Asi zánět zubu v těhotenství

Anonymní
26.2.20 10:55

asi zánět zubu v těhotenství

Ahoj, před pár dny mě začala bolet část obličeje někde mezi zuby a uchem, byla jsem hned u zubaře a ten nic nenašel a RTG mi udělat nemůže (jsem v 5. měsíci těhotenství).. poslali mě tedy na ORL a tam mi dali antibiotika, sice v uchu nic, ale krk a nos mám hrozný (už mám 3 týdny rýmu a kašel). Dnes mi ta bolest jde už od jednoho konkrétního zubu kde je už stará plomba. Bolí mě to celý den tak trochu, nic extrémního, jen když kousnu tak je to horší.
Nevím teda co mám dělat, jestli jít k zubaři a trvat na tom, že to je opravdu ten zub a on mi ho rozvrtá a vyčistí kanálky naslepo, nebo mám ještě počkat.
Nechci se trápit zbytečně, ale zase mám teď ty atb a celkově se ta bolest dostavila zrovna po takovém nachlazení. Na prohlídky k zubaři chodím pravidelně.
Nemáte někdo nějakou zkušenost? Nebo poradíte mi co byste dělali? Můžu si dát když tak paralen, ale zatím zvládám bez..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7829
26.2.20 11:00

V těhotenství mi dělal zubař test chladem, když jsem nemohla přesně určit odkud jde ta bolest. A problém byl pod starou výplní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 11:04
@Lendeš píše:
V těhotenství mi dělal zubař test chladem, když jsem nemohla přesně určit odkud jde ta bolest. A problém byl pod starou výplní.

On mi tu stranu celou vyčistil, profoukal, poklepal a nic nešlo poznat odkud to jde, teď už při kousnutí cítím ten jeden zub, ale i tak, bez toho RTG mi přijde hrozné pouštět se do kanálků :(

• Nahlásit
  • Citovat
2056
26.2.20 11:10
@Anonymní píše:
On mi tu stranu celou vyčistil, profoukal, poklepal a nic nešlo poznat odkud to jde, teď už při kousnutí cítím ten jeden zub, ale i tak, bez toho RTG mi přijde hrozné pouštět se do kanálků :(

No, mám se zánětem zubu velké zkušenosti a myslím, že minimálně na poklep bys brečela bolestí, kdyby tam zánět byl. To je pak neskutečná bolest. Jinak v těhotenství se mi udělal váček pod vyčištěným kanálkem (špatně zaplněný z minulosti) pod korunkou a RTG mi nakonec udělali, ale v 9. měsíci a měla jsem na sobě takovou tu vestu a límec. Strašně to bolelo na dotek (i když to byla korunka), tak museli nějak zjistit co se děje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 11:14

@Příšera brecela jsem bolestí právě v pondělí když mi to ještě nešlo od konkrétního zubu, ale vzdy me to chytlo treba jednou za hodinu na dve minuty kdy jsem myslela, ze fakt umru bolesti a pak to preslo… ted to sice boli porad ale ne moc. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1245
26.2.20 12:28

Já tuhle bolest Měla taky a bylo to od trojklanneho nervu. Těhotná jsem Nebyla, takže mi rentgen udělali, ale dle něj bylo vše v pořádku a nic tam vidět nešlo. Protože bolest neustupovala, tak nakonec zub přece jen otevřeli, vytáhli nervy - už byly odumřelé, vycistili kanálky a od té doby mám klid.. Přítel měl taky hrozne bolesti, hlavy, vyndali mu ze zubu nervy, potom čištění kanalku a má klid.. Takže na Tvém místě bych do toho šla, pokud cítíš, který je to zub.. Pod starou plombou může být klidně nový kaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
26.2.20 12:29

Pokud už jsi ten zub schopná lokalizovat a bolí na kousnutí, tak si myslím, že je to docela jasný. Zvlášť pokud to před pár dny byla fakt extra intenzivní bolest, která pak jakš takš přešla, a teď to bolí pořád. Buď ráda, že víš, o který zub jde, a nemusíte se zubařem hádat, jestli to náhodou není ten vedle. Já mám takhle zbytečně umrtvený jeden špičák, na kterým nebyl ani kaz. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
26.2.20 12:36

Taky mi v tehotenstvi se hrozne rozbolel zub, dokonce se i kousek ulomil… Zub otevreli, vyndali nerv, vycistili kanalky a dali docasnou plombu. Po porodu jsem sla na rentgen a pak dali normalni plombu ;) Neboj se toho a radsi ten zub ted nech opravit, nez ta bolest te zas chytne v 9. mesici…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama