Reklama

Ascorutin na začátku těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 05.02.10 16:17
Ascorutin na začátku těhotenství

Ahojík holky,jsem čerstvá těhulka(5.týden)met­řík si ještě nedělám,až bude mimíškovi bít srdíčko,zajímá mě ale jedna věc,dneska ráno jsem šla na gyndu,protože jsem včera slabounce krvácela a pořád trošku špiním(se špiněním jsem měla vždycky strašné problémy před MS,ještě než jsem otěhotněla)doktor mi předepsal Utrogestan 2-0-2 a Ascorutin 2-2-2,chtěla jsem se zeptat,není to moc vysoké dávkování toho Ascorutinu?Četla jsem v příbalovém letáku,že se nesmí brát v těhotenství,ale zároveň jsem na různých diskuzích četla,že ho bere spousta holek právě aby se zabránilo tomu krvácení,takže by to mělo být v pohodě,jen to dávkování 2-2-2 se mi zdá moc,myslíte,že stačí když budu brát jen 1-1-1 anebo radši co mi předepsal doktor??Taky jste některá měly takové dávkování?
Chci s těma práškama začít od zítřka,tak uvidíme,jestli mi pomůžou od toho špinění.
Děkuju za odpovědi :kytka: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Flyingfrog
Extra třída :D 12098 příspěvků 05.02.10 16:23

Jenny: Gratuluju k //. Ascorutinu se neboj. Dávkování navíc doktor dal tak, jak je i v příbaláku (já ho teď brala přesně taky tak 3*2). Výrobce se tím „těhotné neužívat“ brání případným sporům (jako spousta dalších, protože kdopak by chtěl zkoušet na těhotných, jak to asi dopadne, že… Navíc ti ho předepsal lékař, tož tak).

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 05.02.10 16:36

Ahoj taky jsem na zacatku krvacela tak jsem brala 3×2 a az to prestalo tak jsem postupne vysazovala.

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 05.02.10 16:59

Jenny neboj, Ascorutin je jen vitamín C s rutinem. Taky jsem ho brala, předávkovat se s ním nemůžeš. Ale mně moc nepomohl, to spíš ten Utrogestan (to už je hormon, progesteron).

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 05.02.10 17:00

Brala jsem úplně to samé co ty při stejném problému(kamarádka teď také)jen to dávkování už si nepamatuju.

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 05.02.10 17:21

Holky,děkuju,já to od zítřka začnu brát,tak uvidíme,jak mi to pomůže,naštěstí nekrvácím,ale pořád špiním :-? Měly jste nějaké vedlejší účinky po tom Utrogestanu?

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 05.02.10 17:24

Me po utrogestanu nic nebylo

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 05.02.10 17:45

Holky,můžu se ještě na něco zeptat?Mně doktor nic neřekl o tom,jestli mám užívat Utrogestan vaginálně nebo orálně,v tom letáčku píšou že se má podávat pouze vaginálně :think: Stane se něco,když ho budu normálně polykat?Nic mi není,jen mi bolí trochu břicho,ale nezvracím,ale si myslím,že by to neměl být problém ho polykat,co vy spíš jste ho zaváděly nebo polykaly? :think:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 05.02.10 18:01

jenny - uvidíš, já když zaváděla, tak v pohodě, prostě z tebe celý den teče nažloutlý hnus…ale když jsem polykala byla jsem úplně mimo, motala se mi hlava, měla jsem zpomalené reakce a chtělo se mi spát (když už zobeš, tak min. hodinu po jídle, nezapomeň :wink: )

Kateřina33
Hvězda diskuse 35923 příspěvků 05.02.10 18:06

ahoj, já Utrogestan večer zavádím, než jdu spát, protože vím, že to ve mě chvíli zůstane. A ráno polykám, protože to furt něco dělám, a jak chodím, tak mi přijde, že to hned vyteče. Vedlejší účinky nemám, unavená jsem, ale nevím jestli to je z toho těhotenství nebo z Utrogestanu.

Carrinka
Extra třída :D 10872 příspěvků 05.02.10 18:17

Já brala taky Ascorutin kvůli krvácení a bylo to v pohodě, tak to dávkování neřeš.

Utroš beru od začátku těhu (vlastně už před :-) ) a spíš ho polikám, jen jak píše Boriska, tak se musí brát nějakou dobu po jídle a mě po něm bylo špatně od žaludku… užívám ho stále a budu až do porodu, ale tělo si na to zvyklo a zrovna mám nezvracecí první měsíc :wink: … doktor mi při jeho vyšším užívání nedoporučoval řídit, právě pro jeho možné vedlejší účinky - i teď když vím, že budu řídit sama, si ho raději vezmu až po příjezdu domů :mavam:

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 06.02.10 16:08

Jenny údajně je vaginální zavádění lepší, teda kromě toho, že ti pak není špatně, že má vyšší účinnost. Já ho taky beru dvakrát denně, vždycky si nařídím budík o půlhodinu dřív, zavedu a ještě ležím. Jenže pak musíš mít slipovku. Večer normálně před spaním.

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 06.02.10 16:30

Tak já ho zatím polykám,doktor mi nic neřekl o tom,jestli ho mám zavádět nebo polykat,uvidíme,jak mi bude,zatím je všechno OK,možná se ho na to i příští týden zeptám :wink:

Kopreetinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 11:24

Taky jsem krvácela a to dost. Teď lehce špiním a dostala jsem Ascorutin 3×2. V letáku opravdu stojí, že to není pro těhotné, ale doktor mi to vyvrátil, že je to hloupost, proti krvácení to předepisují vždy. Taky mám Utrogestan, takže doufám, že to ustojím a všechno bude v pořádku. Mám nařízený klidový režim - minimálně se chodit. Je to děs, ale to vědomí, že to nedělám pro sebe, mi to pomáhá přežít.

LucieHo 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.10 07:34

Ahoj, nemusíš se bát. Já v 8 týdnu začala krvácet a ležela jsem v nemocnici, taky jsem užívala oba druhy asi 4 nebo 5 dní. Už přesně nevím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >