Babička se zbytečně vystavuje nákaze

1059
2.4.20 09:19

Babička se zbytečně vystavuje nákaze

Zdravím dámy, nelíbí se mi chování babičky a to je každodenní nakupování a pak se vídat s mými dětmi. Nechápu ty důchodce, což je i má babička, že si nenakoupí na celý týden, ale chodí do obchodu denně pro blbý 3 věci! Myslí si, že má látkovou roušku přes pusu, že se přece nakazit nemůže! Zatrhla jsem ji se vídat s dětmi, pokud v tom bude dál pokračovat. To že se nudí, přece nemusí zahánět nudu nakupováním. Já chodím na nákup jednou týdně a to manžel ještě prská že už zase nakoupit? Jak to máte vy v rodině?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12325
2.4.20 09:21

Dospělé rodinné příslušníky necháváme rozhodnout o svém osudy samotné. Nakupovat chodíme jak je potřeba, někdy nejdem 5 dní, někdy třeba 3× po sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
2.4.20 09:24

@korneli Tak je to její zodpovědnost a její věc. Ty máš jiné vnímání situace než starý člověk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
2.4.20 09:25

Zkus se vžít do role babičky.
Já se tu svou snažím také udržet doma, ale občas také někam vyrazí. Ono to nejde se úplně izolovat, kór v jejich věku, kdy nejsou tak srostlí s sociálními sítěmi. Zkus babičce navrhnout, že jí nakoupíš a ona může mezitím s dětmi do lesa. :-)

Tvrdými zákazy situaci nevyřešíš, zkus na to jít diplomaticky.
Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18282
2.4.20 09:26
@korneli píše:
Zdravím dámy, nelíbí se mi chování babičky a to je každodenní nakupování a pak se vídat s mými dětmi. Nechápu ty důchodce, což je i má babička, že si nenakoupí na celý týden, ale chodí do obchodu denně pro blbý 3 věci! Myslí si, že má látkovou roušku přes pusu, že se přece nakazit nemůže! Zatrhla jsem ji se vídat s dětmi, pokud v tom bude dál pokračovat. To že se nudí, přece nemusí zahánět nudu nakupováním. Já chodím na nákup jednou týdně a to manžel ještě prská že už zase nakoupit? Jak to máte vy v rodině?

Naše babi je to samé, každý den vymetá krám, nabízela jsem jí nákup a odmítla. Hrdinka. No, každý svého štěstí strůjcem, je to dospělá svéprávná osoba, nic s tím nenadělám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27337
2.4.20 09:27

Mně se zase nelíbí chování mé snachy a syna. A co? Mají svůj mozek. Nebudu jim diktovat, ty se nemontují do babičky. Není nesvéprávna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
786
2.4.20 09:28

Máme to stejně. Babičce je skoro 80, ale je dost vitální, stále chodí pracovat (uklízí kancly 2h denně). Má to 4 zastávky autobusem, ale ona tam prostě musí, cestou zpátky se ještě staví si koupit Blesk a pár věcí do krámu. Její argument: „Prosimtě, co se mi za tu chvíli může stát“… Jsem vzteky bez sebe :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1059
2.4.20 09:33

Když se nabídnu s nákupem, řekne že vše má a nic nepotřebuje. Pak mi volá kamarádka, která pracuje v Lidlu, že babička byla nakoupit když se babičky zeptám, ještě zapře že nikde nebyla! A pak při jiném rozhovoru se přeřekne, že byla na bagetu a sýr. :zed:
Nechápu to, může se přece jinak zabavit, než je lození na nákup. Ráda čte a luští křížovky a taky se věnuje bylinkam a květinám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
2.4.20 09:34

Je to strašné, když jde člověk na nákup a cestou potká tolik lidí bez roušky…a z 90% to jsou důchodci, zbylých 10% puberťáci 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3868

Nabídni pomoc s nákupem, vysvětluj proč je to pro ni teď nebezpečné, ale nezakazuj. Zkus ji tu nudu vyplnit nějak jinak, vezmi ji na výlet do přírody atd. i senioři potřebují sociální kontakt, doteď ho měli skrz ty nákupy - ty teď nemá, tak ho potřebují nahradit jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453

Nedovedu si představit, že bych mamku udržela doma. Ale je dospělá a svéprávná. Svůj názor jí říct můžu, ale to je tak všechno, co s tím můžu dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7215
2.4.20 09:36

A není to tak, že je jakoby v „karanténě“ vlastně už měsíce, nebo dokonce roky? Tj že nikam moc nechodí, žije sama a teď je to pro ni ještě horší, a tak každý den jde aspoň nakoupit, aby to nějak vydržela. Strašně moc starých lidí si pro kontakt chodí do obchodu, k lékaři… na vsi jsme měli důchodce, co si pomalu ob den chodili nechat měřit tlak. Ke vzteku těch ostatních. To mě jen tak napadlo jako možný důvod. Pro staré lidi s omezeným sociálním životem to asi není ted lehké. Kdybys babce řekla, že tím neohrožuje nejen sebe, ale plno jiných lidí, tak to nepomůže? Nebo začít denně volat, pokud jsou vztahy dobré?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1033
2.4.20 09:41

U nás jezdí nakupovat muž jednou týdně pro dvě rodiny. U nás nikdo do obchodů zbytečně nechodí, ale to bude tím, že prabábi je nepojízdná. Jinak by určitě taky rajzovala a ještě se rozčilovala, že si za ty dvě vyhrazené hodiny nestihne dostatečně pokecat. :zed: Holt důchodci potřebují udržovat pocit, že se nic neděje, a doma je jim smutno, tak si pro obveselení skočí pro tři rohlíky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1059
2.4.20 09:46

Babička nebydlí sama, má ještě dědu, ale ten na nákupy nechodí, ona chodí sama.
Když se nabídnu výlet do přírody, nechce, musí udělat to a to.. nebo ji bolí nohy, je unavená.
Tak ať si chodí nakupovat, ale ať se rozloučí s vnuky.. Ta je vždy pořád na něco zláká.. Že upekla výbornou buchtu, že jim koupila to a to.. Prostě to zkouší jak se k dětem jenom dostat. Mě i manželovi se to nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15321
2.4.20 09:48

Můj tatínek si chodí nakupovat také sám (sice jen 1× týdně, ale i tak), přestože by nemusel, má na to mne. Není Boha, který by mu v tom zabránil – potřebuje svůj zvyk, svou rutinu a kdybych ho donutila se toho vzdát, způsobilo by to víc škody než užitku. Stres, nervozita a vybočení z kolejí je pro mnoho starších lidí stejně nebezpečné jako riziko nákazy v obchodě.
Naštěstí aspoň ostatní senioři v naší rodině jsou poslušní :)

U takto založených seniorů nezbývá než být fatalistou – nezvyšovat riziko jejich nákazy ze své strany (nosit roušku, nepouštět k nim děti, apod.), ale zbytek ponechat na nich… s vědomím, že co se má stát, to se stane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama