Bezdůvodné obohacování pronajímatele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 16:31
bezdůvodné obohacování pronajímatele

Ahoj, nevím, kde bych se zeptala, tak to zkouším zde, než poběžím za právníkem. Jde mi o to, jestli jsem vůbec v právu nebo ne. Jsem v nájmu od 10. měsíce roku 2017, ve smlouvě mám napsanou částku 8 tisíc za nájem a za služby 3 tisíce. Posílám měsíčně tedy 11 tisíc každý měsíc přes konto. Vyúčtování služeb je vždy v prosinci. Za ty dva měsíce mi pronajímatel vyúčtování nedal, že je to zbytečné, že to ani nedanil, že mi to spojí s vyúčtováním v příštím roce, což se ale nestalo. Za rok 2018 mi vznikl přeplatek, který mi po mé urgenci pronajímatel vrátil, ale papír k vyúčtování nepředložil, dodal ho až po 14 dnech, z něhož plynulo, že mě ošidil o necelých 600kč…a díky rozpisu služeb ve vyúčtování jsem zjistila, že si do služeb účtuje fond oprav, pojištění domu, správu domu, což jsem si zjistila, že má být součástí nájmu a měl by o to mít vyšší nájem a o to menší by měly být zálohy na služby, pokud by tedy chtěl, aby mu to ty poplatky pokrylo. Jenže to by musel přiznávat větší příjem z pronájmu finančáku. Nijak jsem to neřešila v rámci zachování dobrých vztahů, bo jinak nebyl problém. Byla jsem ráda, že máme kde bydlet. Platili jsme vždy včas. Nyní se pronajímatel rozhodl byt prodat a chce pro nové kupce byt profesionálně vymalovat a nám to ztrhnout s kauce. Kdy mi nesouhlasíme, bo jsme byt převzali nevymalovaný a bydlíme tu bez mála druhým rokem a byt je stále v původním stavu s přihlédnutím na běžné opotřebení vlivem užívání. Ve smlouvě se nic o výmalbě nepíše, jen že se byt má vrátit v původním stavu s ohledem na běžné opotřebení. Mám pocit, že nám pronajímatel nechce vrátit kauci. Chtěla bych se s ním dohodnout po dobrém, ale pokud to nepůjde, lze se nějak zpětně domáhat těch neoprávněně účtovaných částek za služby, které má hradit pronajímatel? Nebo mám smůlu? Řešil někdo něco podobného?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pvln34
Kecalka 139 příspěvků 11.07.19 17:42

Ohľadne tých neoprávnene účtovných poloziek za služby sa hlavne ozvy. To si už mala urobiť dávno. Takto ma asi pocit, že je všetko v poriadku.

Pokiaľ bol byt pred vašim nastahovanim nanovo vymaľovaný, a teraz je zed flakata a s dierami (od obrazov, atď), tak je normálne ze byt pri vraceni uvedies do pôvodného stavu = vymalujes. Alebo si on náklady strhne z kaucie. Toto za ‚okrádanie‘ nepovažujem.

Mrkni sem http://www.czechpoint101.com/…-mate-pravo/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 17:45

Byt vymalovaný právě nebyl, zeď flekatá není, ne tedy více než byla původně při stěhování. Nikde jsme nevrtali, nic nepřidělávali. S tím vyúčtováním jsem se ozvat měla, vím, moje chyba. Jde mi o to, jestli se toho lze ještě nějak domáhat, nebo už je to prostě nezískatelné…

Pvln34
Kecalka 139 příspěvků 11.07.19 17:48

V konečnom dôsledku je to na dohode medzi vami. Tak mu môžeš navrhnúť, že mu odpustíš tie chyby vo vyúčtovaní (záleží aká je celková čiastka ale) a byt na predaj nech pripraví na vlastné náklady.

Môj bývalý prenajímateľ predával byt tak, že ja som bola doma keď prišiel človek s RK so záujemcami (asi 10 návštev) a ti s are kúpu rozhodli ešte keď sme mali v byte svoje veci a nebolo nanovo vymaľované. I to je možnosť. Nedaj sa :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 17:54

Právě že bych se s ním takto chtěla dohodnout, že nebudu řešit ty peníze, které si účtoval neoprávněně, s tím, že on nebude řešit malování a každý si půjdeme vlastní cestou. Potřebuji právě vědět, jestli mám vůbec na ty peníze z neoprávněně účtovaných služeb ještě nárok, pokud ne, akorát by se mi pronajímatel vysmál…

Janli
Echt Kelišová 9377 příspěvků 11.07.19 21:46

Na reklamaci správnosti vyůčtování jsi měla třicet dnů. V řádné lhůtě jsi nic neřešila, proto se vyůčtování považuje za správné a nemáš nárok na vrácení peněz.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 22:07

Jj…toho jsem si vědoma. Ale k prvnímu vyúčtování ani nedošlo. V podstatě neproběhlo. Ale nyní mi jde spíš o to, že se porušuje smlouva, zákon je nadřazený smlouvě. V podstatě se pronajímatel bezdůvodně obohacuje na úkor mě, když si účtuje jako služby položky, které má hradit on jakožto vlastník vůči SVJ a pokud chce, abych mu je platila, měl asy je mít podle mě zahrnuty v nájmu, nikoliv ve službách. Jenže to by mu navýšilo příjem z pronájmu a musel byt tak odvádět více na daních. Pokud tedy daní…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 22:13

"měl by je mít podle mě zahrnuty v nájmu, nikoliv ve službách. " blbne mi klávesnice :roll:

Janli
Echt Kelišová 9377 příspěvků 11.07.19 22:57

Já to chápu, ale ty jsi zákonnou lhůtu prošvihla, tohle jsi měla řešit do třiceti dní po obdržení vyůčtování. A buď ráda, že ti ty dva měsíce neůčtoval. Jsou tam vysoké náklady na teplo a stopro by jsi doplácela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 23:17

Prave ze vznikl preplatek, ale pronajimatel delal mrtveho brouka. No coz, pockam na dalsi vyuctovani a budu to resit az pri nem.

Janli
Echt Kelišová 9377 příspěvků 11.07.19 23:22
@Anonymní píše:
Prave ze vznikl preplatek, ale pronajimatel delal mrtveho brouka. No coz, pockam na dalsi vyuctovani a budu to resit az pri nem.

Jak víš, že vznikl přeplatek?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 23:44

Z jistych zdroju vim, to neni podstatne. :)

Hamouzka
Kecalka 271 příspěvků 11.07.19 23:56

Jenom aby tě někdo nepopíchnul a realita nebyla jinde… Každopádně ti držím palce, abys to zdárně vyřešila.

Janli
Echt Kelišová 9377 příspěvků 12.07.19 00:16

Já bych teda do vyúčtování za poslední tři měsíce roku nešťourala. Pokud totiž netopíš vlastním plynovým kotlem, kde se dá prokázat spotřeba plynu, ale teplo jde z nějakého jiného zdroje, pak jsou náklady za teplo vyšší než zálohy, které za něj platíš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 00:21

Neni pravda, topna sezona zacala v mesic, kdy jsme se nastehovali, jde o zateplenou novostavbu, v zime temer nemusime topit. Za tento rok jsme meli preplatek 10 tisic…i kdyby to byla za predchozi rok jen tisicovka, cert ji vem, jde mi hlavne o princip, jde mi i to zda-li jsem v pravu nebo ne…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama