Bilingvní výchova

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BeeLitlle
Povídálka 14 příspěvků 23.04.18 21:07
Bilingvní výchova

Ahoj. Můj muž je cizinec a rádi bychom naši budoucí dceru učili oboum jazykům už od narození. Máte s tím někdo zkušenost. Nebude mít malá potom problém s mluvením, či nějak zaostávat? Děkuji.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinemrav
Echt Kelišová 8492 příspěvků 23.04.18 21:13

A z které země? Některé jazyky jsou si podobné-Čeština, Ruština, Polština, Slovenština, pokud je z Ukrajiny, nebo Běloruska, Slovinština, Chorvatština…

iwa83
Kelišová 5672 příspěvků 23.04.18 21:21

Mám kamarádku (slovenka), vdaná do USA, manžel američan. Děti vychovávají bilingválně a bez nejmenšího problému. Striktně na ně ona vždy mluvila slovensky, otec anglicky. řikala, že i když to občas na ní zkoušeli anglicky, tak se tvářila, že nerozumí. Už chodí oba do školy a v ničem nezaostávají. Dál je učí o prázdninách číst a psát slovensky sama. řikala, že kým nechodili do „školky“ tak se děti mezi sebou bavili slovensky, pak postupně přešli na angličtinu. V létě tady byli a automaticky rozlišovali kdo jim jak rozumí a kdo jim jak odpovídá (děti, dospělí).

Příspěvek upraven 23.04.18 v 21:23

BeeLitlle
Povídálka 14 příspěvků 23.04.18 21:22
@mrav píše:
A z které země? Některé jazyky jsou si podobné-Čeština, Ruština, Polština, Slovenština, pokud je z Ukrajiny, nebo Běloruska, Slovinština, Chorvatština…
:D

Rusko. Žijeme v Česku. Manžel se česky domluví a já ruštinu ovládám dobře, jelikož rusky prakticky mluvím 24 hodin denně. Doma i v práci. Spíš jde o to, jakou metodu vybrat, aby v tom pak neměla zmatek a dokázala od sebe jazyky odlišit.

Agrion
Závislačka 2712 příspěvků 23.04.18 21:22

Mam 3 trilingvni deti… prvnaka, predskolacku a batole. Nejmladsi jeste nemluvi, starsi dva plynne vsemi 3 jazyky. Pozn. jazyky si nejsou ani za mak podobne - pribuzne.

Veru1987
Kecalka 417 příspěvků 23.04.18 21:22

Od muže sestřenice žije v Anglií, mají dceru 7let. Matka je češka, otec Angličan. Malá v pohodě s našima dětma i s mamminkou v pohodě český, s tatínkem anglický. Prostě přepínala. Uplně v pohodě.

BeeLitlle
Povídálka 14 příspěvků 23.04.18 21:26

Holky děkuju za informace :)))

Kriss Tina
Závislačka 4286 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 21:29

Známí to Maji stejne, otec na malou mluví německy máma česky a malá rozumí a mluví plynule oběma jazyky, neplete se jí to dohromady, mi zase na malého mluvíme česky a slovensky zároveň a rozumí oběma jazykům (ale ty si sou hodně podobný takze je to akorát rozdíl v některých slovech) :)

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 23.04.18 21:33

Ty mluv cesky na dite a manzel rusky.
A bude to ok.
Muj svagr je cech, partnerka slovenka/madarka a protoze na deti mluvili cesky, slovensky, madarsky, anglicky, nekdy i v jedne vete 2 jazykama, deti mluvi jen anglicky. Rozumi trosku cesky, ale ja na ne musim anglicky,,abych si pokecala :D
Nase dcera mluvi v cechach cesky, v anglii anglicky. A jsme oba cesi.

Agrion
Závislačka 2712 příspěvků 23.04.18 21:46

Jo a to jsme ani nebyli extra konsekventni… zijeme v Nemecku a ja na deti venku/s prateli apod. mluvim taky nemecky… cesky jen doma a kdyz jsme sami.

beruska9
Extra třída :D 10391 příspěvků 23.04.18 21:57

Ty mluv svym jazykem, manzel svym. Je mozne, ze mala zacne mluvit trochu pozdeji (I kdyz nazory na to, zda vicejazycni prostredi opravdu to oppzdeni zpusobuji, se lisi)…a pokud zijete v Rusku, mozna bude mluvit hlavne rusky, ale rozumet bude obema a mela by se chytnout i cestiny.
Jsme cesko-slovensky par zijici v anglicky mluvici zemi, malemu jsou necele 3, poradne zacal mluvit az nekdy pred 2 mesici…a prevazne anglicky. Ale je pravda, ze ja uplne striktni nejsem…cteme anglicke knizky a tak :nevim: Ale rozumi vsemu.
Jo a jeste jsem chtela dodat - mozna ji to primarne „opozdi,“ ale jestli te zajima dlouhodoby vyvoj vyvoj vic nez soutezeni s ostatnimi matkami, ci dite neco umi driv, tak vystaveni vice jazykum od malinka ma pry vyborny vliv na rozvoj mozku ;)

Příspěvek upraven 24.04.18 v 06:22

Uživatel je onlinemrav
Echt Kelišová 8492 příspěvků 23.04.18 22:02
@BeeLitlle píše: :DRusko. Žijeme v Česku. Manžel se česky domluví a já ruštinu ovládám dobře, jelikož rusky prakticky mluvím 24 hodin denně. Doma i v práci. Spíš jde o to, jakou metodu vybrat, aby v tom pak neměla zmatek a dokázala od sebe jazyky odlišit.

Učit Ruské básničky, písničky. Napadá mě Katuša- učila mě moje babička, narozená v Rusku. Básničku si pamatuji ze školy: Éti grůši i čeréšni, sámi my sažáli, éti kůstiky malíny, sámi paliváli… Nebo: Náša Tánja gromko plačet, uranila v rječku mjačik. Tiše, Tanička, něplač, něutonjet v rječke mjač. :mavam:

Murka
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 24.04.18 14:57

S dcerou chodí do školky holčina jejíž otec je cizinec. Táta na ní mluví anglicky, máma česky, rodiče spolu anglicky. Holka to normálně stíhá, přechází z češtiny do angličtiny a zpět zcela automaticky a plynule. Vloni ve školce ještě moc nemluvila, teď druhým rokem ve školce se ji pusa nezastaví a ještě „machruje“ s anglickýma písničkama :D Když se ve školce něco naučí, tak většinou za pár dnů už to umí i anglicky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

To se nepovedlo! Patrasová si pochvalovala festival, kde zemřel mladý chlapeček

Chtěla fanouškům ukázat, jak moc si to užila. Místo toho si ale uřízla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama