Ascorutin a jeho vedlejší účinky

Anonymní
14.6.15 09:23

Ascorutin a jeho vedlejší účinky

Ahojte holky, potřebuji poradit, DR. mi napsala Ascorutin na prevenci proti krvácení (jsem 5tt), včera jsem si ho vzala poprvé ráno a odpoledne a měla jsem ho vzít i večer, ale byli jsme u známých a asi 5 hodin jsem seděla a jak jsme došli domů, tak jsem měla docela dost opuchlé kotníky a lýtka, tak jsem si ho už nevzala a teď uvažuji zda ho brát, jestli to nemohlo být z toho ty opuchlé nohy, nebo jenom z toho sezení?? Jinak se léčím na vysoký tlak. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14.6.15 09:30

Je to lék primarne určeny na zpevnění žilní stěny. Myslim ze otoky s tim nesouvisí, z to muze hic a hormony. Pokud ti mužu poradit tak nevymyslej moudra. Ber co ti Lekar předepsal. Hlavne zdravi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13062
14.6.15 09:33

Podle mě to je nesmysl. v příbalovém letáku se také o podobných nežádoucích účincích nepíše (koukni přes google). užívej ho podle doporučení lékaře ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16415
14.6.15 09:34

Ty opuchlé kotníky a lýtka spíš souvisí s počasím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
14.6.15 09:57
@Anonymní píše:
Ahojte holky, potřebuji poradit, DR. mi napsala Ascorutin na prevenci proti krvácení (jsem 5tt), včera jsem si ho vzala poprvé ráno a odpoledne a měla jsem ho vzít i večer, ale byli jsme u známých a asi 5 hodin jsem seděla a jak jsme došli domů, tak jsem měla docela dost opuchlé kotníky a lýtka, tak jsem si ho už nevzala a teď uvažuji zda ho brát, jestli to nemohlo být z toho ty opuchlé nohy, nebo jenom z toho sezení?? Jinak se léčím na vysoký tlak. :nevim:

taky si mylsim, ze to s Ascorutinem vůbec nijak nesouvisi 8)

• Citovat
  • Upravit
39736
14.6.15 10:06

Brala bych dál a začala řešit ty nohy při příští návštěvě - pokud máš problém s tlakem, tak Tě určitě budou hlídat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
14.6.15 10:09

Taky bych tvé otoky nedávala do souvislosti s braním Ascorutinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
14.6.15 10:13

Ty už jsi někdy v předchozím těhotenství krvácela, že ti to píše preventivně? Jen přidám svoji zkušenost, že třeba můj doktor Ascorutin nepíše a nevěří v to, že by mohl pomoci. Osobně si myslím, že to nemá žádný měřitelný přínos, zařadit pohanku a potraviny s vitaminem C do stravy udělá lepší službu - ale to je jen můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.15 10:42
@KatkaX píše:
Ty už jsi někdy v předchozím těhotenství krvácela, že ti to píše preventivně? Jen přidám svoji zkušenost, že třeba můj doktor Ascorutin nepíše a nevěří v to, že by mohl pomoci. Osobně si myslím, že to nemá žádný měřitelný přínos, zařadit pohanku a potraviny s vitaminem C do stravy udělá lepší službu - ale to je jen můj názor.

Jj před půl rokem ZT a začala jsem krvácet, ale taky si myslím že to nějak nepomůže protože plod byl mrtvá týden a až pak jsem začala krvácet, jak ho tělo vypuzovalo podle mě…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.6.15 10:43
@Anonymní píše:
Jj před půl rokem ZT a začala jsem krvácet, ale taky si myslím že to nějak nepomůže protože plod byl mrtvý týden a až pak jsem začala krvácet, jak ho tělo vypuzovalo podle mě…
  • Nahlásit
  • Citovat
3169
14.6.15 11:06
@Anonymní píše:
Jj před půl rokem ZT a začala jsem krvácet, ale taky si myslím že to nějak nepomůže protože plod byl mrtvá týden a až pak jsem začala krvácet, jak ho tělo vypuzovalo podle mě…

Také jsem měla ZT a pak v dalším těhotenství jsem několikrát slabě a jednou silně (ve 12 tt) krvácela - u toho krvácení ve 12. týdnu jsem měla za to, že je to definitivní a abych byla upřímná, tak při odjezdu na pohotovost jsem s tím byla natolik smířená, že jsem byla ze všeho nejvíc naštvaná, že jsem to už v rodině řekla a že zase budu muset říkat, že to dopadlo špatně. Na pohotovosti ale bylo vše ok, napsali Ascorutin, Utrogestan a klidový režim. Zaváděla jsem jen Utrogestan a týden odpočívala, zbytek těhotenství bez problémů. Já za sebe říkám, že pokud to má dobře dopadnout, tak to dobře dopadne. Tohle samozřejmě není přístup pro každého, někomu je nejlépe 24 hodin denně na monitoru s medikací horem dolem, aby se po psychické stránce cítil, že dělá maximum. A ta psychika je prostě důležitá. Já bych Ascorutin preventivně nebrala, spousta holek ti zas napíše, jak moc si zahráváš, když ti ho lékařka předepsala, tak si vyber :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.15 11:19

@KatkaX to máš pravdu, taky se mi to zdá zbytečný, cpát do sebe zbytečně léky pokud člověk nekrvácí a ono to ZT, když přestane bít srdíčko asi moc nepomůže tento lék… To je fakt jenom na to krvácení. Neřeknu kdybych krvácela a pak mimi umřelo, ale ono už bylo mrtvé a já začala krvácet až za týden…

• Nahlásit
  • Citovat
2436
14.6.15 11:25

Ahoj, klid.

Ty otoky jsem měla v létě na konci těhotenství, to bude počasím, možná i tím tlakem. Askorutin jsem užívala jako netěhotná i v těhu v nemocnici na šílené krvácení a bez problému.
Zeptej se svého doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1404
14.6.15 15:14

Taky si myslim, ze s tim Ascorutin nema nic spolecneho Taky mi ho na pohotovosti predepsali, kdyz jsem začala krvacet. Jeste k tomu i Utrogestan a Magnosolv.Vse bez vedlejsich ucinku. Mimco je v poradku a dnes jsen citila prvni pohyby, tak uz to bude veselejsi :-) Preju hodne zdravicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama