Waldorfská ZŠ Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hoa Mai
Kelišová 5727 příspěvků 19 inzerátů 06.03.18 09:41
Waldorfská ZŠ Brno

Vy, kteří máte nebo jste měli děti na Waldorfské ZŠ v Brně, jaké máte se školou zkušenosti? Pozitivní, negativní, jaká je tam atmosféra, jak se tam dětem líbí, jakékoliv postřehy. Pokud je tu někdo, kdo má již absolventa této školy, jak se adaptoval při přechodu na střední školu? Co mu chybělo, v čem byl ve výhodě?
Prosím jen o zkušenosti s touto konkrétní školou, neptám se na waldorfské školy obecně.
Díky a hezký den!

Reakce:

LennyL1
Kecalka 403 příspěvků 06.03.18 09:46

Já jsem měla známou, co tam dala obě děti, a ani jeden pak nezvládali střední školu, neměli zažitá pravidla, způsob učení, úkoly. No hned v prváku propadali.

LennyL1
Kecalka 403 příspěvků 06.03.18 09:48

Ale na té základce byli moc spokojení, protože je vše škola hrou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 10:48

Prosím anonym, protože zde měla pro mě velmi blízká osoba své děti. Je to škola hrou, ale děti se absolutně nedokážou učit, nemají ten návyk pravidelné přípravy na vyučování. Nechápala jsem, že ještě ve třetí třídě neuměly pořádně číst. Ale přišlo mi, že i v ostatních věcech byli hodně pozadu. Násobilka jim též mnoho neříkala. Slovní druhy nazývali nějakými jinými názvy - snad podstatná jména „jména Adamova“, přídavní jména „jména Evina“, už přesně nevím. Taky zde neměli prakticky učebnice - velká nevýhoda při dohánění zameškané látky. Dělali různé projekty. Nebyli známkovaní, jen ústně, až pak v posledním ročníku známky. Na střední škole (a to nešlo o nějak zvlášť obtížnou školu) absolutní neúspěch, těžká adaptabilita, neustálé reparáty. I na přijímací zkoušky se musely děti velmi intenzivně připravovat doučováním mimo školu, ale velký úspěch to nebyl. Pořád vykládají, že „jejich“ děti jsou úspěšné na středních školách i gymnáziích. Nevím, snad to musí být jen nějaké nadprůměrně inteligentní děti, které se opravdu protlučou, nebo „kalí vodu“.

Hoa Mai
Kelišová 5727 příspěvků 19 inzerátů 06.03.18 10:56

Dobře, ještě jednou pro méně chápavé: nezajímá mě názor někoho, kdo má známého atd atd. Já se chci zeptat na věci, které vy nemůžete vědět, protože neznáte její fungování. Jen pro info, já vím o čem je waldorf, na waldorfskou ZŠ chodila moje sestra, která z ní šla na umprum a dvě moje spolužačky z gymnázia a všechny tři byly na střední škole prospěchově nadprůměrné (aniž by to byly nějaké bedny samy od sebe). Ale jednalo se o jinou ZŠ v jiném městě a před delší dobou. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 11:06

Jedná se o děti mojí sestry, takže jsem byla zpravena o různých věcech poměrně podrobně. Za mě prostě ne. Pokud máte jinou, lepší zkušenost, jsem ráda. V naší rodině je bohužel ta zkušenost spíše negativního rázu, co se týká adaptability a úspěšnosti v dalším vzdělávání. Sleduji, jak ty děti teď plavou, toť má osobní zkušenost.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >