Ženy posedlé postavou vs. ty co o sebe nedbají

2418
9.4.17 09:57

Ženy posedlé postavou vs. ty co o sebe nedbají.

Mám takový dotaz… chtěla bych pochopit ženy, které se až na můj vkus přehnaně zabývají svoji postavou… já sama jsem tk nějak střední postavy, spíš štíhlá, ale jestli mám 55 nebo 65 kg, to je mi opravdu jedno.. ani váhu doma nemám…sportuju ne kvůli tělu, ale psychice.

Ale mám v okolí např. slečnu která si fotí břicho, chodí na tvrdé tréninky, udržuje si postavu (ano, hezká, ale ve výsledku jí nikdo přece zadek ani břicho extra nezkoumá..?) hlídá si jídlo, žehlí si vlasy, prostě o sebe opravdu hodně, hodně pečuje a nějak tomu věnuje velkou část svého volného čsu, především těm tréninkům a pak si fotí tělo v podprsence a hází to na sociální sítě? :oops: já tomu nerozumím.

Na jednu stranu si říkám, jestli nemá problém. Stejně jako třeba moje nejlepší kamarádka, která byla se sebou pokojená jen v době, kdy měla 55kg nebo míň, to už nevím, opravdu vypadala dost vyžile, ale jí se to líbilo. A pak si vůbec neužila těhotenství, protože viděla že přibírá. A nebyla jediná. Známá je těhotná a drží dietu (!! 8o ) a běhá, protože má panický strach, že bude po porodu tlustá. A není jediná. Já to nechápu.

A na druhou stranu si říkám - není se mnou něco špatně, když o sebe taky tk moc nepečuji a jsem spokojená s tím jak to je? Co když to znamená že mám nízké sebevědomí, nevěřím si, že bych mohla vypadat líp než jsem a že za to nalíčení a cvičení vlastně nestojím?

Co je vlastně zdravější? Přemoct se a cvičit, hubnout, hezky se o sebe starat a nebo být spokojená s tím jak to je?

Jako chápu, že nezdravé je nebýt se sebou spokojena a nic s tím nedělat, to ano.

Ale říkám si jestli i ty krásné holky co o sebe pečují, to taky nemají nějaké pomotané… když vidím, že největší panická hrůz z toho co bude po porodu je to, že nezhubnou… 8o tak jim trochu závidím ten žebříček hodnot :lol: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18069
9.4.17 10:02

No tak hlavne ze jsi spokojena sama se sebou, to je dulezite.. ja treba svoji vahu resim, nemam rada tloustku ani oplacanost a vzhledem tomu, ze jsem dost mala, je opravdu rozdil, mit o 3 kg vic nebo min. Prestavam se pal libit sama sobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2509
9.4.17 10:07

Hlavní je být spokojená a zdravá, jak psychicky tak fyzicky. Jestli jsi spokojená s váhou 50 nebo 70 je jedno, každej má ty hodnoty jinde. Znám jednu, vlastně dvě, podobný té tvé kamarádce a minimálně u té jedné vím, že je psychicky poškozená. 5× týdně vibrační plošina, 2× týdně bazén, po každým tréninku fotky na insta a pod tím milion komentářů jak je dokonalá a sexy, načež to ona neguje a že to ještě potřebuje vyladit atd. :nevim: zzmalovaná jak kraslice, prostě na ní není fakt nic přirozenýho. Chlapa nemá :nevim: ale je to její volba, ať si chodí třeba po rukách, když jí to vyhovuje. Má podle mě totálně udupaný sebevědomí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15051
9.4.17 10:07

Mám to tak jako Ty, je mi v podstatě jedno, zda vážím 55 nebo 60, protože i 60 je u mě úplně v pohodě, mám velkou výhodu, že moc nepřibírám, takže to vlastně ani neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 10:09

Ja třeba váhu neřeším, protože jsem nikdy nemusela. Ale kdybych měla sklony k tloustnutí, tak se taky hlidam a to i v těhotenství. Líčení, vlasy, nehty jsem brala jako samozřejmost. Pak se během 22 měsíců narodili dva synové - vlasy jsem smikla na kratko, nehty uz dělám jen jednou tydne a dokonce občas vylezu ven nenamalovaná :mrgreen: jo časy se mění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1529
9.4.17 10:10

Myslim ze ty jsi normalni :) a ty holky maji asi nejaky problem ;) hlavne ta tehule co drzi dietu a beha :zed: jinak ta co o sebe pecuje a trenuje je normalni kazdy to ma jinak… dulezite je at jsou spokojeni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26154
9.4.17 10:12
@Niemeyer píše:
Mám takový dotaz… chtěla bych pochopit ženy, které se až na můj vkus přehnaně zabývají svoji postavou… já sama jsem tk nějak střední postavy, spíš štíhlá, ale jestli mám 55 nebo 65 kg, to je mi opravdu jedno.. ani váhu doma nemám…sportuju ne kvůli tělu, ale psychice.

Ale mám v okolí např. slečnu která si fotí břicho, chodí na tvrdé tréninky, udržuje si postavu (ano, hezká, ale ve výsledku jí nikdo přece zadek ani břicho extra nezkoumá..?) hlídá si jídlo, žehlí si vlasy, prostě o sebe opravdu hodně, hodně pečuje a nějak tomu věnuje velkou část svého volného čsu, především těm tréninkům a pak si fotí tělo v podprsence a hází to na sociální sítě? :oops: já tomu nerozumím.

Na jednu stranu si říkám, jestli nemá problém. Stejně jako třeba moje nejlepší kamarádka, která byla se sebou pokojená jen v době, kdy měla 55kg nebo míň, to už nevím, opravdu vypadala dost vyžile, ale jí se to líbilo. A pak si vůbec neužila těhotenství, protože viděla že přibírá. A nebyla jediná. Známá je těhotná a drží dietu (!! 8o ) a běhá, protože má panický strach, že bude po porodu tlustá. A není jediná. Já to nechápu.

A na druhou stranu si říkám - není se mnou něco špatně, když o sebe taky tk moc nepečuji a jsem spokojená s tím jak to je? Co když to znamená že mám nízké sebevědomí, nevěřím si, že bych mohla vypadat líp než jsem a že za to nalíčení a cvičení vlastně nestojím?

Co je vlastně zdravější? Přemoct se a cvičit, hubnout, hezky se o sebe starat a nebo být spokojená s tím jak to je?

Jako chápu, že nezdravé je nebýt se sebou spokojena a nic s tím nedělat, to ano.

Ale říkám si jestli i ty krásné holky co o sebe pečují, to taky nemají nějaké pomotané… když vidím, že největší panická hrůz z toho co bude po porodu je to, že nezhubnou… 8o tak jim trochu závidím ten žebříček hodnot :lol: :nevim:

A proč to řešíš u druhých, když jsi spokojená? ;)
Jinak za mě - nemám ráda tloušťku ani u sebe a ani u druhých. Vím, že to není ve 100% případech, ale já to mám spojené se slabou vůlí stejně jako kuřáctví…ale je mi to jedno, ať si to každý má, jak uzná za vhodné…Pro mě je důležité, abych se cítila dobře já a pokud vidím, že to není ideální, tak s tím prostě něco dělám. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
9.4.17 10:16

Myslim, ze je dulezite najit rovnovahu. Pokud jsi ve stavu, ze jsi sama ze sebou spokonena, sport si uzivas a nebojis si obcas uzit neco nezdraveho…tak idealni stav.

mam kamosku, do 35 mela 100+ pred rokem sla do sebe. Zacala cvicit jist zdrave, sundala 40 kg, v posilovne je 6 x tydne. Maka. Ruce ma jak kulturistka a taky porad fotky na fcb, naspuleny rty, vystrceny zadek. Proste z extremu do extremu. U ni to asi i chapu, je sama-chce se pochlubit, ze to dokazala, je sikovna a ja ji moc fandim, zacala jsem taky makat a sundavat speky. Nicmene, zacina byt otravna. Porad ma chytre reci, kdyz vynecham cviceni (obe deti byl nemocne, dva tydny jsem resila bliti, kasle, horecky, nosila v naruci a padala na hubu), tak uz jsem poslouchala, ze si nejdu za cilem.
Nemit, deti, rodinu, tak se do toho taky obuju a realizuju se. Co taky jineho s volnym casem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
9.4.17 10:25

@ChZuzka nemyslim si, ze behat v tehotenstvi je az takova tragedie. Znam holku, co behala a zavodila i pred tehotenstvim a pokracovala v tom i po zjisteni, ze je tehotna. Zmenila tempo a uz nebehala tolik-umerne velikosti briska. Pred koncem uz to byla jenom svizna prochazka.
Ad dieta. V prvnim jsem mela tehotenskou cumrovku, tak ksem u druheho ditka preventivne od zacatku najela na cukrovkarskou dietu (mudra schvalila). V podstate se jednalo o hodne vyvazeny jidelak s presne stanovenym mnozstvim sacharidu a vynechanim sladkosti. Z porodnice jsem sla.- 4kg z vahy pred otehotnenim. Nijak jsem nehladovela, netrpela. Takze pokud si hlida jidelak, tak ke to ok. Pokud neji, tak je to blby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10689
9.4.17 10:26

Pokud jste sama se sebou spokojená, tak je to naprostý opak nízkého sebevědomí.

čím více řešíte svou postavu, čím více vám to zabírá mentální kapacity a fyzického času, tím větší k tomu máte důvod.

A pokud je to jedna z klíčových náplní něčího života, tak ten důvod většinou pramenní z docela hluboké nespokojenosti se sebou samotnou a nutností se opakovaně přemáhat a potvrzovat, že vlastně člověk není tak strašný, jak si ve své hlavě představuje. Když tematika postava/zdraví opanuje většinu života dotyčného či dotyčné, tak už to začíná patřit do klinických kategorií v oblasti duševního zdraví.

Každý má víceméně svobodnou volbu, kolik energie bude dávat do čeho.

Zdraví se jaksi neměří fotkami a časem v posilovně, pokud jste v pásmu normy, tak je to čistě individuální záležitost a vyvěrájící z vnitřního prostředí organismu. Každý má jinou tělesnou konstituci a jiný metabolismus, jiný žebříček hodnot a jinou psychiku.

Medicína do toho začíná kecat až když člověk přeleze do obezity a nebo naopak když sype anabolika, či se příliš tvrdý režim začíná podepisovat na zdraví.

Pro psychologii jde spíše o symptomy, jestli přehnaná a nebo nedostatečná péče o sebe samotnou, říká něco o tom že se v duši dotyčného děje něco bolestivého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5700
9.4.17 10:30

@Niemeyer v pořádku není cokoliv, do čeho se člověk musí nutit. Pokud někdo žehlí vlasy, drží dietu a cvičí a uspokojuje ho to, dělá to s radostí, tak je to fajn. Nemyslím si že holky, co o sebe pečují, mají jiný žebříček hodnot. Určitě je i u nich zdraví/láska/dítě (dosaď si cokoliv) na 1. místě, ale ještě k tomu se věnují i samy sobě.
Já jsem takový střed. Denně se líčím, cvičím, hodně řeším, co sním. Ale světe div se, mě to strašně baví a dělám to ráda. Dělám to s láskou k sobě samé. Ve svém těle budu žít až do smrti, tak se o něj snažím adekvátně starat. A nemyslím si, že jsem kvůli tomu psychicky v nepořádku. Nemám fb ani instagram, nikam svoje fotky nedávám, proto píšu, že jsem nějaký ten střed. Dělám to výhradně sama pro sebe a ne pro lajky na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
9.4.17 10:30

@Niemeyer já nevím, ona řeší postavu, žehlí si vlasy, spotřebovává na to hromadu času

ty o tom přemýšlíš, uvažuješ nad tím (srovnáváš se?) a založíš na to téma diskuzi…a spotřebováváš na to hromadu času :nevim: :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1043
9.4.17 10:34

Tak třeba jí to baví a nebo ví, že chlapy mají vyvinutější oči než mozek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
9.4.17 10:42

Tohle je každého věc. A že je těhotná a běhá, to vadí čemu? Pokud je na to tělo zvyklé a volí si tempo přiměřené svému stavu, tak jedině dobře, že je aktivní. Dieta pokud je to ve smyslu, že si hlídá jídlo, tak to snad taky nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
15051
9.4.17 10:48
@atominnka píše:
Tohle je každého věc. A že je těhotná a běhá, to vadí čemu? Pokud je na to tělo zvyklé a volí si tempo přiměřené svému stavu, tak jedině dobře, že je aktivní. Dieta pokud je to ve smyslu, že si hlídá jídlo, tak to snad taky nevadí.

Přesně tak. Nechápu ty odezvy, že není normální, když v těhotenství drží dietu, přesně jak píšeš, proč by nemohla, pokud jí zdravé věci a nedrží hladovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama