Aspirin po IVF?

8.2.21 23:46

Aspirin po IVF?

Ahoj, snažím se dohledat info o užívání aspirinu v těhotenství pro a proti a moc jsem toho nenašla.
Po IVF si píchám Fraxiparine až do 12. týdne (teď jsem na konci 10.) a v CARu mi řekli, že tom 12 týdnu mám brát Aspirin 100 mg až do konce 34. týdne.
Když jsem se ptala proč, žádnou kloudnou informaci jsem nedostala, hematologické vyšetření mi nedělali, takže k tomu není žádná indikace, snad ani k preeklampsii, tlak mám ok, štítnou žlázu také.
V příbalovém letáku i v několika zahraničních studiích jsem našla info, že ve 3. trimestru by se aspirin neměl používat. Prý může uškodit dítěti i následně při porodu.

Máte někdo zkušenost, že jste ho brali (i bez hematologických potíží, mutací) a jak dlouho? Předem díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.2.21 23:57

Já to měla brát kvůli antifosfolioidovému syndromu. Ale jen si píchám Clexane. Mne neurolozka rikala, ze aspyrin nevidi u tehotnych ráda. Mne to nedelalo dobre na zaludek aj. Brání to sraženinám. Jak u tebe tak placenty. Pokud nemáš vyssi rizika, proč to máš brát??

• Citovat
  • Nahlásit
9.2.21 00:07

To by mě právě taky zajímalo, ale nějak jsem nedostala odpověď, která by mě uspokojila.
Jakoby to asi psali všem preventivně nebo co…což ale pro mě není důvod to brát taky.
Tak se asi budu muset ptát znova nebo ještě zkusím svojí gynekoložku. Díky za odpověď. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42463
9.2.21 00:56

Brala jsem kvůli trombofilním mutacím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu