Aspergerův syndrom - dědičnost

Anonymní
16.2.12 20:31

aspergerův syndrom dědičnost

Ahoj holky, omlouvám se za anonym, ale vzhledem k tomu na co se chci zeptat…
Nedávno jsem se dostala k článku o as, docela mě zaujal, jelikož to byli symptomy, které úplně sedí na mého švagra (30 let), diagnozu nemá, ale to není rozhodující. Jsem si skoro úplně jistá že ho má. No, vlastně né skoro, ale úplně :( . Nejhorší pro mě na tom ale je, že jsem se zároven dočetla že je to nemoc dědičná, tak mám strach o naše děti. dceři je 15 měsíců. Podle symptomů co jsem četla, by na ni něco sedělo, ale zase když porovnám s vrsteníky, tak je stejná jak ostatní, nicméně, tyhle diagnozy se můžou potvrdit i mnohem později, nemluvě o dalším dítěti :(
Nenašla by se tady maminka, která by mi ohledně té dědičnosti mohla podat bližší informace? A jestli nezná pravděpodobnost např v procentech.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.2.12 20:34

Ja jsem kvuli tomu byla na genetice, taky mam svagra s AS (manzeluv bracha) a geneticka mi rekla, ze pravdepodobnost je velmi mala. (Manzel ma jeste sestry a ty maji zdrave deti.)

A1

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.12 20:36

můžeš mi prosím napsat na jaké genetice? jako v těhotenství ti na to dělali speciální testy?

• Citovat
  • Nahlásit
sophinka
16.2.12 20:37

aspík není tak hrozná diagnoza

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.12 20:41

já vím, že jsou mnohem horší věci, ale stejně chápej, že jsem hrozně vyděšená :(
Protože to že něco takové je, a že by se nás to mohlo (s větší pravděpodobností, vzhledem k rodinné anamnéze) týkat, jsem se dozvěděla docela nedávno, a vůbec nevím, jak s tou informací naložit :,(

• Citovat
  • Nahlásit
sophinka
16.2.12 20:42

nijak dokud se dítě nebude vymykat běžnosti :lol: na co si lámat hlavu něčím co stejně neovlivníš? máme doma aspíka a beru to protě tak,jak to je -jak to přichází

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.12 20:45
Anonymní píše:
můžeš mi prosím napsat na jaké genetice? jako v těhotenství ti na to dělali speciální testy?

Ne, testy na to nejsou. Zatim je neumi. Byla jsem v Gennetu v Praze. Vysvetlila mi, co a jak. Nakreslila rodokmen a rekla, ze prenos je velmi nepravdepodobny.

A1

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.12 20:47
sophinka píše:
aspík není tak hrozná diagnoza

Souhlasim.

Popravde ted ani nevim, proc jsem na tu genetiku sla.

A1

• Citovat
  • Nahlásit
461
16.2.12 20:51
:pankac: ja delala s autisty a naprosto s tebou souhlasim…
sophinka píše:
nijak dokud se dítě nebude vymykat běžnosti :lol: na co si lámat hlavu něčím co stejně neovlivníš? máme doma aspíka a beru to protě tak,jak to je -jak to přichází
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14008
16.2.12 20:52

sophinko-mohla bys mi prosim napsat projevy? mam podezreni, ze to jednoho syna taky potkalo, zatim jen naznaky, ale rada bych info z prvni ruky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.12 20:54
jizvíková píše:
sophinko-mohla bys mi prosim napsat projevy? mam podezreni, ze to jednoho syna taky potkalo, zatim jen naznaky, ale rada bych info z prvni ruky

Jestli bych taky mohla poprosit

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.12 20:57
sophinka píše:

Já vím :zed: , vím že to neovlivním, vím že nemůžu nic dělat. přesto jsem od včerejška sjela všechny články a videa na netu, nemůžu spát. já vím že ti příjdu malicherná, ale zatím je to prostě hrozně čerstvý…

• Citovat
  • Nahlásit
sophinka
16.2.12 20:57
jizvíková píše:
sophinko-mohla bys mi prosim napsat projevy? mam podezreni, ze to jednoho syna taky potkalo, zatim jen naznaky, ale rada bych info z prvni ruky

myslím že u těch aspíků je mnoho druhů ......
má oční kontakt a má ráda mazelní. ale nemá ráda jiné změny-takže má třeba jen jeden druh povlečení,nemůžu vymalovat zdi jinou barvou . sebepoškozuje se ,občas je agresivní.....mnoho věcí nejí (respektive má etapové jezení :) třeba 14 dnů jen chleba,pak zas třeba jen těstoviny ,pak zas jen jablka…) jestli chceš pošli mi mailovku naposílám ti nějaké materiály

• Citovat
  • Nahlásit
461
16.2.12 21:00
co vim ja tak to, ze aspik je lehci forma autismu a ty deti byvaji nadani, treba jim jde dobre matematika, nebo malovani :)
sophinka píše:
jizvíková píše:
myslím že u těch aspíků je mnoho druhů ......
má oční kontakt a má ráda mazelní. ale nemá ráda jiné změny-takže má třeba jen jeden druh povlečení,nemůžu vymalovat zdi jinou barvou . sebepoškozuje se ,občas je agresivní.....mnoho věcí nejí (respektive má etapové jezení :) třeba 14 dnů jen chleba,pak zas třeba jen těstoviny ,pak zas jen jablka…) jestli chceš pošli mi mailovku naposílám ti nějaké materiály
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sophinka
16.2.12 21:00
Anonymní píše:
sophinka píše:
Já vím :zed: , vím že to neovlivním, vím že nemůžu nic dělat. přesto jsem od včerejška sjela všechny články a videa na netu, nemůžu spát. já vím že ti příjdu malicherná, ale zatím je to prostě hrozně čerstvý…

ale co je čerstvé? že tvůj švagr má asperger? ale to pro tebe přece ještě nic neznamená. dítě se začně projevovat tak kolem 3-4 roku a pak se postupně přizpůsobuješ ,nic víc. já v tom žádnou zátěž nevidím . (teda je jiná,ale když ji přijímáš jaká je,tak mě to nijak nemůže rozházet-kurník nevím jak to napsat :zed: )

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat