Asymetrie hrudníku (vystouplé žebro)

105
8.6.17 15:16

Asymetrie hrudníku (vystouplé žebro)

Ahoj maminky, asi před dvěma týdny jsme si všimli, že má náš syn (8 měsíců) na levé straně víc vystouple spodní žebro (má ho jakoby takové vyboulenejsi) no a dneska jsme byli u doktorky, tak ji to říkám a ona že jako to ještě neviděla, takže vůbec neví co by to mohlo být. Že to jako kdysi byl znak krivice, ale to pak bývá na obou stranách, ale když bereme Vigantol, tak že to ono nebude. No tak nás odkazala na Dětskou Chirurgii. Tak volám do Motola a tam mi řekli že nás vezmou nejdřív v září?! (ještě dodatek nejdřív mě odkazala na FNVinohrady, ale tam mi řekli, že se tím nezabyvaji ať zavolám ten Motol.) no takže prostě mi nikde nikdo neřekl co to je a jestli mám plašit nebo co…náhodou nemáte někdo podobný problém? Popřípadě s jakým odborníkem jste řešili. Děkuji za veškeré rady a postřehy :dance: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7319
8.6.17 15:22

Ahojky, já ti vůbec neporadím, ale téma mě zaujalo, protože zrovna nedávno jsem tohle zkoumala u mé 2,5 leté dcery. Když ležela na zádech, zdálo se mi, že jí to spodní žebro moc vystupuje (je ve vyšší úrovni než ty ostatní) a zdá se mi to jen na jedné straně. Pak už jsem to nějak neřešila… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
8.6.17 15:29

Tak to vůbec netuším ale v tom Motole tam je to vždy na jakou dobu :think: a co zkusit Liberec? Jsou tam špičkový doktoři ať se týče všeho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
8.6.17 15:29

Narodila jsem se s vystouplou hrudni kosti, zadny problem jsem s tim nikdy nemela, stale ji tak mam ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
8.6.17 15:32

Možná nějaký defekt na skeletu. Ja mám tahle mírně propadlý hrudník a na jedné straně více, tam to jde vidět. A tak jak můžou být žebra vpáčené dovnitř, tak by mohli i ven. Kamarád měl třeba hodně propadlý hrudník a byl s tím na operaci. Ale ten tam měl doslova díru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
8.6.17 16:02

Já mám přesně asymetrii žeber jak popisuješ, nikdy to nikdo neřešil, možná já v pubertě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
8.6.17 16:38

No jakoby já to nechci nijak hrotit, sama si myslím, že to nic není a nijak to klukovi nevadí spíš mě jen zajímalo, co na to řekne doktorka. No a její reakce mě dost podivila, jako že to nikdy neviděla a že mě s tím hned poslala na chirurgii 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1430
8.6.17 17:10

Ahoj, to ma moje dcera, zjistila ji to doktorka pri 7 lete prevencni prohlidce. Chtela nas poslat na cviceni, ale nebydlime v CR. Tady (v UK), zase rekli, ze se to neresi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.17 18:23

Tohle jsem měla nedávno po porodu. Bolela mě páteř mezi lopatkami. Šla jsem k fyzioterapeutovi a ten se na mě podival a řekl, že co to jako je, že takhle to nemá vůbec vypadat :D takže bych zkusila nejdřív tohle nebo na rehabilitaci by ti taky asi poradili. Muže být posunutou páteří a spravne cviky vrátí žebro nazpátek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.17 19:56

Určitě na vyšetření běžte a jestli doporučí nějaké cvičení atd. tak do toho jdi. Mám asi vrozenou asymetrii hrudníku, za mého dětství nikdo neřešil, až kvůli zákroku v cca 20 letech na mě doktor čuměl, cože to mám. Po třicítce mě začaly trochu trápit bolesti v oblasti hrudníku, takže musím cvičit, kdyby se to podchytilo v dětství, třeba by to bylo lepší, ale kdož ví.

• Nahlásit
  • Citovat
24411
8.6.17 21:17

Syn má trochu vystouplé žebro, ale ne poslední, spíš v úrovni bradavky.
Na chirurgii chodil s jiným problémem, ale na toto taky mrkli, ve zprávě máme, že kontrola v 10 letech :D (jsou mu 4) a že kdyby se to nějak zhoršilo nebo mu působilo komplikace, řešilo by se to chirurgicky 8o :nevim: - ale že to je dost nepravděpodobné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5350
22.1.18 19:14

Dobry den, dcera ma na obou stranach dve posledni zebra vystouple. Prisli jste na neco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
22.1.18 19:19

@Olcatko no nakonec jsme byli v Motole na dětské hrudní chirurgii a vše je prý v pořádku, na kontrolu jdeme až za 3 roky… ale pro jistotu s tím určitě zajděte k doktorce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.19 01:49

Zebro

Ahoj mam problem. Kdyz jsem byla pred 13 lety rodit tak syn byl zahaknuty za prave posledni zebro. Nikdy my to nevadilo a nedelalo problemy. Ted jsem ve 14 tydnu tehotenstvi mam ho vystouple a hrozne to boli az me ta bolest strili do prave strany zad. Nevim co delat. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
2.1.19 07:29

@rousien84 Hned řešit s gynekologem a nedat se odbýt a nechat se poslat na další vyšetření, případně rehabilitace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama