Batole se nechce tulit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 11:42
Batole se nechce tulit

Ahojte holky,

jsem z toho takova smutna. Mam doma malou holcicku, brzo 15m a od miminka nema zajem o tuleni, pusinkovani a pod. Kdyz byla jeste uplne malicke novorozenantko, to jsem ji hodne nosila, ona byla drazdiva a stale plakala a jedine v mem naruci se uklidnila. Jejda, co jsem se ji nanosila. A ani pak to s ni nebylo jednoduche, cele mesice si vyzadovala 100% moji pozornosti a ja jsem se snazila, i kdyz nervy jsem z toho mela uplne blanc.

K veci. Ona se nerada tuli, proste o to nema zajem. To by snad nebylo tak neobvykle, cetla jsem na netu, ze nektere deti to tak maji… jenze, ona ani nema separacku. Kdyz opustim mistnost, tak sice chce jit za mnou, ale jinak se necha pohlidat v podstate kymkoliv. 2 dny v tydnu ji hlida babicka, protoze ja chodim do prace. predani male probehne bez kriku, bez sceny, mala spokojena a maminka ji ani nechybi. Tuhle ji hlidala tchyne, kterou videla za svuj zivot asi 5× a rozhodne si na ni nepamatuje. Klidecek, pohodicka. Pred par tydny ji hlidala kamaradka a moc malou chvalila, jaka byla hodna. Ji to proste nevadi, ze maminka/tatinek zmiznou a na par hodin tam s ni je nekdo jiny.

Ted jsem byla 4 dny mimo domov a kdyz jsem se vratila, myslela jsem si, ze se mala bude tesit. Jako ano, usmala se na mne, ale misto pusinky a pomazlenicka se zajimala o to, co mam v ruce. Balicek mi vytrhla z ruky a uz se mi otocila zady a tapkala si to pryc. Zajem o maminku nula.

Holky, me je z toho tak smutno. Je tohle normalni? Obcas me napadaji myslenky, ze bude nejaka „jina“, mozna he autisticka, nebo bude citove plocha nebo nevim… a ja se tak strasne rada mazlim. Co byc ja dala za to, kdybych od ni dostala pusinku, kdyby se pritulila a objala me. Je mi z toho do breku. :,( :,( :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10917 příspěvků 16.02.18 11:44

Je to normální. I s tím hlidanim. Nedávno mi 18 měsíčního musela pohlidat sousedka, kterou nikdy neviděl a bylo mu to úplně buřt. Ani starší se netulí. Nevadí mi to, taky nemám rada tělesný kontakt 8)

lusy.lus
Kecalka 290 příspěvků 16.02.18 11:47

Malá byla něco podobného. Mně to teda nevadilo, taky jsem sem tam chodila do práce a aspoň to probíhalo v klidu. Teď bude mít tři a už se se mazlí. To se změní. Buď v pohodě. :mavam:

Janli
Kelišová 6306 příspěvků 16.02.18 11:50

Je to normální. Naše dítě se začalo mazlit až ve třech letech. Dřív se běžela stulit do náruče jen když si natloukla. Buď ráda, že na tobě nevisí.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2049 příspěvků 16.02.18 11:51

Chapu, ale zase na hlidaní super. Mužeš chodit do práce, na 4 dny zmizet…to já si s druhorozenou nemužu ani odskočit s košem, aniž by neječela. Starší syn taky není mazlicej, ale když má náladu, dá mi pusu nebo mě pohladí. Já to od děti nevyžaduju, sama moc dotyky nepotřebuju od cizích je mi to vyloženě nepříjemný. Každý jsme jiný.

unuděná
Kelišová 5604 příspěvků 1 inzerát 16.02.18 11:52

Mala byla podobna, kolem toho roku ji vse zajimalo a ja az na poslednim miste.Je to uplne normalni, objevuji svet.ted ji jsou tri a je to mazel nejvetsi ;)

mrazik6
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 16.02.18 11:56

Vím, která holčička je netulivá… :mrgreen: A musím říct, že moje nejstarší byla a vlastně je taky taková. Je společenská, stačí jí jen jistota, že tu jsme pro ni, ale užívá si i jinde, tulení nepotřebuje tak jako její bráchové. A autistka určitě není.

Ancek
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 16.02.18 11:57
@Anonymní píše:
Ahojte holky,

jsem z toho takova smutna. Mam doma malou holcicku, brzo 15m a od miminka nema zajem o tuleni, pusinkovani a pod. Kdyz byla jeste uplne malicke novorozenantko, to jsem ji hodne nosila, ona byla drazdiva a stale plakala a jedine v mem naruci se uklidnila. Jejda, co jsem se ji nanosila. A ani pak to s ni nebylo jednoduche, cele mesice si vyzadovala 100% moji pozornosti a ja jsem se snazila, i kdyz nervy jsem z toho mela uplne blanc.

K veci. Ona se nerada tuli, proste o to nema zajem. To by snad nebylo tak neobvykle, cetla jsem na netu, ze nektere deti to tak maji… jenze, ona ani nema separacku. Kdyz opustim mistnost, tak sice chce jit za mnou, ale jinak se necha pohlidat v podstate kymkoliv. 2 dny v tydnu ji hlida babicka, protoze ja chodim do prace. predani male probehne bez kriku, bez sceny, mala spokojena a maminka ji ani nechybi. Tuhle ji hlidala tchyne, kterou videla za svuj zivot asi 5× a rozhodne si na ni nepamatuje. Klidecek, pohodicka. Pred par tydny ji hlidala kamaradka a moc malou chvalila, jaka byla hodna. Ji to proste nevadi, ze maminka/tatinek zmiznou a na par hodin tam s ni je nekdo jiny.

Ted jsem byla 4 dny mimo domov a kdyz jsem se vratila, myslela jsem si, ze se mala bude tesit. Jako ano, usmala se na mne, ale misto pusinky a pomazlenicka se zajimala o to, co mam v ruce. Balicek mi vytrhla z ruky a uz se mi otocila zady a tapkala si to pryc. Zajem o maminku nula.

Holky, me je z toho tak smutno. Je tohle normalni? Obcas me napadaji myslenky, ze bude nejaka „jina“, mozna he autisticka, nebo bude citove plocha nebo nevim… a ja se tak strasne rada mazlim. Co byc ja dala za to, kdybych od ni dostala pusinku, kdyby se pritulila a objala me. Je mi z toho do breku. :,( :,( :,(

Nevytvářej problém, kde není. Byla bys snad radši, kdyby každé hlídání malá obrečela? Přestala bys kvůli tomu chodit do práce? Asi ne, viď.

iwa83
Kelišová 6747 příspěvků 16.02.18 12:01

Buď v klidu. Naše nebyla mazlivec dlouho. Ani teď není. Spíš si toho fyzického kontaktu užiju při takových blbinách jako lechtáná nebo prostě blbnutí. Aby sama přišla se potulit, nebo dala pusu - to ne. Jako ví, že se dává pusa tátovi když odchází a přichází, stejně tak když jdu pryč já. Ale sama od sebe ne. Hračky pusinkuje i ona, i je dávat pusinkovat mezi sebou. Prostě taková je.
Buď ráda, separačka je hrozná. To si nedojdeš ani na záchod. Já se nemohla ani postavit a udělat krok pryč. Buď ráda, že je taková „je mi jedno kdo mě hlídá“. Určitě bych to na autizmus nebo citovou plochost neviděla. V 15m je na takové soudy prostě strašně brzo. Ono i těch separačních krizí je víc - tak vás to možná ještě potká ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 12:04

Tak snad se to zlomi casem. Kdyz treba sedim na gauci, tak nekdy ma slabou chvilku, prijde ke mne, vezme mi ruku a vlozi si tvaricku do me dlane. V takovych momentech jsem dojata k slzam. Jinak, pusinku dat umi, je to velice zridkave, ale treba na vyzvani da jednu pusinku panence. V extremnich pripadech na opakovane vyzadani mi da jednu velice velice rychlou i mne. Ale jakos ama od sebe ani nahodou.

Jinak, to neni, ze by mela neco proti mne, ona se netuli s nikym. Nechci ji do toho nutit, snazim se drzet zpatky ale je to tezke.

iwa83
Kelišová 6747 příspěvků 16.02.18 12:11
@Anonymní píše:
Tak snad se to zlomi casem. Kdyz treba sedim na gauci, tak nekdy ma slabou chvilku, prijde ke mne, vezme mi ruku a vlozi si tvaricku do me dlane. V takovych momentech jsem dojata k slzam. Jinak, pusinku dat umi, je to velice zridkave, ale treba na vyzvani da jednu pusinku panence. V extremnich pripadech na opakovane vyzadani mi da jednu velice velice rychlou i mne. Ale jakos ama od sebe ani nahodou.Jinak, to neni, ze by mela neco proti mne, ona se netuli s nikym. Nechci ji do toho nutit, snazim se drzet zpatky ale je to tezke.

zbytečně to řešíš - je to normální. Nech ji. Autista by se stranil lidí obecně - nejenom tulení. To já bych musela být psychicky v háji, protože naší je skoro 2 a tulení sama od sebe nehrozí. Občas chce v noci ke mě do postele. I se zády přitulí, ale pak mě hned začne odkopávat, abych se netulila tolik. Prostě chce mít svůj prostor.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 16.02.18 12:12

Dočkej času, u nás separačka přišla až v roce a 9 měsících. Do té doby mu bylo jedno s kým je a kde je. Do školky odcházel jako jediné dítě s úsměvem, pusu nám nedal. A teď se to bohužel zlomilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 12:14
@diskettes píše:
Vím, která holčička je netulivá… :mrgreen:

aha, to jsem si na to stezovala i v nasi skupince? Ani nevim… :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 12:19

Ano, to ze nema separacku je jednoznacne plus. A ono to jeste muze prijit… tak pak uvidime. Uklidnuje me, ze je vice deti, ktere se nerady tuli. Clovek ma tendenci to vztahovat na sebe, ze dela neco spatne. Toho se bojim asi nejvic, ze jsem ji nejak pokazila. Detska psychika je tak krehka.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 16.02.18 12:25

Je to úplně normální neboj. Znám to z obou stran. Náš malej mě taky okolo dvou let prostě nepotřeboval, dneska je mu šest a přijde mi, že by mi kolikrát vlezl až pod pyžamo a chlap se směje, že je to vlezdoprdelka :jazyk: Zlomilo se to nějak mezi třemi a čtyřmi lety.
Hlavně to tomu dítěti nějak nepředhazuj, teď z toho ještě nemá rozum a později by vám to mohlo dělat ve vztahu zle. Moje matka moje „nemazlení“ pochopila, jakože jí nechci a podle toho se ke mě chovala po zbytek dětství. Mám z toho následky dodnes…
Takže měj náruč otevřenou, nenuť, ale nezavrhuj :srdce: Jednou přijde, neboj se :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >