Anglosedace 4 roky zuby

Anonymní
13.12.19 19:43

Analgosedace 4 roky zuby

Ahoj,

dcera pred rokem mela malinky kaz, pak uzivala atb a zoubky ji zezloutly, objevil se dalsi, sly jsme k lekarce a zub opravila, ale bylo to sileny, musely jsme ji drzet se sestrou, rvala, kousla doktorku.. Od te doby jak slysela zubar.. Konec, neslo ji osetrit.. Nasla jsem novou, je soukroma, ale uzasna.. Byly jsme tam ted po půl roce, kdy jsem na to dceru pripravovala, termin uz teda mela pred 4m, ale byla nemocna, pak mela 3 tydny dovcu kekarka a termin az ted.. Dcera se bala, ale dala i rtg, byla to jinak jen konzultace.. Ale ma 4 kazy a u 5.narusenöu sklovinu, pruser je, ze u vsech 4 ma zasazen i nerv.. Opravit se to musi, otazka casu, kdy to zacne bolet.. Prvni moznost je rajsky plyn, kdy, se utlumi a zkusi se to opravit, jinak analgosedace.. Mam z toho strach, zakrok vyjde asi na 20 tis.. Ale dam to, hlavne at ma zoubky uz ok.. Ale bojim se toho.. Je tak malinka a tyhle oblbovaky.. Mate nekdo zkusenost, jak to probihalo, jak vase deti reagovaly? Dekuji!

Příspěvek upraven 13.12.19 v 20:30

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33536
13.12.19 19:49
@Anonymní píše:
Ahoj,dcera pred rokem mela malinky kaz, pak uzivala atb a zoubky ji zezloutly, objevil se dalsi, sly jsme k lekarce a zuv opravila, ale bylo to sileny, musely jsme ji drzet se sestrou, rvala, kousla doktorku.. Od te doby jak slysela zubar.. Konec, neslo ji osetrit.. Nasla jsem novou, je soumroma, ale uzasna.. Byly jsme tam ted po ozl roce, kdy jsem na to dceru prioravovala, termin uz teda mela pred 4m, ale byla nemocna, pak mela 3 tydny dovcu kekarka a termin az ted.. Dcera se bala, ale dala i rtg, byla to jinak jen konzultace.. Ake ma 4 kszy a u 5.naruseniu sklovinu, pruser je, ze u vsech 4 ma zasazen i nerv.. Opravit se to musi, otazka casu, kdy to zacne bolet.. Prvni moznost je rajsky plyn, kd, se utlumi a zkusi se to opravit, jinak anglosedace.. Mam z toho steach, zakrok vyjde adi na 20 tis.. Ale dam to, hkavne at ma zoubky uz ok.. Ale bojim se toho.. Je tak malinka a tyhle oblbovaky.. Mate nekdo zkusenost, jak to probihalo, jak vase deti reagovaly? Dekuji!

to s Anglií nemá nic společného. Správně zní analgosedace. A nepiš tak zbrkle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
13.12.19 20:04

A co ji s temi zuby budou delat? Trhat? Za pul roku se udelaly kazy az k nervum? To snad ne… jinak analgosedace se neboj. Vzdy do anestezie davaji i novorozence. 4 lete dite je uz dost velke. Je fakt, ze dost anesteziologu v zubnich klinikach ma hranici 10kg, pod kterou nejdou. Ale to tvoje dite uz jiste prekrocilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14950
13.12.19 20:07

U syna jsme ošetřovali zuby pod analgosedací cca v tomto věku a úplně v pohodě. Dítě vypilo vodičku, za chvilku byl úplně vláčný a krásně spolupracoval. Pak jsme ještě zůstávali na klinice cca 2 hodiny na pozorování, zda analgosedace odezněla v pořádku. Syn si z toho samotného zákroku nic nepamatuje. Přijde mi to mnohem šetrnější než klasická narkoza. Ale teda ta částka, co budete platit, to je drsný. My jsme dávali asi 2000 Kč. Pokud si to dobře pamatuju, je to už docela dávno… Ale určitě to nebylo víc než 5 tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
13.12.19 20:13

