Automatický kávovar DéLonghi nebo Philips

8510
16.5.21 23:44

Automaticky kavovar DéLonghi nebo Philips

Chtěla bych vědět zkušenosti s automatickým kávovarem se systémem na mléko.
Do nejužšího výběru se dostaly dvě značky.
Philips, řada 5400. V recenzích je samá chvála na kvalitní kávu. A jednoduchou údržbu mléčného systému. Nikde jsem nečetla žádnou špatnou zkušenost. Ale kávovar jsem viděla v obchodě. A přišel mě jako takový nekvalitní plasťák. Dost tam nedoléhaly k sobě jednotlivé části. Prostě jak by řekl chlap - nelícovalo to. Ale cena - Philips mívá akce 20% slevy - je zajímavá.
Druhá značka je DéLonghi. V obchodě mě překvapilo, že kávovar byl z kvalitnějších plastů. Vše doléhalo k sobě. Zpracování bylo mnohem preciznější. Ale tady zatím nejsem zorientovaná, který typ by byl ten pravý. A nevím, zda není mléčný systém náročnější na údržbu.
Vím, že kávovar nedělá okolní plast, ale vnitřek. Tak proto se ptám, kdo má s čím zkušenosti. A jaké jsou plusy i mínusy. I to co vás vedlo k tomu, že jste zvolili zrovna tuto značku.
Budu ráda za jakýkoli postřeh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4950
16.5.21 23:55

@lasička1 Máme několik let DeLonghi. Jako pořizovací cena byla přes 20 tisíc, za mě tedy dost no.
Ale je pravda, že fakt všechno doléhá a to dělá hodně kafi denně a často ho rozebíráme, otevíráme atd. Takže je fakt kvalitní a máme i nahore ohřívač šálku (použili jsme parkrat :mrgreen:).
A teď k ale… ten dávkovač na mléko je strašný, ale strašný vose… :mrgreen: Nedá se to jinak naštvat.
V létě jsme museli mléko hned uklízet do ledničky. Jelikož se po pár hodinách zkazilo (ale to by se zkazilo i v jiném kávovaru bez ledničky no). No a to mytí je tedy děsny. :roll: Fakt mě to nebaví a blbě se to myje. Nevím jestli má nějaký DeLonghi skleněný zásobník. To by bylo lepší. My máme ten plastový a děsný. :nevim:
Na ten Philips jsem taky koukala. Jak inzerovali že se rychle čistí mléčný systém. Ale otázka co je na tom pravdy. Dokud člověk nevyzkousi, tak neví no. :nevim:
Jo a my tam dáváme plnotucne mléko. To by se nemělo no. :mrgreen: Ale nám tak chutná. :mrgreen:
Ale kafe dělá úžasný. :mrgreen: To se musí nechat. :mrgreen:
Jen se dohadujeme kdo to bude čistit. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
17.5.21 00:02

@Maja25 Takže dát nádobku na mléko do lednice… Vyndat, udělat kafe… A zase vrátit do lednice… To nejde? Musí se to po každém použití umýt? Četla jsem, že jakmile je někde hadička, tak se to čistí špatně. A že se musí častěji měnit, protože nikdy se neumyje dokonale. Philips hadičku nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
17.5.21 00:56

Ideální je automat na kávu někde na nádraží :lol: moc údržby nepotřebuje ale zabere hodně místa a žere 10 kačky :mrgreen:
DeLonghi mi přijde fakt povedený, Kvalitní ale prostě pokud nemá chlazený zásobník na mléko tak v létě bude káva doslova na pokání :lol: ale to je asi jiná cenova kategorie :,( třeba jako mívají na benzině

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2089
17.5.21 06:24

@lasička1 teda ja nevim, mame philips a zadneho nekvalitniho zpracovani jsem si nevsimla :think: vypada naprosto skvele, vsechno sedi, doleha, opravdu vypada paradne ;) nemohl to byt nejaky vadny kus? Protoze my jsme vazne moc spokojeni :) kupovali jsme ho prave kvuli tomu mlecnemu systemu. Rodice maji delonghi a kdyz nam delaji kavu, tak jen klasickou a mleko si musime dolit z krabicky :mrgreen: protoze se jim nechce cistit nadobka a pak hlavne ta blba hadicka :mrgreen: uz nekolikrat to neumyli hned a pak to smrdelo, neslo poradne umyt a hadicku maji uz asi patou v poradi…takze my jsme vybirali podle mlecneho systemu, protoze kavovar vyuzivame hlavne na ty kavove napoje s mlekem, tak mi prislo zbytecne mit kavovar a mleko lit z krabice :nevim: a s tim philipsem jsme nadseni, udrzba je naprosto jednoducha, proste se to umyje jako hrnecek, zadna hadicka nic a mleko je z toho krasne naslehane, bomba :kytka: nasi uz ho chystaji take kupovat a menit za svuj delonghi a sestrenka si jej po vyzkouseni u nas take poridila, takze za nas je to jasna volba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
17.5.21 06:42
@movahu píše:
@lasička1 teda ja nevim, mame philips a zadneho nekvalitniho zpracovani jsem si nevsimla :think: vypada naprosto skvele, vsechno sedi, doleha, opravdu vypada paradne ;) nemohl to byt nejaky vadny kus? Protoze my jsme vazne moc spokojeni :) kupovali jsme ho prave kvuli tomu mlecnemu systemu. Rodice maji delonghi a kdyz nam delaji kavu, tak jen klasickou a mleko si musime dolit z krabicky :mrgreen: protoze se jim nechce cistit nadobka a pak hlavne ta blba hadicka :mrgreen: uz nekolikrat to neumyli hned a pak to smrdelo, neslo poradne umyt a hadicku maji uz asi patou v poradi…takze my jsme vybirali podle mlecneho systemu, protoze kavovar vyuzivame hlavne na ty kavove napoje s mlekem, tak mi prislo zbytecne mit kavovar a mleko lit z krabice :nevim: a s tim philipsem jsme nadseni, udrzba je naprosto jednoducha, proste se to umyje jako hrnecek, zadna hadicka nic a mleko je z toho krasne naslehane, bomba :kytka: nasi uz ho chystaji take kupovat a menit za svuj delonghi a sestrenka si jej po vyzkouseni u nas take poridila, takze za nas je to jasna volba

Tak tohle můžu podepsat, naši mají delonghi a to čištění je strasnej vopruz. My jsme si pořídili Philips latte to go a paráda. Kafe stejně dobrý, ale údržba mnohem jednodušší. A stál o 8 tisíc méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48086
17.5.21 06:50
@lasička1 píše:
@Maja25 Takže dát nádobku na mléko do lednice… Vyndat, udělat kafe… A zase vrátit do lednice… To nejde? Musí se to po každém použití umýt? Četla jsem, že jakmile je někde hadička, tak se to čistí špatně. A že se musí častěji měnit, protože nikdy se neumyje dokonale. Philips hadičku nemá.

mam toto
https://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/…am-22_360-b/

Nadobku s mlekem davam do lednice. Je v ni sirsi pevne brcko, ktere cistim stetcem na vytvarku. Nadobku myju, kdyz se vyprazdni (odhadem kazdy druhy den).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
17.5.21 07:08
@movahu píše:
@lasička1 teda ja nevim, mame philips a zadneho nekvalitniho zpracovani jsem si nevsimla :think: vypada naprosto skvele, vsechno sedi, doleha, opravdu vypada paradne ;) nemohl to byt nejaky vadny kus? Protoze my jsme vazne moc spokojeni :) kupovali jsme ho prave kvuli tomu mlecnemu systemu. Rodice maji delonghi a kdyz nam delaji kavu, tak jen klasickou a mleko si musime dolit z krabicky :mrgreen: protoze se jim nechce cistit nadobka a pak hlavne ta blba hadicka :mrgreen: uz nekolikrat to neumyli hned a pak to smrdelo, neslo poradne umyt a hadicku maji uz asi patou v poradi…takze my jsme vybirali podle mlecneho systemu, protoze kavovar vyuzivame hlavne na ty kavove napoje s mlekem, tak mi prislo zbytecne mit kavovar a mleko lit z krabice :nevim: a s tim philipsem jsme nadseni, udrzba je naprosto jednoducha, proste se to umyje jako hrnecek, zadna hadicka nic a mleko je z toho krasne naslehane, bomba :kytka: nasi uz ho chystaji take kupovat a menit za svuj delonghi a sestrenka si jej po vyzkouseni u nas take poridila, takze za nas je to jasna volba

A můžu se zeptat jaký typ přesně máte? Taky uvažujeme nad koupí nového, tak možná vybereme tento.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
17.5.21 07:20

Mame tretim rokem Philips latte go. Jsme spokojeni. Vybrali jsme ho hlavne kvuli tomu bezhadickovemu systemu na latte a capuccino.
Napeni to i mandlove mleko.
Cena jiz dost klesla, je pod 15tis (my ho kupovali asi za 20tis).
Vic jak deset let jsme meli Dolce Gusto, protoze jsme nechteli proplachovat hadicky u automatu.
Ob den vymyvam nadobu na vodu, odkapavaci nadobu a zasobnik na logr. Nadrzku na mleko vzdy hned jen proplachnu a obcas dam do mycky.
Cca 2× mesicne manzel cisti dukladne vnitrek (sparovaci hlavu apod). Ale to je nutne asi u vsech automatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5395
17.5.21 07:34
@matkabagristy píše:
mam toto
https://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/…am-22_360-b/Nadobku s mlekem davam do lednice. Je v ni sirsi pevne brcko, ktere cistim stetcem na vytvarku. Nadobku myju, kdyz se vyprazdni (odhadem kazdy druhy den).

Máme podobný, dávám ten mléčný systém do myčky vymýt. I to brčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25711
17.5.21 07:40

Máme de longhi od Vánoc a spokojenost. Ježíšek nám donesl ten co stojí kolem 8-9 tis. Vercajk na mléko je jednoduchý, jen se umyje trubička a otře tryska. Mléko penime čerstvé přímo v hrnku. Úplná pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13475
17.5.21 07:48

@lasička1 ahoj, mame philips latte go,, a za me uz nikdy 😅 joo pece o mlecny system je fajn,,, ale s.ani se s naparovaci jednoutkou,, proplachy,, odmasteni atd je fakt sileny 🤦‍♀️ kavovar nam zacal tect,,, neustale plna sberna nadobka a reklamace opravdu otrava,, kavovar z reklamace vratili bez opravy s vyjadrenim, ze je to chyba udrzby 🙄 znova bych si ho nekoupila,,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1581
17.5.21 07:59

My mame delonghi, teda ten klasickej, kdy naparujes mliko zvlast, ale ja si koupila zvlast slehac peny, kterou udelam prvni a pak si udelam do toho kafe.
Ale znama ma Delonghi primadona, a taky se ta nadobka na mleko dava do lednice. A cisti to tak, ze to necha v sterilizacnim roztoku. Pry ty trubicky smrdi, kdyz to myje jen v jarove vode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat