Reklama

Barefoot - životnost bot

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agneth
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 23.01.17 11:56
Barefoot - životnost bot

Máte někdo zkušenost s barefoot obuví? Případně i konkrétními značkami? Přemýšlela jsem, že bych si na jaro koupila balerínky, případně nějaké polobotky. Čeho se ale obávám, je jejich životnost. Klasická kvalitní kožená bota mi vydrží maximálně rok, pak je na odpis (nejsem zvyklá boty střídat, denně v nich strávím přibližně 8-10 hodin). Barefoot boty mi připadají o poznání „hrachovější“ a vzhledem k jejich poměrně vysoké ceně bych byla nerada, aby se mi po pár měsících rozpadly, prošoupaly…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 23.01.17 12:09

@Agneth Těžko říct, ono i ty zkušenosti budou značně subjektivní, třeba mě kvalitní klasické boty vydrží tak 10 let a to v nich chodím třeba taky denně (po část roku, třeba od jara do podzimu) :think:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 23.01.17 12:13

@j.a.n.i1 8o 10 let je pro mě scifi. Co to je za úžasné boty, které kupuješ?

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 23.01.17 12:17

@Agneth mi kvalitní, velmi drahé boty vydrží rok :mrgreen: protože šmajdam.. takže poměr toho, že BF vydržely taky rok, je na můj styl chůze boží :lol: jenže každému vyhovuje něco jiného, takže Ti tu může napsat moře holek a zkušenosti se budou velmi lišit..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 23.01.17 12:17

@Agneth Tak já jedu spíše ve sportovních - Source, NorthFace, Salomon… Ale je fakt, že vážím necelých 60kg, ono to přece jen dělá dost, můj táta má přes metrák a odchází mu boty podstatně rychleji. Společenské moc často nenosím, takže ty vydrží ještě déle, ale tam to je tím, že víc času proleží ve skříni :mrgreen:

Petronka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 23.01.17 12:20

Na doma nosili oba taptapi a nikdy je nezničili

pro děti na ven po zahradě jsem koupila D. D. Step 015 (není to úplně barefoot, takové kompromisní, velmi ohebné) a po cca 3 měsících používání z nich vyrostli nebyli nijak prošoupané nebo ošlapané

jinak bydlíme ve městě, takže na tvrdé povrchy - klasické chodníky a asfalt nemá barefoot, ale superfity (starší už má vel. 30 a mladší 24, kupuju nové a žádné se nošením nerozpadly ani neprošoupali, jsou akorát ušpiněné)

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 23.01.17 12:26

@j.a.n.i1 A to si je jako neokopeš? Neošoupeš?? Neprošlápneš podrážku? To si teda nedokážu představit, že bych teď měla boty z doby kdy mi bylo 16 :think: :mrgreen: A to vážím 55kg, takže váhou to taky nebude :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 23.01.17 12:32

@Kikuška90 Tak trochu okopané a ošoupané samozřejmě jsou, ale ne tak, že by to vadilo funkci… a většinou padnou přesně když prošoupu nebo když praskne podrážka.

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 23.01.17 12:32

Jestli muzu doporucit volnocasove baleriny tak crocs, mam oboje 3r a to jsem v jednech 2r litala v praci jako servirka a za den natapano 15-25km :D barefoot jsem prvni rok v praci odrovnala za 6m a nebyli ani hezky

Lama Lama
Hvězda diskuse 47850 příspěvků 23.01.17 12:43
@Agneth píše:
Máte někdo zkušenost s barefoot obuví? Případně i konkrétními značkami? Přemýšlela jsem, že bych si na jaro koupila balerínky, případně nějaké polobotky. Čeho se ale obávám, je jejich životnost. Klasická kvalitní kožená bota mi vydrží maximálně rok, pak je na odpis (nejsem zvyklá boty střídat, denně v nich strávím přibližně 8-10 hodin). Barefoot boty mi připadají o poznání „hrachovější“ a vzhledem k jejich poměrně vysoké ceně bych byla nerada, aby se mi po pár měsících rozpadly, prošoupaly…

nerozpadnou, neprosoupou. jen proste krapet vypadaj jak od popelnice.

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 23.01.17 12:54

A proč boty nestřídáte a nepečujete o ně? Zejména když už investujete do kožených.

Rok je doba na levné umělohmotné či látkové šlupičky, dobrá kožená bota, která má čas vyschnout a je opečováváná, měníte vložky a po sezoně ji vidí dobrý opravář obuvi kvůli podražení či zpevnění, tak vydrží skutečně dlouho.

Jinak mám tenisky a pohorky od VIVOBAREFOOT, tenisky jsou se mnou už třetí sezonu, pohorky první.

@martina.se zajděte na podiatrii a pak na fyzioterapii. Pohybové vzorce se dají dobře upravit ortopedickými vložkami a hlavně nápravným cvičením. Dokud jste mladá, tak „šmajdání“ nevadí, ale dlouhodbě vede k bolestem zad, kyčlí a následně jejich poškozením. Čím dříve to začnete řešit, tím snazší bude náprava.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47850 příspěvků 23.01.17 13:01

Taky mi klasické boty vydrží třeba 10 let. Nenosím je tedy nonstop, vždy sezonu v roce, v práci se přezouvám. Ty barefoot maj podle mé zkušenosti živostnost nižší. Hlavně co se týká vizuální stránky, zničené ve smyslu nenositelné, žádné nejsou, mám je 2 roky ( baleriny, zimní, kožené celoročky a běhací)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 23.01.17 13:02

@Ou to už tu bylo, bez změny - ortopedické vložky, cviky atd.. když to chtěli řešit operací, couvla jsem já… je mi 35, už nejsem mladé kotě, nápravu už neřešim..

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 23.01.17 13:29

Já měla životnost bot tak sezónu až dvě. Jenom pohory mi vydržely přes 10let. Moje první barefooty (fivefingers - KSO) které jsem v době koupě nosila hlavně ven a na cvičák drží třetí rok (párkrát jsem zašívala díru od psích drápků). Teď chodím jenom v barefoot a co se týče výdrže, tak mi přijdou trvanlivější než normální boty (zlepšil se mi styl chůze, tolik neokopávám prsty - protože to bolí a šmajdání se vytratilo po odložení normálních bot).
Zimní boty Vivo Gobi - druhá sezóna - při troše péče vypadají jako nové
Baleríny Ahinsa - po sezoně občasného nošení - jako nové
Baleríny Fivefingers Alitza loop- po sezóně usilovného nošení jsou jenom trochu zašlé, ale chodila jsem v nich hlavně po louce a v lese (bahno se z látky trochu hůř odstraňuje)
Zimní boty Feelmax - koupila jsem je letos na zimu do horšího prostředí (cvičák, louka, sníh) a až na prodřené tkaničky zatím úplně v pohodě.
Snad to trochu v rozhodování po­může

alifie
Extra třída :D 12463 příspěvků 23.01.17 13:47
@Heivka píše:

…Zimní boty Vivo Gobi - druhá sezóna - při troše péče vypadají jako nové…

Prochladne člověk přes podrážku, když se ve Vivo Gobi v zimě na 15 minut zastaví na pokec s kamarádkou? (Na chůzi v zimě se mi docela osvědčily i „nezimní“ barefooty, tj. nebyla mi zima, dokud jsem se hýbala, pominu-li, že příšerně kloužou na vlhké dlažbě. Nicméně po čtvrthodinovém pokecu venku na jednom místě, jsem z těch nezimních měla nohy naprosto promrzlé.)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama