Babička, náušnice a píchnutí uší

21.5.18 13:42

Babička a náušnice

Ahoj všem, jdu se hlavně vypovídat. Dcera má v úterý narozeniny, budou ji tři a babička přišla s tím, ze my ji necháme píchnout uši a oni pořídí náušnice. Já jsem pro počkat, až bude dcera chtít, já skoro žádné náušnice nesnesu, tak i proto. Nicméně babička se do mě po sdělení důvodu, proč nemá dírky, pustila, ze už je dávno měla mít a teď je zřejmě urazena. Přijde mi i teď špatná doba, ještě tomu nerozumí..,manželovy návrhy, ze to časem propichneme nebo ať náušnice nechají aspoň na Vánoce se neujaly. Co s tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17163
21.5.18 13:45

Babička má smůlu, vy jste rodiče a je to vaše rozhodnutí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1200
21.5.18 13:47

Tvoje dítě, tvoje pravidla, neřešit… Prostě nemá náušnice, já ji je teď píchat nebudu, je v blbý věku, dejte ji náušnice k 5 letům a zdar!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6199
21.5.18 13:48

@Šmoula2014 Vaše dcera, vaše starost, nechápu tu „tradici“ píchat holčičkám uši jako malým. Já sama mám uši píchnuté od mých 12 let a jsem ráda, že to rozhodnutí nechali na mě. Babička ať náušničky klidně koupí, dávat je nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16945
21.5.18 13:48

Nic, trvej na svým. Moje dcerky taky nemají naušnice a dostanou je až budou chtít samy. Nebudu takový rozhodnutí dělat za ně. Taky jsem si vyslechla, ale o mě už naštěstí všichni ví, že se mnou nehnou. Babička ať koupí pěkný dětský řetízek, když chce utrácet za zlato.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
21.5.18 13:49

Babička do toho nemá co kecat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

@Heivka ne, to je podmínka, aby nikde nelezely…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868

Přesně, vaše dítě vaše rozhodnutí - nebo v tomhle případě rozhodnutí dítěte, což je ještě lepší :) Babičce bych řekla, že pokud i přesto náušnice koupí, budou ležet ve skříni, dokud si dcera o propíchnutí uší neřekne sama. A že raději byste ted pro mi uvítali a využili jako dárek… (doplň si sama)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13817
21.5.18 13:51

Tohle nám tchýně dělala několik let včetně urážení se, my jsme jednu řekli, ne, pak jsme na to už nereagovali. No, našla si něco jiného, kvůli čemu buzeruje :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
21.5.18 13:52

Naší jsou 4 a fakt si nedokážu představit, jak bysme ji donutili nechat si dobrovolně píchnout uši… leda násilím. Uz jsem se ji ptala, jestli chce náušnice, když zjistila, že na to musí mít dírky, bylo po náušnicích… Tchýně je taky dotčena ale pro mě to není nezbytně nutné, nevím, proč to dítě zbytečně děsit. Ať si to s ní teda oběhá sama… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
21.5.18 13:53

Babička s tím nic nenadělá, buď se vám podaří jí to vysvětlit anebo ne :) Teď bych holčičce náušnice taky nepichala, jsem pro nastřelovat buď miminkům anebo později, až budou chtít sami… Nicméně já jsem ráda, že mám náušnice od miminka a dcera je má proto taky od 4m, já jsem posera a nehrnula bych se do toho, i když to nic není :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16945
21.5.18 13:56

Zeptej se babičky, jestli by si sama nechala udělat piersing? Že jí náušnice zaplatíte. A když odmítne, nezapomeňte se pořádně urazit :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30569
21.5.18 13:57

Babička nám dala peníze v obálce a až budem chtít, koupíme je…Babička bohužel zemřela, ale peníze jsou stále v obálce a až se rozhodneme je koupit, tak je použijeme ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
21.5.18 13:58

U magnetickych nausnic se vetsinou pise „do tri let“ jako kompromis by to neslo? Nasadit parkrat pred babickou, a propichnout az v budoucnu, jak se rozhodnete..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
21.5.18 14:02

Ja sama za sebe jsem rada, ze mi usi byly pichnute, kdyz jsem byla mala a nepamatuji si to. Nicmene je to Vase dite, rozhodnuti je jen na Vas; babicce bych to ale vcas a durazne oznamila, aby nekoupila neco, co se pak bude valet nekde v prihradce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama