Běh - jaká obuv?

223
10.4.17 22:13

Běh- jaká obuv?

Prosím o radu ty z Vás, kteří se v tom lépe orientujete.
Chci si koupit boty na běh, ale mám nadváhu 15 kg :oops:.
Hledám teda spíš takové, které zmírní náraz s ohledem na klouby.
Můžete mi doporučit, značku obuvi, nebo obchod v Praze, kde dobře poradí?
S čím, nebo kde jste byli spokojení? Čemu se raději vyhnout?
Jaká je cenová relace obuvi, která je ještě kvalitní a technologicky dobře propracovaná, ale nezrujnuje maminku na rodičovské (Ideál 1500 max, jsem mimo?)?
Zajisté budu chodit a zkoušet, tuto diskusi beru jako možnost udělat si základní přehled a možná si jako laik trochu zůžit záběr hledání.

Těším se na Vaše rady a tipy a přeju všem pěkný večer :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4874
10.4.17 22:16

Ja teda nemám nadváhu, spíš naopak :mrgreen: ale kupovala jsem si nějaký s gelem v porážce znacky Fila. Zkus mrknout na. nějaký stránky běžců treba na fejzbůku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 22:32
@Misheli píše:
Prosím o radu ty z Vás, kteří se v tom lépe orientujete.
Chci si koupit boty na běh, ale mám nadváhu 15 kg :oops:.
Hledám teda spíš takové, které zmírní náraz s ohledem na klouby.
Můžete mi doporučit, značku obuvi, nebo obchod v Praze, kde dobře poradí?
S čím, nebo kde jste byli spokojení? Čemu se raději vyhnout?
Jaká je cenová relace obuvi, která je ještě kvalitní a technologicky dobře propracovaná, ale nezrujnuje maminku na rodičovské (Ideál 1500 max, jsem mimo?)?
Zajisté budu chodit a zkoušet, tuto diskusi beru jako možnost udělat si základní přehled a možná si jako laik trochu zůžit záběr hledání.Těším se na Vaše rady a tipy a přeju všem pěkný večer :kytka:

Ja kupuji vetsinou asics, ale ted smeruji uz spis k minimalisticke obuvi. Nicmene asics pro me byl dlouhodobe nejlepsi volba (beham asi 8 let). Urcite kupuj boty nekde, kde Ti udelaji diagnostiku doslapu( ja v praze chodim do triexpertu), abys podle toho vybrala botu. Co se cen tyce tak kdyz se koupi nejaky starsi model (treba v outletu) tak se dostanes s kvalitni botou na 2500kc, ale min asi ne…ikdyz muzes mit stesti…ja kupuju boty kolem 3000-4000kc (beham delsi trate 10-20km). Driv jsem behala v mene kvalitnich botach a ono se to pozna…kdyz je dobra bota tak nejsou puchyre a neboli kolena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
10.4.17 22:33
:palec:

Příspěvek upraven 27.06.17 v 16:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5737
10.4.17 23:44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8590
11.4.17 06:50

Doporucim prodejny run4fun, koukni na stránky, kde maji prodejnu v Praze ;) maji tam celkem vyber ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14924
11.4.17 07:54

@Misheli předně si promysly, kde budeš běhat. Zda po chodnících, asfaltu, či zpevněných cestách či pro terénu. To je dle mě základ.
Jsou boty silniční a trekové.

Pak je potřeba jednotlivé značky vyzkoušet, každá bota je jiná. Já jsem si třeba jako hlavní běžecké boty koupila od Adidasu, jako druhé jsem si po 2 letech pořizovala boty v Decathlonu za 1500 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20681
11.4.17 07:58

Já mám Asics, gelové, pánské. Stály ve výprodeji v Hervisu 1000 Kč. Teď běhám obden 10-20 km podle času a v životě jsem neměla jediný puchýř ani otlačeninu. Já se hlavně řídím tím, že jakmile do boty vlezu, nesmím nic cítit. Zkoušela jsem i dražší a úplně drahé a vždy mi tam něco vadilo. Jinak normálně chodím v barefoot a ve fivefingers a pomalu přemýšlím, že bych na ně přešla i u běhu. Ale běhám hodně po silnicích, tak to pořád odkládám a pátrám a čtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20681
11.4.17 08:00

Jinak v těch speciálkách, kde ti zkontrolují došlap jsou ceny vyšší. I když tuším, že to dělávali např. i v Intersportu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12382
11.4.17 08:04

Já bych pro začátek zvolila levné boty (Decathlon, Lidl), díky opotřebení těchto bot zjistíš, zda nepotřebuješ nějaké speciální (podle toho, jak si je oběháš - jestli více na vnitřních či vnějších stranách, nebo rovnoměrně). Byla by vážně škoda pořídit si běžecké boty za cca 2000 Kč bez jakýchkoliv zkušeností a pak zjistit, že jsou špatně zvolené.
Určitě koupit o číslo větší než je běžná velikost bot, kterou nosíš. Při běhu ti noha sjede jakoby do špičky a při „správné velikosti“ bys měla otlačené bolavé nehty z těch nárazů.
Zajít do speciálky je super nápad - udělají ti diagnostiku techniky došlapu, jen počítej s tím, že to je zdarma v případě, že si tam ty boty pak koupíš (a cena začíná tak od dva a půl nahoru), pokud nekoupíš, tak se to platí a cena může být poměrně vysoká (třeba i tisícovka), záleží jak kde (informovala bych se dopředu).
A určitě zvážit, zda budeš běhat v terénu, nebo na chodníku - jestli potřebuješ boty do terénu, nebo tzv. silničky.
Ve Sportissimu mají hezky popsané boty na webu, ke každé botě info, pro jaký typ došlapu, pro jaký druh běhu, pro jakou váhovou kategorii atd… Prostuduj si to tam. Dobré boty jsou zn. Asics, v těch běhám já. Ale začala jsem běhat v botách z Lidlu a pak přešla na ty z Decathlonu.
Takže za mě - stačí levnější obyčejnější boty a pak po lehkém zaběhnutí si koupit pořádné - jak už budeš běhat, budeš intuitivně vědět, co potřebuješ přesně. Přeji hodně endorfinů při běhu :kytka:

Jo a v tom Sportissimu mají stále nějaké slevy a to opravdu podstatné. Minule jsem tam viděla úžasné boty zn. Lotto snad za 700 Kč a kdybych neměla zrovna jedny nové Asicsy, tak si je snad koupím, byly to úplné papučky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5195
11.4.17 08:12
@Gnaar píše:
Co boty z Lídlu? :mrgreen:http://rungo.idnes.cz/…/behani.aspx?…

k mému úžasu a překvapení si je hodně rekreačních běžců kupuje a jsou spokojení :nevim: To není návod, jen předávám, jak jsem dostala ;)
Jestli má zakladatelka na boty limit, klidně by mohla těmi z Lidlu začít.
Když půjde do běžecké speciálky, tak jí tam nasadí obchodní masáž a vyjde s pocitem, že když za boty nedá aspoň 4 tis, tak jí upadnou nohy a obě uši k tomu. ;)

Mimochodem, jednou jsem se taky rozhodla investovat do namachrovaných a úžasně odpružených Asics koupených v běžecké speciálce, po sofistikovaném kamerovém testu mého běžeckého stylu, aby to bylo přesně to ono…bla bla…no prostě boty jsem vzala přesně 1×, uběhla jsem v nich sotva 4km, víc to nešlo, odpružené blaho bylo tak veliké, že jsem měla pocit, že se v těch botách nehnu z místa…a tenhle den rozhodl o mé budoucnosti ;) Šla jsem si koupit pětiprsťáky V5F a od té doby jsem běhala už jen v barefoot 8) Takže veškeré poučky o výběru běžecké obuvi už beru s velkou rezervou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11223
11.4.17 09:21

S tou diagnostikou bych byla opatrná. Každá noha je jiná a ani pro nohu s pronaci nemusí být pronační boty dobrý. Nedostatky postoje nohy bych řešila cvičením a vložkami na míru od fyzioterapeuta. Boty bych koupila s neutrálním došlapem a univerzální. Pro začátek klidně něco levnějšího. Značku neporadím. Jsem věrná jedné značce. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
11.4.17 13:17

Moc a moc Vám všem děkuju za hromadu zkušeností, rad a tipů :kytka:
Našla jsem mnoho odpovědí na věci, které jsem promýšlela. Myslím, že pro zaběhnutí bude dobrá volba něco obyč. Mezitím si našetřím třeba na něco lepšího, až se rozběhám a zjistím co specificky pro své nohy potřebuju.

Mějte se hezky a ještě jednou díky za pomoc :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
22.8.18 05:22

@Run Po těch Asics rovněž pošilhávám :palec: :think: -rovněž pánské.Ale já běhávám pro změnu po měkkém terénu-lesní cesty atd… :) .Jinak nevíte dají se koupit i v třeba v A3 sportu? :think: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2956
22.8.18 06:55

Bezvadny jsou i mizuno ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu