Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj,
Chtěla jsem se Vás zeptat - začala jsem v prosinci užívat antikoncepci Ebelyla, nyní mi zbývá z prvního platíčka ještě sedm prášků, pak budu mít sedmidenní pauzu a poté nasadím nové platíčko. Jenže jsem dostala hrozný kašel a doktor mi dnes předepsal antibiotikum Amoksiklav, které se má užívat 7dní. Má otázka tedy zní, když teď začnu užívat antibiotika a doberu těch 7 antikoncepčních pilulek, myslíte, že se stačí chránit kondomem těchto 14dní(7dní, co budu brát jak antikoncepci tak antibiotika + 7 dní, kdy bych měla mít menstruaci)? A poté, co začnu brát nové plato antikoncepce, mám se ještě pro jistotu chránit kondomem, nebo myslíte, že to takhle těch 14dni stačí a pak bude antikoncepce zase spolehlivá ochrana? ![]()
Nemá někdo podobnou zkušenost? Děkuji za odpovědi. Snad jsem to napsala pochopitelně ![]()
Tak v tech dnech menstruace asi kondom nepotrebujes ne?? ![]()
A jinak si myslim, ze by to melo stacit tech 14 dni.