Reklama

Asistent pedagoga školka chce, rodič ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mmarket
Kelišová 6399 příspěvků 06.03.18 13:30
asistent pedagoga školka chce rodič ne

Chtěla bych se zeptat, zda pro přidělení asistenta pedagoga /neplést prosím s asistentem dítěte!/ do školky je potřeba souhlas rodiče? NAšla jsem zde diskuze, ale je to spíše záležitost, kdy rodič požaduje asistenta pro své dítě. Já to mám naopak. Školka si chce vyřídit asistenta pedagoga na mého syna a já s tím nesouhlasím :cert: mohu se nějak bránit? :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 13:34

Proc nechces asistenta pro sve dite? Platí ho škola, ne ty. A pokud ucitelka dosla k názoru s dalsimi odborniky, ze ho tve dite skutečně potrebuje, tin lip pro nej ne?

AliTad
Kelišová 5277 příspěvků 06.03.18 13:39

Vzhledem k tomu, že SPC po mě chce souhlas před vydáním jakéhokoli papíru, tak předpokládám, že bez souhlasu rodiče se to nikam nepohne (toho asistenta je potřeba na základě něčeho doporučit - vyšetření, šetření v MŠ…). Ale asi bych si netroufla jít v takovém případě proti školce, na základě něčeho toho asistenta chtějí, rodiče to nic nestojí a z jeho přítomnosti by mělo těžit hlavně dítě.

mmarket
Kelišová 6399 příspěvků 06.03.18 13:39

Nebude to jen pro mé dítě a můžou si ho vzít na kohokoliv jiného, ne?

bude mít někde v papírech na čele nálepku, že měl asistenta… :think:

lijja
Povídálka 11 příspěvků 06.03.18 13:41

Já si to taky myslím, mám děti ve školce a každý rok tam mají asistenta. dítě má víc času na vše a taky má „jen on“ paní učitelku pro sebe. pokud je příjemná, což je asi předpoklad, tak za mě ano.
nebo se bojíš, že ho to bude deprimovat? nebo to deprimuje tebe, že ty máš dítě které to potřebuje? neber to útočně, ale myslím že jde hlavně o to dítě

AliTad
Kelišová 5277 příspěvků 06.03.18 13:43

@mmarket A je tam někdo jiný? Dnes je sdílený asistent pro několik dětí. Potřebuje dítě asistenta? Nevím, v jakých „papírech“ myslíš, podle mě záleží vždy na rodiči, zda to bude uvádět. Třeba pro základní školu je pak stejně potřeba nové doporučení, takže když se na nic neupozorní, dítě už tam žádného asistenta mít nebude (je otázka, zda ta potřeba nevytane později).

mmarket
Kelišová 6399 příspěvků 06.03.18 13:46

Já se taky nebráním mít ve třídě asistentku, ale nemusí ji mít napsanou zrovna moje dítě :cert:

hledají jen bílého koně. Mají nedostatek učitelek a řeší to tímhle… :think: :think:

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 06.03.18 13:46
@mmarket píše:
Nebude to jen pro mé dítě a můžou si ho vzít na kohokoliv jiného, ne?bude mít někde v papírech na čele nálepku, že měl asistenta… :think:

V JAKÝCH papírech? max tak bude veden pod školkou, ale do ZŠ se to v žádných papírech nepíše.. :nevim:
jestli se můžeš bránit bych se dotazovala na zřizovatele školy ( tedy většinou obec - magistrát )

mmarket
Kelišová 6399 příspěvků 06.03.18 13:51

Bude veden pod školkou - no a proč je teda potřeba vybrat dítě na které bude napsán??? :think:

smurfka, mám to v plánu, ale nechci jim zavařit, chtěla jsem to vyřešit v klidu, aniž bych to táhla dál, ale nedávají mi na výběr…

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 06.03.18 13:53

No a ve školce to vadí? 8o na ty tři nebo dva roky? :nevim:
Nevim jak se vybírá asistent pedagoga..
pokud by byl napsán na tvé dítě, měl by to být asistent přímo pro to dané dítě a na to musí být souhlas a posudky..jak se ale vybírá asistent pedagoga to fakt nevím. :think:

a co ti řekli přímo v té školce? ptala ses proč na tvé dítě? proč to nenapíšou na jiné? co řekli?

mmarket
Kelišová 6399 příspěvků 06.03.18 13:55

No právě, to nevím taky a snažím se, aby mi tady někdo poradil :,(

svetylko83
Stálice 64 příspěvků 06.03.18 13:58
@mmarket píše:
Nebude to jen pro mé dítě a můžou si ho vzít na kohokoliv jiného, ne?bude mít někde v papírech na čele nálepku, že měl asistenta… :think:

Musi mit souhlas, je to sice psane na ditko ale je k ruce spis uciteli, nevidim na tom nic spatneho. Proc ho tak zaryte odmitate?
neco podobneho ted resime na zs, poradna doporucila patacce asistenta pedagoga, maminka nechce, tak mame smulu, ale odnese to jen to dite. tehle holcine by to ina ten pulrok pomohlo, ale jak maminka mysli…at si to s ni prristi rok a dal uzije, na druhem stupni by teprve byl asistent bijici do oci, na prvnim to zase az tak zvlastni neni

Netopirek
Echt Kelišová 7751 příspěvků 06.03.18 14:01

Tak jestli chtějí tvůj souhlas, tak ho bez něj tvoje dítě mít nemůže.
Ale na to, aby ho dítě mohlo dostat, ho to určité dítě musí potřebovat. Takže tvoje dítě musí mít ve školce problémy.
Tak proč ho nechceš?

TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 14:03

Nemyslim si, ze hledaji bileho kone. Asi je tve dite v kolektivu nejslabsi a asistenta by potrebovalo. Proc z toho delat takovou kauzu? To ze mělo dite v MS asistenta mu nebrání vystudovat ZS, SS atd. Proste bych to tak neresila. Soustřed se na pozitiva ne negativa.

nelamh
Kecalka 258 příspěvků 06.03.18 14:03

V zivote jsem neslysela, ze by pri zadosti o udeleni asistenta pedagoga bylo mozno ukazat prstem na libovolne „zdrave“ dite a poradna by mu dala stempl na asistenta 8o a to se ve skolstvi pohybuji. Opravdu nechapu?
Jinak pokud si to neprejete, tak muzete nesouhlasit, to je Vase pravo. Chapu, ze si nechcete delat problemy, ale normalne slusne bych pi. reditelce rekla, ze si proste neprejete, aby jmeno Vaseho ditete nekde figurovalo. Zaridi se jinak.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >