Aukro - problém s kupujícím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 09:50
Aukro-problém s kupujícím

Dobrý den,
prosím o radu. Na aukru jsem prodávala řetízek z bílého zlata, řádně označen, puncován.
Chyba řetízku popsána a nafocena, psala jsem v aukci, že řetízek je nutné opravit. Paní není bohužel spokojená, zřejmě si myslela, že oprava bude zadarmo a bez mého vědomí a souhlasu ho zaslala zpět a požaduje vrácení peněz. Řetízek leží na poště, nevyzvedla jsem ho. Řetízek byl dražen od 1kč. Aukro problém řešilo, dalo za pravdu mně. Paní mi neustále vyhrožuje policií. Přečetla jsem si o ní komentáře na internetu od prodávajích, kteří jí nazývají podvodnicí. Upozorňuji, že já nemám ani jeden negativní komentář, nejsem podvodnice a paní opravdu dostala to, co bylo na fotkách. Jsem fyzická osoba, jednalo se o soukromý prodej, nevlastním ŽL. Je v tomto případě nějaká lhůta na vrácení zboží? Jako je třeba u internetových obchodů s použitým zbožím těch 14 dní? Děkuji za odpověď

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63679 příspěvků 3 inzeráty 07.09.18 09:56

Není, schovej si komunikaci s Aukrem, kdyby to fakt chtěla dát na policii a jinak bych to neřešila.

Janli
Kelišová 6288 příspěvků 07.09.18 10:09

Řetízek nevyzvedávej, nech balíček vrátit odesílateli. Vracet nic nemusíš, povinnost vrátit zpět peníze se vztahuje pouze na podnikatele.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 10:12

Dobře, děkuji. Ale já pořád nějak nechápu, kvůli čemu by to mohla chtít dát na policii? Nijak jsem jí nepodvedla, ani neokradla, dostala přesně to, co bylo vyfoceno. Neporušila jsem žádný zákon. Řetízek byl dražen od 1kč, takže kdyby se prodal za 1kč, tak bych ho odeslala samozřejmě. Vydražil se za 2/3 původní ceny, účtenku od něho mám ještě doma. Ale paní se prostě zdá, že za to dala moc peněz a samozřejmě bude stát ještě něco oprava, ale to bylo v aukci napsáno. Nechápu to, nemám ani chuť se s ní na něčem domlouvat a to se lidem snažím vyjít vždy vstříc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 10:15

A řešila by toto vůbec policie? Když nikdo nebyl okraden ani podveden? Řetízek se jí samozřejmě vrátí, ale ona mi psala, že ho nevyzvedne a půjde okamžitě na policii. :zed:

karkarka
Závislačka 2845 příspěvků 07.09.18 10:20

Buh vi,co ti v tom balíčku zpatky poslala.nic nevyzvedavej a rekni ji,at se klidne na policii obrati.

Ginuš
Hvězda diskuse 38000 příspěvků 07.09.18 10:26

Hlavně nevyzvedávat, čert ví co poslala, když má špatné recenze. Za řetízek dala tolik, klik si nastavila, je to její problém. Ulož, ofoť si konverzace a neřeš to. Stejně to nevyřešíš.

Keyllah
Echt Kelišová 9757 příspěvků 07.09.18 10:28
@Anonymní píše:
A řešila by toto vůbec policie? Když nikdo nebyl okraden ani podveden? Řetízek se jí samozřejmě vrátí, ale ona mi psala, že ho nevyzvedne a půjde okamžitě na policii. :zed:
řešit policie to bude muset, pokud tam ona dojde podá trestní oznámení. Oni ti pak zavolají, dojdeš tam, ukážeš jim papíry (emaily, sms atd.) a oni to odloží. Paní si myslela, že když ti pohrozí, dáš ji slevu, nebo si to rozmyslela a chce zpět peníze -) tak tě straší PČR.
rozand
Závislačka 3445 příspěvků 07.09.18 10:32
@Anonymní píše:
A řešila by toto vůbec policie? Když nikdo nebyl okraden ani podveden? Řetízek se jí samozřejmě vrátí, ale ona mi psala, že ho nevyzvedne a půjde okamžitě na policii. :zed:

Na policii může jít kdokoli s čímkoli, ale nic jsi neprovedla, není co řešit, klid.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 11:58

Dobře, děkuji všem za odpovědi, už jsem klidnější. :hug:

kutill
Nováček 1 příspěvek 05.10.18 13:41

POZOR !!! Prodáváte na Aukro.cz ? Pokud jim nepošlete naskenovaný OP tak vám zablokují účet, není to tak trochu vydírání? když máte účet už přes rok a máte tam již zaběhnutý prodej? Zde asi něco nebude v pořádku.

Crystal87
Generální žvanilka 23904 příspěvků 05.10.18 13:53
@kutill píše:
POZOR !!! Prodáváte na Aukro.cz ? Pokud jim nepošlete naskenovaný OP tak vám zablokují účet, není to tak trochu vydírání? když máte účet už přes rok a máte tam již zaběhnutý prodej? Zde asi něco nebude v pořádku.

Já tam mám účet roky,ale nějakou dobu už jsem ho nevyužila,OP stejně nemám,takže tedy už ani nevyuziju.A je mi to jedno,prodám jinde.

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 05.10.18 16:16

@kutill a to jsi vyhledal/a emimi, aby ses o tuhle „novinu“ podělil/a? Šikulka :mrgreen:
Možná je to ochrana proti podvodníkům. Tak jim nic neposílej, nikdo tě k tomu nenutí a prodávej na bazosi. Nebo akceptuj jejich pravidla.
Nevím, co tímto výkřikem do tmy chceš tady dokázat… :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >