera měla takovou zvláštní angínu, když jí byly asi 3 roky. Hrozně špatně jí zabíraly ATB. Jednou hrozně zvracela, tak jsme šli k dr. Ta ji poslala do nemocnice, prý je odvodněná, musí dostat kapačku. V nemocnici už nezvracela, kapačku nedostala, ale brali jí všechny možný výtěry a že má angínu. V krku nic, bez horečky. Napíchali jí penicilín a od té doby neměla ATB.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 15:56

Muzes. Syn mel bezpriznakoveho streptokoka. Jen nateklou uzlinu. Nic ho nebolelo. Ale mel streptokokovy krk a ster ho potvrdil.

ivašot.
Echt Kelišová 8639 příspěvků 24.08.19 16:00
@Verun83 píše:
Muzes. Syn mel bezpriznakoveho streptokoka. Jen nateklou uzlinu. Nic ho nebolelo. Ale mel streptokokovy krk a ster ho potvrdil.

Dcera to taky tak měla. K doktorce jsme šly jen kvůli zvětšené uzlině na krku, jinak absolutně bez problémů. A ve výtěru měla masivně streptokoka.

Jagwa
Kecalka 374 příspěvků 24.08.19 16:02

Taky při angínách nemám teplotu.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 16:03
@ivašot. píše:
Dcera to taky tak měla. K doktorce jsme šly jen kvůli zvětšené uzlině na krku, jinak absolutně bez problémů. A ve výtěru měla masivně streptokoka.

Presne. Masivne ho tam taky mel.

Váš příspěvek
Reklama