Syn měl ve 2 letech a 7 měsících úraz napalil hlavou do jahodníku. Odnesla to jednička nahoře praskla podélné i příčné..chodili jsme 14 dnů k zubaři koukali, dumali…verdikt jasný zub se nedá zachránit. Zákrok v celkové narkóze…za 3 minuty hotovo. A největší trauma měl z toho že nemohl před zákrokem jíst jak nejedl tak nepil a tím pádem mu nesla napíchnout flexila. Zubaře má. rad říká že je hodnej že. mu. vytrhnul zub. Zub měl kořen přez 1 cm. Šli jsme domů s. jednim stehem. I zubař říkal že je rád. ze se.to dělalo takto že bychom na něm 4 seděli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
13.12.19 20:17

Syn mel taky male kazy na zoubkach. V zubare se osetrit nepodarilo. Jeli jsme do nemocnice a tam rekli, ze v analgosedaci udelaji 1-2 zoubky, takze jsme nakonec byli v celkove anestezii. Ale cekali jsme na termin a zoubky se hodne rychle kazily. Udelali vse naraz, nic jsme neplatili, anestezii zvladl dobre, bez stresu. Dokonce i ted u zubare prikladne spolupracuje a nechal si opravit i jednu uvolnenou plombicku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 20:26

@luci.no NO ON JE VIDITELNÝ JEN JEDen, ten je hluboký, pak malá tečka u druhého a ty dva nahoře, ty mě překvapily, tam jsme z laickeho pohledu žádný neviděla, ale dle rtg je nejspíš tez u nervu..jinak trhat ne, opraví je

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 20:28

@nozu no m máme soukromou a jsme v zahraničí, tady ty ceny jsou celkově vyšší, ale zas musim říct, že zubařka je to perfektní..

• Citovat
  • Nahlásit
5732
13.12.19 20:38
@Anonymní píše:
Ahoj,

dcera pred rokem mela malinky kaz, pak uzivala atb a zoubky ji zezloutly, objevil se dalsi, sly jsme k lekarce a zub opravila, ale bylo to sileny, musely jsme ji drzet se sestrou, rvala, kousla doktorku.. Od te doby jak slysela zubar.. Konec, neslo ji osetrit.. Nasla jsem novou, je soukroma, ale uzasna.. Byly jsme tam ted po půl roce, kdy jsem na to dceru pripravovala, termin uz teda mela pred 4m, ale byla nemocna, pak mela 3 tydny dovcu kekarka a termin az ted.. Dcera se bala, ale dala i rtg, byla to jinak jen konzultace.. Ale ma 4 kazy a u 5.narusenöu sklovinu, pruser je, ze u vsech 4 ma zasazen i nerv.. Opravit se to musi, otazka casu, kdy to zacne bolet.. Prvni moznost je rajsky plyn, kdy, se utlumi a zkusi se to opravit, jinak analgosedace.. Mam z toho strach, zakrok vyjde asi na 20 tis.. Ale dam to, hlavne at ma zoubky uz ok.. Ale bojim se toho.. Je tak malinka a tyhle oblbovaky.. Mate nekdo zkusenost, jak to probihalo, jak vase deti reagovaly? Dekuji!

Náš kluk byl v analgosedaci. Byli jsme na soukromé klinice, opravili mu asi 13 kazů a všechny zuby zachránili. Byla jsem spokojená. Já své děti nechávám dávat do analgosedace, jinak bychom na nich museli sedět při zákroku asi celá rodina a děti by měli trauma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
13.12.19 20:54

Prosím, čistěte dětem zuby, tolik kazů ve čtyřech letech fakt není normální a ATB za to nemohou. Za půl roku se z malého kazu opravdu může stát zub na vytržení, sklovina je u dětí tenká a rychle se pak kaz šíří, proto je nutné chodit dvakrát ročně k zubaři na prevenci. Analgosedace není třeba se bát, nic jiného vám stejně nezbývá, narkóza šetrnější rozhodně není, rajský plyn je úplně bez rizika. Pokud budou kazy až do nervu, budou se zřejmě trhat. To, že se zuby teď opraví, neznamená, že už se nemohou znovu zkazit a za dva roky vás nebude čekat to samé martirium, jediná účinná prevence zubního kazu je správná hygiena a výrazné omezení sladkých nápojů a jídel. Přeji hlavně pevnou vůli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 21:36

@Beata.xy ne, asi ji je nečistím, kartáček doma taky nemáme :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 21:44

@Beata.xy pardon, ale tohle mě štve, neříkám, že za to muže atb, ale zhoršilo se to po nich, zuby ji čistím, ale je fakt že cca do 2 a půl let jsme ji musela zalehnout a násilim čistit a ona se u toho vztekal a a kousala kartáček a někdy to nešlo dobře, do 2 a půl let byla bez sladkosti, pak jsme šla do práce a dcera do jeslí a k babičce, která ji sladké dává dost, ve šklce taky mají často sladke obědy, narozeninové dorty a zuby jim nečistí, to až já doma, kdy ji v půl 5 domu přivedu..já jako díte neměla skoro sladké a zuby jsme měla zkažené, dodnes je mám špatné, odvápnujkí se mi a mám samé kazy, i když k zubaři chodim, co druhý zub, plomba, používám dočišující kartáčky pro sebe i dceru, ale to čistění je boj, manžel je zas z rodiny, kdy sladké měl ve velkým a zuby neřešily, pre jsou první, že a první kaz měl až v 16 letech..nepije nic sladke, jen když je nemocná, nespolkne medicinu, plive ji, je schopna ji vyzvracet, zabírá jen mango džus, v tom to nepozná, ale zas tak často nemocná není, takže tím to byt taky nemůže, jinak pije čistou vodu..byla dlouho kojená, doktroka se na to ptala, ale pochybuji, že to má spojistost..nevim, äle fakt se o zoubky starám, manžel mi říká, že až moc, e ji je drhnu, nesnáší, když ji zasednu a čistím ji je, jneže je to s ní občas těžké i ted, sama si je chce čistit, ale jen je tak přejede a stoličky vůbec, tak to pak přebárám já, je fakt, že o nějaké technice se nedá mluvit, jsme ráda, když to zvládnu bez použití síly..a to je zvyklá od prvního zoubku na kartáček, ale prostě je to u nás problém..

• Citovat
  • Nahlásit
2974
13.12.19 21:54

Asi za to u ni muze genetika, kdyz mas se zuby sama velke problemy. Pravdepodobne jeste podporene dlouhym kojenim (pokud jsi kojila v noci a necistila potom zuby). Roli hraje take jidlo (citrusy, caje atd) a treba i reflux. At je duvod jakykoli, zoubky je potreba osetrit. Volila bych co nejmene stresujici zpusob. Treba ji to boli a proto si nechce zuby cistit. Az budou opravene, bude to snad lepsi (tak to bylo u nas ;) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.19 23:04

Genetika nemůže za nic, sklovinu máme všichni stejnou, co u dětí hraje sekundární roli ve vzniku zubního kazu (primárně je to špatná hygiena) je stěsnání zubů, většina dětí má mezi zuby malé mezírky, kam se kartáček dobře dostane, ale některé děti mají zuby natěsno a tam je pak namístě čistit i mezizubní prostory a nebo počítat s mezizubními kazy, pak jsou děti s věčnou rýmou a věčně otevřenou pusinkou, těm se taky tvoří více kazy, pak je to kvalita sliny (množství minerálů a protilátek), strava, školka a babičky je kapitola sama o sobě, je na rodičích, aby více tlačili na školky a eliminovali sladkosti a hlavně celodenní pití sladkých čajů, protože to je na zuby to nejhorší. A argument, on si nechce zuby čistit, slyšíme poměrně často, ale tady je pak nutné opět počítat s kazy a nesvádět to na genetiku. Taky čistím synovi zuby tak, že na něj zalehnu a dokud není vyčištěno, tak ho nepustím, prostě to jinak jinak nejde, teď už jsou mu čtyři a je rozumnější, někdy smlouvá, nemá šanci. A nemá kazy.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat