Reklama

Antibiotika, průjem a opruzeniny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 05.03.17 17:25
Antibiotika, prujem a opruzeniny

Ahojte maminky! Moje rocni dcerka dostala poprve antibiotika. I kdyz ji k nim davam probiotika, prujem na sebe nenechal dlouho cekat. Bohuzel mi kadi pri kazdym zakaslani, kychnuti, uchechtnuti…proste porad!!! Vznikly ji z toho opruzeniny az temer na zada. Plinky menim co nejcasteji, zkousim nechat zadecek vyvetrat (coz vzhledem k prujmu taky nejde na dlouho), zkousela jsem uz nekolik ruznych kremu (bepanthen, sudokrem, balzam umichany na recept od doktorky, neo phytiol), davam jednou denne do vanicky trochu hypermanganu, vlhceny ubrousky jsem omezila, chodim ji pokazdy radsi oplachnout do umyvadla…ale opruzeniny se dal drzi na zadecku jak kliste. Nemuzu se tam male ani dotknout aniz by pistela bolesti a to me trha pokazdy srdce…Napadlo me, ze treba mate nektera stejnou zkusenost a mate vyzkouseny neco co vam v podobnem pripade zabralo..budu rada za jakoukoliv radu. Dekuji!

Reklama

Reakce:

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 05.03.17 17:48

Rýže, mrkev a vigantol, to jsou věci, které dělají tužší bobky
jinak já bych prostě větrala a větrala, jestli to má tolik…halt budeš pořád omývat prdku…moc bych to namastila, ať to může dýchat a hoji
ty koupele spíš černý čaj, heřmánek nebo řepík je skvělý, na hypermangan bych se vykašlala, to mi přijde drastický, děda ho má na plesnivý nohy :D

hodně zdaru

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 05.03.17 17:49

Jaká probiotika dáváte, Biopron mi přijde super

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 05.03.17 17:59

Dekuji, ty cajovy a bylinny koupele vyzkousim (hypermangan jsem vyfasovala v lekarne s tim, ze delam jen hodne slaby roztok). Jinak mrkev s ryzi jsem zkousela, ale mala ted behem nemoci odmita snist cokoliv, takze je jen na kojeni. To tem bobkum taky moc nepomaha :oops: Jinak jak jsem psala, vetrat se snazim..dokonce by mi ani nevadilo za ni chodit a utirat ze zeme bobkovaty louze :lol: ale mame i dost chlad od zeme (mala jeste nechodi, jen lozi), takze to je proste uplne napytlika..nerada bych k tomu jeste zapal plic :oops:

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 05.03.17 18:03

@Conulka mam nejaky svycarsky laktobacilky. Ale prujemu se nezbavime dokud nedoberem ty antibiotika. Doktorka me na to upozornovala.

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 05.03.17 18:06

A ještě dávat ty probiotika MEZI podáváním ATB, třeba když dáváte ATB v 8hod a pak ve 16hod, tak probiotika dát ve 12hod s jídlem, jinak to ty ATB vyvraždí a jsou to akorát vyhozené peníze

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 05.03.17 18:07
@VikiRiki píše:
@Conulka mam nejaky svycarsky laktobacilky. Ale prujemu se nezbavime dokud nedoberem ty antibiotika. Doktorka me na to upozornovala.

to má doktorka pravdu, ale nemusí to být takový masakr jak popisujete, že je špinavá po každým zasmátí

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 05.03.17 18:17
@Conulka píše:
A ještě dávat ty probiotika MEZI podáváním ATB, třeba když dáváte ATB v 8hod a pak ve 16hod, tak probiotika dát ve 12hod s jídlem, jinak to ty ATB vyvraždí a jsou to akorát vyhozené peníze

Jo tak koukam, ze to jsem davala spatne. Diky :palec:

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 05.03.17 19:03

Měli jsme také. bohužel neporadím nic světoborného. mazat - velkou vrstvu aby až se pokaká, aby se to nedalo na kůži.

mýt jen vodou, větrat.

řepík z odvaru.

když nechce jíst, zkusit třeba ovocnou kapsičku s mrkví. nicméně ta stolice je agresivní, takže i když nebude mít průjem tak to nepomůže.

takže vydržet:(:(

a ještě zkusit probiotika či jogurty sobě, když je kojená.

Lišťule
Kecalka 162 příspěvků 05.03.17 19:59

Nám na tenhle tip opruzeniny pomohl klasický dětský zásyp

zuzuna77
Nováček 4 příspěvky 08.03.17 10:25

Přesně to samé se nám taky stalo u našeho 7.měsíčního chlapečka, sudokrem nic nepomáhalo, tak jsem uvařila heřmánkový čaj, nechala v hrníčku vystydnout do vlažna i ten pytlíček a tím jsem pak několikrát denně otírala malýmu opruzenou prdelku a pomáhá to ještě ten den! Pak taky pořádně opruzeniny umýt při koupání mýdlem a pak hned ten heřmánek-ne otírat ale spíš ťupkat na ty opruzený místa, pak ničím neutírat jen slabou vrstvu krému a to nám pomohlo nejvíc. Jinak mokrý ubrousky jsou na opruzeniny snad nejhorší.

libo
Závislačka 2688 příspěvků 08.03.17 10:34

Ahoj my jsme měli teď to samé asi tak před týdnem. Taky roční dítě, prvně atb, kakání tak 4× za den. Naše řešení-jeden den jsem ho nechávala jen v látkovkách bez svrchňáčků a při každém učůrnutí, ukáknutí umyla v umyvadle a dala čistou plínu. Hned na druhý den se to zlepšilo, zadeček se velmi rychle uzdravil. Ptala jsem se na to i dr., ta ještě radila Imazol. Ale nakonec jsem to nezkoušela, protože větrání zadku pomohlo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama