Babský recept na afty?

27303
4.8.10 07:49

Babský recept na afty?

ahojky,
sem tam se mi objeví afta a to je pak jídlo utrpení a bolí to jak čert, znáte to. Čím se dá urychlit hojení? Slivovice mi nepomáhá, genciánka taky ne. Můj taťka radí vzít na vatičku propolis a úplně vydřít to bílé místo do krve (a vydržet tu smrtelnou bolest…) a do druhého dne je pokoj. Tak na to nemám odvahu…
Nemáte zkušenost s něčím běžně dostupným, co zabírá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6545
4.8.10 07:59

no my vč starší holky už to neřešíme nijak, jen čekáme, až to vygraduje a přejde…ale když to vypaá bledě nebo u mladší nebo dřív, kdy to probíhalo s horečkama a jednou kvůli tomu pak skončila v nemocnici (kvůli jednomu na jazyku nepila a byla dehydratovaná), tak jsme dávali homeo Borax 5 nebo 9 ch (nerozumim tomu a nebudu se tudíž pouštět do žádných diskusí na téma homeo, prostě nám to pomohlo a šmitec)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9511
4.8.10 08:09

Ahoj, no já jsem asi stejná jako tvůj táta.
Když se mi udělá aft na jazyku, tak vemu malý nůžtičky a ten bílej zmetek ustřihnu a je to :lol:
Za ty roky už v tom mám cvik, nesmí se moc hluboko, to by bylo au, au, ale né zase moc málo, to by nemělo význam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
4.8.10 08:24

Vitamin B, je hodne v drozdi, tak si pec kynute buchty a ty homeopatika urcite zkus. Jen si to jeste pohledej na netu, kazdy ma jine priznaky, pomaha mu neco jineho a podle toho se urcuje spravny homeopaticky lek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13307
4.8.10 08:26

Nemám babskou radu, mám Mundisal Gel. Když si to napatláš na aft, tak to teda solidně pálí, ale pokud používáš pravidelně každý večer, tak je rychleji klid než když ho necháš být.
No a do krve to vydírat… Hm, to raději deset mundisalů a přežiju pálení, než si v puse dělat masakr.
Každopádně mně se navíc dělají v moc pěkných nedostupných místech, tak jsem ráda, když tam vůbec můžu namatlat ten Mundisal.
Takhle vypadá mundisal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
4.8.10 08:48

Jinak v lékárně prodávaj přímo nějakou „vodičku“ na afty. Manžel to používá na znecitlivění, když to je fakt au au (tuším Afty od Urga, ale jistá si nejsem). Pálí to jako svině, udělá to jakoby znecitlivující povlak

Nebo se radí mazat TTO

Ten Borax by měl být na akutní stavy, jink by se to mělo řešit konstitučně u klasického (neděláme)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
4.8.10 08:54

ahoj tak já měla na afty jakousi vodičku z lékárny nebo když jsem byla malá tak mi je mamka potírala švédskýma kapkama nebo nechala kloktat heřmánek,na každého ale pusobíněco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6512
4.8.10 08:55

Ja pouzivam salvej, resp. Florsalmin (koncentrat urceny k priprave napr. kloktadla), pouzivam to stejne jako Tvuj tata propolis (dokonce i dcera to zvlada :wink: ) a do druheho dne je klid :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77468
4.8.10 09:26

Mě se osvědčila kombinace lehkého předávkování B-komplexem a afty namazat tee tree olejíčkem. Sice je v puse hnusný, ale nespecifikovala bych to jako pálení nebo bolest, prostě taková divná fuj chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15406
4.8.10 09:40

Vyplachovat pusu silnějším odvarem šalvěje :wink: Nepolykat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
4.8.10 09:45

Babská rada na afty - grep nebo borůvky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
4.8.10 10:34

Řešila jsem nedávno, vyzkoušela kde co (slivovici, šalvěj, Mundisal…) a pomohl mi až B-komplex. Má se brát 1 tableta denně, tak jsem si dávala 2, bo jedna nezabírala a za pár dní to bylo OK :palec:

Ale vydřít to do krve jsem teda nezkoušela, fuj… Možná když se to teprve dělá a tolik to nebolí, ale jak je to rozjeté… Na to jsem asi srab 8-o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27303
4.8.10 11:34

Holky, díky za všechny rady :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1209
4.8.10 14:57

Ahoj, já cucám pastilky, u kterých je napsáno, že jsou i na infekce v dutině ústní - Tantum Verde, Hexoraleten aj. Nevím, jestli to léčí, ale aspoň to znecitliví a můžu aspoň trochu mluvit a jíst. :wink: Jinak jsem se na to ptala kožního a říkal, že mi pomoct nemůže, ať si nechám převrtat všechny plomby :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
4.8.10 15:48
maxak píše:
Ahoj, já cucám pastilky, u kterých je napsáno, že jsou i na infekce v dutině ústní - Tantum Verde, Hexoraleten aj. Nevím, jestli to léčí, ale aspoň to znecitliví a můžu aspoň trochu mluvit a jíst. :wink: Jinak jsem se na to ptala kožního a říkal, že mi pomoct nemůže, ať si nechám převrtat všechny plomby :cert:

Nevím, já plombu nemám ani jednu a afta se mi občas udělá… Moc bych na to nespoléhala… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat