Autoimunitní štítná žláza, příznaky

3
10.3.16 13:44

Autoimunitní štítná žláza,příznaky

Dobrý den,..chtěla jsem se vás zeptat, kdo máte autoimunitní štítnou žlázu, co se u vás projevuje za symptomy,…a jestli také míváte tlak na hrudi, pálení nebo nepříjemný tlak na štítné žláze, slabo, únava,..moc děkuji :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

ferret
10.3.16 13:49

@Hyrem1 Příznaky nemám vůbec žádné.

• Nahlásit
  • Citovat
3175
10.3.16 13:50

Příznaky

Já občas mívám bolest pravého laloku štítné žlázy a mám hodně rychlý metabolismus. Vážím 49kg, měřím 170cm a jím za dva. Mám autoimunitní zánět štítné žlázy. Má ho i mamka a měla moje babička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18881
10.3.16 13:50

@Hyrem1 přesně a taky bušení u srdce, třes rukou, točení hlavy, zapomínání slov, špatné vidění, návaly vzteku, pláče, hysterie mám pokračovat? :nevim:

jéé zapomněla jsem přibírám i ze vzduchu

Příspěvek upraven 10.03.16 v 14:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
10.3.16 13:52

Já nemám příznaky žádné, přišlo se na to náhodou po mém kolapsu po státnicích. Asi byl z prodělaného stresu, ale doktorka mě tenkrát pro jistotu proklepla důkladněji a od té doby jsem na Letroxu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
10.3.16 13:56

@Hyrem1 Normálně nic. Když jsem v hypo fázi, tak jsem utahaná a přibírám i po vodě. Když jsem v hyper, tak jedu na čokoládě, jsem jak fretka a obvykle jsem i krapet zlejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9269
10.3.16 14:13

Padání vlasů, únava, přibírání, bušení srdce, nervozita. Tak to mě asi nejvíc obtěžuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
10.3.16 14:32

Tak to já také,..doktorka mi říká, že to nemůže být od štítné žlázy,..beru Letrox 50,a Magnerot hořčík 3 krát 1..také mám padání vlasů, přibírám, bušení srdce, unavená hned jak po maratonu :,( ten třes taky, zapomínání,…ted mi zkončila mateřská a vybírám si kam půjdu do práce, ale nedovedu si představit s tímhle makat v kuse,..ted 14 dní mi to dělá tak nepříjemné věci,..můžu jít dělat poštačku, ale takhle to nedám, když je člověk jak podnapilej chvílemi,..a pak třeba je to 14 dní dobráý a zas týden dva na nic :,( jinak by si člověk zvykl na vše, ale ta práce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18881
10.3.16 14:35

@Hyrem1 jojo taky mi tvrdí, že štítná to být nemůže, ale je než jsem s ní začala marodit tak jsem byla naprosto normální fungující člověk, ted je ze mě troska. Hodně to ovlivňuje tedy alespoň u mě počasí a ms a ovulace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4144
10.3.16 15:54

Mě se jen objevila velká hrča na krku dostala jsem Letrox a jinak nic..hrča už splaskla, ale pořád chodím na kontrolu..byla jsem i na odběru vzorku z té žlázy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
10.3.16 16:41

Mě to taky přijde, že je to kolem ovulace,..:-(..co je ale to nejhorší, tak takový tlak na té hrudi, že se mi ztěžka dýchá a přitom mě to tlačí i v tom krku a pálí,..a mám takový pocit, jak když mám v puse železo…člověk by tak rád fungoval, a někdy člověk není schopný ani zvládat domáctnost, děti,..ach jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11896
21.1.17 20:28

Mám…
Teď už jen shodit pár desítek kilo 8o
Na začátku deprese, návaly (podotýkám, že jsem chlap), únava. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
23.1.18 13:47

Přidávám se do „klubu“, motání hlavy, špatné jakoby rozostřené vidění, vnitřní neklid, úzkosti, únava po námaze, různé návaly (teplo, zima)… neuvěřitelně mě to obtěžuje. Mudr zánět vůbec neřeší, sleduje jen hodnoty hormonů a ty mám v normě, takže údajně tyto problémy od š. z. mít nemůžu. Trochu jsem kolem toho googlovala a našla tento zajímavý článek, jsou tam doporučení na úpravu stravy (vysazení lepku, sojových produktů, ořechů apod.), tak to chci zkusit. Nechci se takto nekomfortně cítit po zbytek života :-(
Nemáte tu někdo s tímto zkušenost?

https://www.celostnimedicina.cz/…ne-zlazy.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
7.4.18 10:03

A bývá vám po ránu nebo dopoledne špatně od žaludku ale ne přímo na zvracení? A má někdo z vás tlak v místě štítné žlázy a hůř se vám dýchá, ale přitom podle sona je žláza normální velikosti? Teda v závěru to je tak napsané, ale přitom pravý lalok je větší (jen o 2 mm). Jinak taky jsem měla na začátku záchvaty paniky, návaly, bušení srdce, třes ale na endokrinologii mi řekla, že bych musela mít zvýšenou fci štítné žlázy a ne sníženou a že to od toho není. Navíc jsem nejedla 14 dní. Jelikož cekacka je 3 týdny na vyšetření tak jsem obvodaka poprosila o léky a je zajímavé, že zhruba 3 dny po začátku brání Eutiroxu problémy přestaly???? na endokrinologii mi řekla, že je možné, že jsem dostala prostě nějaký lék a tělo tak zareagovalo(placebo) :D no takže asi tak:) tak teď nevím, zda mám jen tu štítnou, nebo mám k tomu panickou poruchu :)nebo ještě jít dohledávat příčiny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19413
7.4.18 10:04

Řekla bych, že je možné, že je to psychické. A tím, že jste dostala nějaké léky, tak jste si prostě sama vsugerovala, že to musí být v pořádku, protože přece máte léky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama